ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
България е от малкото страни, където билката вирее свободно

Меланом под ноктите на краката

Херпес, псориазис, Розацея, витилиго, Себорея (пърхот)

Модератори: админ, консултанти

Потребителски аватар
cvetina_a

Re: Меланом под ноктите на краката

Мнение от cvetina_a » 16 дек 2009 23:02

Благодаря за вниманието. Много се радвам, че толкова бързо откликвате на въпроси. Ще си ги купя за всеки случай. Но това по-нататък, че сега май грип ме мъчи.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 дек 2009 23:17

Успех!

inaya

Мнение от inaya » 19 фев 2010 16:15

Здравейте Д-р Цончев,
видях че вече има човек споделил и потърсил помощ по проблем като моя и се надявам да може и на мен да помогнете с някой съвет или разяснение, защото лекуващата ми лекарка не ми обясни много въпреки че аз задавах въпросите си.
Та направо на проблема - преди 10ина дни случайно забелязах че ми се е появило мораво-синкаво петно в долния ляв ъгъл под нокътя на крака, което още същата вечер беше придружено с лека болка за няколко часа и още на следващият ден болката я нямаше, но петното си остана. Аз не обърнах особено внимание и реших, че всичко е минало и ще се оправи от само себе си, но една седмица по-късно болката се появи една вечер и беше и по-силна, не успях да спя добре цялата нощ, защото и най-малкия допир беше болезнен. На следващият ден ( това беше вчера) отидох на лекар и лекарката поиска да изследва материал от нокътя. И така след малко остъргване на повърхността на нокътя ми тази сутрин ми казаха, че резултат е отрицателен и нямам гъбична инфекция. Предписа ми Ревалид, Витамин А и Калиев Перманганат. За банята с перманганата разбрах, също и за приемането на Ревалида, но това което ме озадачава е че изписаният Витамин А, тя обясни че след топването на крака в Калиевият Перманганат трябва да подсуша и намажа крака с Витамин А, а на опаковката на Витамина пише че се приема перорално. Аз ли нещо не съм разбрала или и този начин на приложение на Витамин А е възможен?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 19 фев 2010 19:30

Възможен е. И доста често се прилага. Има свойството да укрепва структурата на нокътя.

Elizabet Angelova

Мнение от Elizabet Angelova » 25 апр 2017 23:43

Zdraveyte vsicki!Ot okolo 2 godini imam kafevi petna pocti cerni po noktite i na dvata kraka! Pocti vsickite nokti sa zasegnati inapolovina kato cerno mrasni.Ima li veroqtnost tova da e Melanom? Mnogo se straxuvam za jivota si!!! V petak sam na lekar dermatolog, no dotogava sam v golqm stres! Predi okolo 3 sedmizi mi vzexa krav ot licniqt lekar poradi druga pricina no kravta si e dobre! A Melanom ako imam stese li da se vidi v kravta? Molq vi za povece informaziq , kakvo moje da e tova ? Moje li da e melanom? Naistina sam mnogo uplasena molq vi za pomost!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 30 апр 2017 19:31

Моля, пишете на кирилица.

Отговори

Върни се в “Акне, Екземи, кожни проблеми”