Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Тази асана помага и при менструални болки
Трябва да се изготви стратегия...
Той подпомага връзката между майката и детето
реклама

пемфигус вулгарис

Херпес, псориазис, Розацея, витилиго, Себорея (пърхот)

Модератори: админ, консултанти

пемфигус вулгарис

Мнениеот Stefan_sl » 26 Май 2011 19:08

Здравейте !!Нов съм в форума така че ако направя някоя грешка моля поправете ме ! Казвам се стефан и съм на 24 г. от град сливен.Преди около 7,8 месеца бях приет в УМБАЛ "Александровска" в клиниката по кожни и венерически болести.След няколко дни иследвания и т.н ми потвардиха диагноза пемфигус вулгарис.Моля някой който страда или е запознат с това заболяване нека пише много ще съм благодарен !!!След изписването ми започнах да пия така наречените кортикостероиди "медрол" и "имуран" които ми бяха изписани от лекуващия лекар няма да назовавам имена.Искам да знам при приемането на тези хапчета от какво да се пазя?Какво не трябва да правя трябва ли да ми се правят редовно кръвни иследвания?Излизат ми много пъпки по тялото,лицето,гърба,рамената,връта,гърдите.Преди 2 месеца ходих в софия да ми предпишат нова рецепта за да продалжа хапчетата.Доктора ми каза че пъпките са от кортизона и ми изписа едно кремче за мазане "AKNICARE"crem и ми каза че пъпките ще минат но ефект няма старите минават а на тяхно място излизат нови.Много е неприятно при положение че съм млад .В сливен ми объркаха диагнозата и нямам доверие на сливенските лекари затова и не ходя.Пробвах с спирт и разни мазила както ми изписа един лекар но ефект ниама :(Моля помогнете ми !!!!!
Stefan_sl

Re: пемфигус вулгарис

Мнениеот Stefan_sl » 28 Май 2011 00:19

Ако някой може да ми помогне да пише !!!
Stefan_sl

Мнениеот penka_79 » 22 Сеп 2011 19:45

zdravei Stefane .iskam da ti kaja za bolesta ti 4e ne e ot nai lekite.Doktorite samo podlagvat 4e papkite sa ot lekarstavata ,no vsi4ko e ot bolesta. Iskam da ti kaja 4e tova e nai serioznata kojna bolest. Maika mi se razbolq predi 5 godini i nqma opraviq ne e hubavo da ti govorq taka no e hubavo da go znae6 trqbva da si pazi6 kostite za6toto kortikosteroidite gi razro6avat.Ako iska6 da me pita6 ne6to az sam na sre6ta.
penka_79

Мнениеот д-р Цончев » 23 Сеп 2011 09:07

Моля, пишете на кирилица!
д-р Цончев

Мнениеот argira » 13 Ное 2011 02:37

Здравей Стефане! Отдавна се бях отказала да разглеждам в нтернет за каквато и да е информация за пемфигус, защото обикновено няма нищо ново. За това чак сега прочитам за проблема ти. Аз съм на 36 год. и преди 7 години, седмица след като родих втората си дъщеря, СЕ ЗАПОЧНА.Отначало по краката и не просто пъпки ,а огромни мехури, след това по слабините, гърба , лицето,ръцете и най-гадното -по главата ми.След 6 месечно ходене по мъките , многократни експерименти с най- различни медикаменти и прехвърлянето ми от един лекар на друг, най-накрая една лекарка ме изпрати в София в "Александровска" за биопсия. Диагнозата:пемфигус вулгарис. Отначало лежах там 20 дена за лечение,понеже кортикостероидите бяха в голяма доза и ги приемах венозно.Трябва да ти кажа ,че на 5-я ден имах осезаемо подобрение.След като ме изписаха продължих с метилпреднизолон и имуран по схема.През няколко месеца контролен преглед и постепенно намаляне на лекарствата.След 6-ия месец от началото на лечението смених имурана с френското лекарство -дапсон.До колкото знам в България го няма -внасят ми го приятели.И така вече 7 години. Това е автоимунно заболяване и лечение няма!Има само състояние наречено ремисия ,което означава ,че състоянието ти се е подобрило, спираш лекарствата и се молиш да не те повтори, защото не знаеш с каква сила ще бъде следващия път.За твое успокоение от близо 3 години съм спряла изцяло метилпреднизолона и от 2 месеца съм спряла и дапсона.С две думи в момента съм без лекарства ,но ми се появяват пъпки от време навреме,но не повече от 5 на ден-така ми е казала лекарката,която ме лекува и на която съм изключително благодарна.Ако са повечеот 5 се налага лечение и повишаване на дозата.Лекарката, която ме лекува в "Александровска", и която продължава да ми следи състоянието е невероятен професионалист и добър и отзивчив човек.От нея знам че от пемфигус НЕ СЕ УМИРА,ако се лекува.И това ми дава вяра и надежда да водя един пълноценен живот. Дано да съм успяла да дам отговор на някои от въпросите ти, но ако те интересува нещо друго -питай. И между другото според мен лекарствата трябва да лекуват пъпките, а не да ги предизвикват. Потърси друго мнение.Успех иЗДРАВЕ.
argira

Мнениеот vanj.71 » 13 Ное 2011 20:19

Пивет на всички ! И на мен 2010 г. сложиха тази диагноза - пемфигус вулгарис . Проблема е в гърлото ми - при хранене се усложнява . Сега съм на Солу-медрол и имуран / от набалото по 2 т./ , но няма подобрение .
Дали някои се е сблъсквал с подобно нещо ? С какво да се храня?
vanj.71

Мнениеот pushingboy » 04 Дек 2011 18:34

Агира
Август бях в болницата и ми бяха направени иследвания.В крайна сметка доктора ми каза че за сега съм добре и съм потиснъл болеста.Аз самия се чувствам по добре от преди само ме притесняват хапчетата които трябва да се пият дълго време и също така и стероидното акне което съм развил от многото медикаменти които бях приел в началото когато ми откриха правилната диагназа.В начало бях много зле излизаха ми мехури по главата в устата косата ми започна да опадва за месец свалих 10 кг в сливен ми убъркаха диагнозата искарваха ме ангини какво ли не но добре че отидох в софия .Както споменахте и вие за седмица се стабилизираш.Беше ад неможеш да преглъщаш да се храниш нито пък да пиеш вода.Мина се година и вече съм по добре от време на време ми излиза някоя раничка в устата но се мажа с кортекостероиден крем и ми се оправя.Защо заменихте бългърските хапчета с френски ?? Мерси за отделеното време скоро не бях поглеждал сайта.
pushingboy

Мнениеот емма . и » 02 Сеп 2012 14:04

Майка ми боледуваше от тази болест . Незная дали ще съм особено полезна на тези от вас , които страдат от нея , но ми се иска да спомена нещо , което смятам за особено важно . Неправилното дозиране , т. е. предозиране с кортикостероидите води до необратими усложнения !!!! Когато решите ,че сте овладяли симптоматиката на болестта се оказва ,че сте се сдобили и с нови заради агресивното лечение , заради предозирането майка придоби лекарствен диабет , остеопороза . Отделно и базедова болест ( гуша ) , заради стреса от преживяното . Лечението на всяко едно от тези заболявания влияеше отрицателно на другите , завъртя се в омагьосан кръг . .......почина . макар да беше млада 55 годишна . Успешно лекувахме само пораженията върху лигавицата в устната кухина , с домашно приготвен крем от сух невен и олио в равни части .
емма . и

Назад към Акне, Екземи, кожни проблеми