ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
България е от малкото страни, където билката вирее свободно

лекарство за краста?

Херпес, псориазис, Розацея, витилиго, Себорея (пърхот)

Модератори: админ, консултанти

glimpse

лекарство за краста?

Мнение от glimpse » 20 мар 2007 22:18

Има ли друго лекарство за краста освен Acarol?

Д-р Чавдар Щерянов

Re: лекарство за краста?

Мнение от Д-р Чавдар Щерянов » 21 мар 2007 12:21

glimpse написа:Има ли друго лекарство за краста освен Acarol?
Сяра /тефе като жаргон/
Ако не можете да ме посетите, ще се радвам да ви помогна след като рубриката следите

glimpse

Мнение от glimpse » 21 мар 2007 16:13

ами vermectin (Stromectol®)? може ли да се намери в българия?и не е ли по-ефективно?или някъде изобщо няма ли нещо по ефикасно? вече не знам колко месеци не мога да се оправя.. последният път се мазах 8 дни и пак...

тити

Мнение от тити » 22 мар 2007 15:49

Аз сьщо знам,че сьс сяра се лекува краста.В аптеките се приготва специален мехлем с осн.сьставка-сяра.Много е важна хигиената.Вашите дрехи трябва да перете отделно/даже се препорьчва изваряване/.Трябва да внимавате с контактите с др.хора,защото е вьзможно да ги заразите.

pastet1989

Re: лекарство за краста?

Мнение от pastet1989 » 17 май 2017 13:46

Здравейте,

аз не знам дали имам краста, но съм общувал с прятел, който има и изчетох доста, за да взема превантивни мерки. Мога да напиша тук основните методи за лечение, надявам се да са полезни на някой:

1. Най-силният пестицид е SPREGAL, той се продава в Гърция. И това е силна отрова като другите синтетични лекарства и аз не одобрявам такива, но всеки сам си преценява. А е единственото, за което доколкото разбирам действа безтоказно и от първия път, защото убива и яйцата.
2. Друго лекарство, което действа в крайна сметка безотказно, но изисква 1 седмица постоянно мазане е природен лек. То е смес между 70% олио от гроздови семки (продава се във всеки супермаркет) и диатомична пръст (продава се в биомагазините). Диатомичната пръст е фин бял прах, който обаче на ниво прашника в тези микроскопични размери е като много остро ножче с много остриета. Той реже паразитите и затова няма резистентност към него. За олиото не знам защо и дали е вярно, но чета, че ги задушавало като се намаже и ги карало да се движат. А после като се раздвижат и минат през диатомичната пръст тя ги срязва.
3. Най-важното за хора в напреднал стадий, които се лекуват е да разберат, че се реинфектират постоянно от средата, в която живеят. Особено, ако са голямо семейство и имат домашни любимци. Защото паразитите умират на вашето тяло, но преминават на друго, от там на предмети (където може да оцелеят само 2-3 дни) и пак се връщат. Важно е да се дезинфекцира всичко наоколо и то постоянно, има много статии и предложения по въпроса, основното е да се носят само 2 чифта дрехи и чаршафи и всяка нощ да се перат на поне 60 градуса с боракс и всичко да се сменя. А четох конкретен случай за човек, който 2 години се мъчил и накрая се излекувал така, че просто напуснал дома си за 3 дни. Точно защото когато го напусне и да е останало нещо, то умира по мебели итн.
4. От хомеопатичните лекарства има Green Essence на Australian Bush Essences, четох, че е ефективно и сам го ползвам превантивно, но не знам доколко действа в крайни стадии. Но поне е безвредно. 7 капки се ртазтварят в 30 мл изворна вода и се маже по тялото.

Успех на всички с тази непоносима болест.

Отговори

Върни се в “Акне, Екземи, кожни проблеми”