ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

лекарство за краста?

Херпес, псориазис, Розацея, витилиго, Себорея (пърхот)

Модератори: админ, консултанти

glimpse

лекарство за краста?

Мнение от glimpse » 20 мар 2007 22:18

Има ли друго лекарство за краста освен Acarol?

Д-р Чавдар Щерянов

Re: лекарство за краста?

Мнение от Д-р Чавдар Щерянов » 21 мар 2007 12:21

glimpse написа:Има ли друго лекарство за краста освен Acarol?
Сяра /тефе като жаргон/
Ако не можете да ме посетите, ще се радвам да ви помогна след като рубриката следите

glimpse

Мнение от glimpse » 21 мар 2007 16:13

ами vermectin (Stromectol®)? може ли да се намери в българия?и не е ли по-ефективно?или някъде изобщо няма ли нещо по ефикасно? вече не знам колко месеци не мога да се оправя.. последният път се мазах 8 дни и пак...

тити

Мнение от тити » 22 мар 2007 15:49

Аз сьщо знам,че сьс сяра се лекува краста.В аптеките се приготва специален мехлем с осн.сьставка-сяра.Много е важна хигиената.Вашите дрехи трябва да перете отделно/даже се препорьчва изваряване/.Трябва да внимавате с контактите с др.хора,защото е вьзможно да ги заразите.

pastet1989

Re: лекарство за краста?

Мнение от pastet1989 » 17 май 2017 13:46

Здравейте,

аз не знам дали имам краста, но съм общувал с прятел, който има и изчетох доста, за да взема превантивни мерки. Мога да напиша тук основните методи за лечение, надявам се да са полезни на някой:

1. Най-силният пестицид е SPREGAL, той се продава в Гърция. И това е силна отрова като другите синтетични лекарства и аз не одобрявам такива, но всеки сам си преценява. А е единственото, за което доколкото разбирам действа безтоказно и от първия път, защото убива и яйцата.
2. Друго лекарство, което действа в крайна сметка безотказно, но изисква 1 седмица постоянно мазане е природен лек. То е смес между 70% олио от гроздови семки (продава се във всеки супермаркет) и диатомична пръст (продава се в биомагазините). Диатомичната пръст е фин бял прах, който обаче на ниво прашника в тези микроскопични размери е като много остро ножче с много остриета. Той реже паразитите и затова няма резистентност към него. За олиото не знам защо и дали е вярно, но чета, че ги задушавало като се намаже и ги карало да се движат. А после като се раздвижат и минат през диатомичната пръст тя ги срязва.
3. Най-важното за хора в напреднал стадий, които се лекуват е да разберат, че се реинфектират постоянно от средата, в която живеят. Особено, ако са голямо семейство и имат домашни любимци. Защото паразитите умират на вашето тяло, но преминават на друго, от там на предмети (където може да оцелеят само 2-3 дни) и пак се връщат. Важно е да се дезинфекцира всичко наоколо и то постоянно, има много статии и предложения по въпроса, основното е да се носят само 2 чифта дрехи и чаршафи и всяка нощ да се перат на поне 60 градуса с боракс и всичко да се сменя. А четох конкретен случай за човек, който 2 години се мъчил и накрая се излекувал така, че просто напуснал дома си за 3 дни. Точно защото когато го напусне и да е останало нещо, то умира по мебели итн.
4. От хомеопатичните лекарства има Green Essence на Australian Bush Essences, четох, че е ефективно и сам го ползвам превантивно, но не знам доколко действа в крайни стадии. Но поне е безвредно. 7 капки се ртазтварят в 30 мл изворна вода и се маже по тялото.

Успех на всички с тази непоносима болест.

Отговори

Върни се в “Акне, Екземи, кожни проблеми”