Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Спящият мозък може да изпълнява задачи
Въпреки че методът е по-съвременен и нетравматичен
Специалистите препоръчват енергичните тренировки
Консултация с доц. д-р Цветин Генадиев д.м.
реклама

косопад?

Херпес, псориазис, Розацея, витилиго, Себорея (пърхот)

Модератори: админ, консултанти

косопад?

Мнениеот street » 30 Юни 2011 00:07

Здравейте. Аз съм момче на 19 години и от скоро забелязвам, че започва да ми опада косата. На ден сигурно губя 30+ косъма. Като си мия главата ръцете ми се напълват с косми. Възможно ли е да се дължи на това, че ползвам гелове за коса от вече около 5 години редовно? Защото космите, които падат, предимно са от горната част (където си слагам), а от страни не падат. От как забелязах това не си слагам никакви такива химикали по главата, но косата ми продължава да пада. Може ли да ми препоръчате какво да правя, някакви шампоани/билкови рецепти/лекарства с които да се мажа? Благодаря предварително. :roll:
street

Re: косопад?

Мнениеот jerrymaguire » 30 Юни 2011 00:24

Някои от роднините да страдат от косопад?
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!
Аватар
jerrymaguire

Мнениеот street » 01 Сеп 2011 01:36

здравейте отново. Не, никой от роднините не страда от косопад. Обаче при мен проблема продължава. Вече 3 месеца не си слагам химии на главата, купих си ампули против косопад, мия се с бебешки шампоан Johnson's Baby, от време на време си мия косата с водата, която варя с коприва (заедно с корените й), но сякаш няма ефект. Не забелязвам оголени места по главата си. Не забелязвам и да падат косми от други места по тялото. Обаче малко да си поразроша косата и почват да падат много косми (сякаш и пърхот), като си мия главата ръцете ми се напълват, средно на ден над 30 косъма падат. Разбрах, че имало някакъв период, когато косата се е сменяла, но не мисля, че ако е така е нормално да трае вече 3-4 месеца. Някой да препоръча нещо? Или май накрая ще ида на дерматолог, колкото и да не ми се иска.
street

Мнениеот Lidi » 01 Сеп 2011 09:12

Много добри отзиви има от шампоан Фито.
http://www.myshop.bg/show.php?productid=34131
Скъп е, но може да пробваш.
Аз също минах през ужасен косопад, но не 30 косъма на ден, а много повече. Видимо ми уредя косата. Макар и след подстригване и то доста късо продължи да пада. При мен периода бе месец и нещо. Не можех да си позволя Фито, затова заложих на Орзен с бира - шампоан. Взех си за увредена коса. Чак на втората опаковка на средата ми се нормализира косопада.
Lidi

Мнениеот nelina1988 » 07 Окт 2011 11:38

Дълга, гъста, здрава и устойчива – за такава коса копнее всяка жена.
Но и всяка жена рано или късно се сблъсква с проблема на изтощаване, изтъняване и падане на косата. И понеже в основата на женската красота стои именно блестящата и поддържана коса, споделяме новия начин за справяне с проблема.

Едва в последните десетилетия учените откриват, че палмитолеиновата киселина (Омега 7) се съдържа в големи количества в кожата и е отговорна за нейната хидратация. Омега 7 киселината овлажнява сухите лигавици и ги предпазва от свободните радикали, които причиняват язви, сухота на гениталиите, очите и устата. Тя значително подобрява цялостното състояние на кожата и косата. В растението ракитник (облепиха) се съдържа най-високата концентрация на палмитолеинова киселина Омега 7. Със своето омекотяващо и хидратиращо действие маслото от ракитник се използва като чудесно средство за суха и старееща кожа, като и помага да запази своята гладкост, еластичност и свеж вид. Знае се, че причината за неприятното падане на косата не е в самия косъм, а в корена и кожата. Маслото от ракитник изключително добре благоприятства върху кожата и точно затова способства за намаляването на косопада.

Растението е изключително богато на хранителни вещества и витамини. В състава му присъства и цялата гама есенциални мастни киселини от групите Омега 3, 6, 7 и 9. Съдържа още мононенаситени триглицериди от 80 до 95%, с което е рекордьор сред естествените масла. Ракитникът е шампион и сред другите източници на палмитолеинова киселина Омега 7 – концентрацията и е над 45%.

Гео Нутришън предлага произведено в Америка масло от ракитник във вид на софтгел капсули.
Съставките на Брилиант лук са ценен материал за кожата при всички възрасти.
Следвайки съвременните тенденции на нутрикозметиката за поддържане на красотата „отвътре”, Брилиант Лук е перфектният избор.
Под формата на меки желатинови капсули за перорален прием, той е мощен „anti-aging” стимулатор за целия организъм и по-специално за кожата, косата и ноктите. Освен това подобрява цялостното състояние на имунната система, оказва благоприятно въздействие на стомашно-чревния тракт и на сърдечно-съдовата система.
nelina1988

Назад към Акне, Екземи, кожни проблеми