ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Природната дарба на светулката влиза в широка употреба (видео)
Инфекцията засяга най-често деца между 5 и 15 годишна възраст
Пийте чай от джинджифил

розови петна по кожата около мишниците,рамото,гърдите

Херпес, псориазис, Розацея, витилиго, Себорея (пърхот)

Модератори: админ, консултанти

kos_rules

розови петна по кожата около мишниците,рамото,гърдите

Мнение от kos_rules » 19 мар 2011 16:45

Здравейте.Фамилията ми е Иванов.Искам да бъда консултиран относно проблем ,който имам около,може би,две седмици.Става въпрос за розови петна (несилно видими) в областта на мишниците,предната част на раменете и малко в горната част на гърдите.С различен размер са като най-големите са с диаметър не повече от 1 см.Не ме сърбят или болят,но и не изглежда да изачезват.Не съм ги третирал с нищо,и не съм ял или използвал козметика различни от досегашните ми.Прикачвам и снимки,с молба да ми помогнете ,ако е възможно,за евентуално лечение.
Благодаря предварително

Поздрави

К.Иванов

д-р Цончев

Re: розови петна по кожата около мишниците,рамото,гърдите

Мнение от д-р Цончев » 19 мар 2011 21:05

На мен ми прилича на алергичен обрив, но трябва да се погледне от дерматолог или алерголог. Мога да препоръчам такива за София.

kos_rules

Мнение от kos_rules » 20 мар 2011 18:36

Ясно,но ако е алергичен обрив ,възможно ли е да се задържа толкова време,а и досега никога не съм имал алергия към нещо.Не съм в Бг,има ли някакъв универсален препарат,който мога да ползвам или поне да пробвам при този случай?
Благодаря

Forum admin

Мнение от Forum admin » 21 мар 2011 15:02

Имат ли тези твои петна ясно изразен ръб? В смисъл имат ли по различно оцветяване по външният им край?
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

kos_rules

Мнение от kos_rules » 21 мар 2011 23:39

Не,не бих казал,че иамт изразен ръб.Мисля,че се увеличава броят им,но не ме сърбят или болят и като се загледам в тях някои са като лишеи-по-широки и плоски и кожата по тях е леко изпръхнала и поолющена (съвсем леко)...
Благодаря

Forum admin

Мнение от Forum admin » 22 мар 2011 00:57

Сигурно ти е сложно да отидеш на лекар, щом си в чужбина. Най-вероятно не е алергична реакция, така че ще трябва локално лечение. Ако нямаш възможност да отидеш на лекар, отиди в аптеката и покажи петната на фармацевта. Мисля, че няма да има проблем да ти даде мазило, с което да третираш петната, дори и без рецепта.
Успех ! :)
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

kos_rules

Мнение от kos_rules » 22 мар 2011 22:10

Благодаря,но утре все пак ще отида на лекар и отделно ще мина през аптека.

denitakz

Мнение от denitakz » 02 апр 2011 13:00

Здравейте,г-н Иванов.Аз имам абсолютно същия проблем като вашия-пълно и точно сте описали всичко,а и снимките дават най-точната представа.Аз също живея в чужбина.Виждала съм същите петна и на други хора.При мен има и 1 особеност-когато,кожата е бяла,петната са червени,а когато е почерняла от слънцето-те са бели.Така,че едновременно съм имала и 2та вида.Моите си стоят от миналото лято,когато се появиха-едни изчезват,излизат други.Аз лично-без да съм се консултирала с когото и да било,ги мажа със салицилов спирт-2% и изчезват,но не съм достатъчно редовна с мазането и затова излизат отново,пробвах на майтап и с Bepanthol-съдържащ провитамин B5,също има ефект,изненадващо за мен.Иначе и аз правих снимка и я пращах в БГ,на лекар.Каза ,че е алергия да не се притеснявам.Но ми се струва,че не са много запознати,аптекари тук,даже не са и виждали такова нещо.Според мен е някакъв вид екзема или лишей или вид гъбички-нещо разяжда кожата в момента,когато виждаш люспичките,като се изрони този слой,остава гладката кожа.На мен също ми е интересно да разбера какво е,така,че след като отидеш на лекар,моля те сподели резултата.По-предното лято имах пак,но ги унищожих,а предното се появиха пак и все още съм си с тях-а наистина ме дразнят само като ги видя.

velitopzz

Мнение от velitopzz » 03 сеп 2017 21:16

Zdr, opitah se da potarsq snimki za da vidq kak tochno izglejda vashiqt problem , no ne uspqvam da gi namerq.Az sashto imam problem i iskam da vidq dali moga da izpolzvam tezi produkti i za moqt problem

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 сеп 2017 21:36

Моля, пишете на кирилица!!

Отговори

Върни се в “Акне, Екземи, кожни проблеми”