Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Те ще се състоят на 24-тии 25-ти ноември
Във ВМА е настанен завърнал се от Сиера Леоне пациент
Те ще продължат до края на месеца
реклама

Миризливи крака

Херпес, псориазис, Розацея, витилиго, Себорея (пърхот)

Модератори: админ, консултанти

Миризливи крака

Мнениеот govinda » 07 Дек 2009 17:14

Извинете ме, ако темата не е за тази секция и моля да ме пренасочите.
Съквартирантът ми (25 годишен) има проблем с миризливи крака, който се превръщ в проблем и за нас, хората, които живеем с него. Доколкото съм наясно си е така откакто се помни. Когато се прибере от работа и си свали обувките от тях и от краката му се носи остра миризма. Пере си обувките редовно, но те много бързо пак се омирисват.
Препоръчайте нещо, може би мазило или каквото и да е решение!
govinda

Re: Миризливи крака

Мнениеот cveteto70 » 07 Дек 2009 17:36

в аптеките има най-различни средства против миризливи крака.бих ви препоръчала в вид на дезодорант.
cveteto70

Мнениеот govinda » 07 Дек 2009 20:53

А някакво по-трайно решение, като например лечение, нещо, което да засегне причината, а не росто да отстрани симптомите?
govinda

Мнениеот L!n » 07 Дек 2009 21:12

Качествени обувки от естествена кожа и носене на памучни чорапи!
L!n

Мнениеот ventsyy » 07 Дек 2009 23:52

Здравословно хранене с алоев гел
ventsyy

Мнениеот govinda » 08 Дек 2009 09:42

За обувките от естествена кожа се сетихме и той носи само такива, но мисля, че ролята им в неговия случай е минимална, защото не помагат, а аз например нося и по-некачествени, но нямам подобни проблеми. Възможно ли е да е проблем с жлези и как се лекува такъв? Към какъв специалмст трябва да се обърнем?
govinda

Мнениеот anton66 » 10 Дек 2009 14:02

sled izmivane krakata da se polivat ili majat s raztvor na formalin, poteneto i mirizmata izchezva. Raztvora moje da se pravi ot 1 do 10 ili poveche procentov, otnachalo pochnete s po-slab raztvor. Chorapite s poveche pamuk i evtinite maratonki da ne sepolzvat. Uspeh
anton66

Мнениеот dodger » 11 Дек 2009 15:27

За мое щастие нямам този проблем. При мен не е дори и минимален, но имам доста приятели при които е силно изразен. Навремето се продаваше едно лекарство на таблетки които не се произвежда вече казва Хексамин. Таблетки се стриват и се използваха като пудра няколко пъти в месеца след къпане. Мисля, че отдавна ги няма на пазара и нямат алтернатива. Тогава с помоща на интернет научиха едно уникално и евтино средство за всички - Обикновенна сода която струва не повече от 0, 20 стотинки на магазина. Вземаш и слагаш по една лъжичка в обувката и разтърсваш. След това обуваш и си готов. Содата изчезва веднага в материята бъди спокоен. Успех !
dodger

Назад към Акне, Екземи, кожни проблеми