Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
13 на сто от учениците са с гръбначни изкривявания
Точно обратното, оказва се
Спортуване и хубава храна ни пазят от летаргията
реклама

Гъбички (бели петна по тялото)

Херпес, псориазис, Розацея, витилиго, Себорея (пърхот)

Модератори: админ, консултанти

Гъбички (бели петна по тялото)

Мнениеот nobody__ » 02 Май 2009 17:09

Здравейте.
След лятото ми се появиха бели петна по тялото. Всичко започна с 2 петна на корема, които на фона на тена който бях хвана се очертаваха много ясно. Едното беше продълговато 1-2см., а другото кръгло малко над него. Първоначално не им обърнах внимание (за което сега съжалявам изключително) и вследствие на това ми се появиха петна по гърдите, гърба и раменете. В началото на февруари отидох при личния лекар, който ме изпрати на кожен специалист. Без много да ме оглежда той ми предписа лечение с антибиотик Itranazole (общо 30 капсули, които пиех сутрин и вечер след хранене - общо 15 дни) плюс мазане вечер с марли с Тинктура Кастелани - Хефе и Певарил. Изписа ми и шампоан Selegel и ми каза след 6 месеца да мина на контролен преглед.
Шокиран от камарата лекарства, които ми предписа, но и амбициран от това да премахна тази напаст, започнах да пия антибиотика и да се мажа, както ми беше казано. И така в продължение на 2 месеца аз всяка вечер се мазах с лекарствата, но тъй като не забелязвах сериозен напредък реших да посетя отново въпросния лекар за консултация. Така и направих, но за съжаление не уцелих неговата смяна и отидох при колегата му който беше на работа. Разказах му всичко и той ми каза да спирам да се мажа вече, тъй като най-вероятно съм се излекувал, но петната нямало да изчезнат, тъй като трябвало да се изпека на слънце и да се оеднакви кожата. В действителност петната вече са съвсем избледнели, а не са толкова очертани, колкото бяха преди лечението. Радостен от новината аз наистина спрях да се мажа и очаквах някой слънчев ден, в който да се попека на терасата. Имаше такива слънчеви дни, от които аз се възползвах. Това, което ми направи впечатление и ме разтревожи е, че след като се пекох 30-тина минути на слънце и после се погледнах в огледалото видях как петната сякаш са се възпалили и са се очертали ярко. След няколко часа, като не съм изложен на слънце, отново се скриват и забелязват по-трудно. Най-ярки са тези на лявото ми рамо, които през целия курс на лечение сякаш не са се променили изобщо.
Паралелно с целия проблем около горната част на тялото ми се заглеждам и около гениталиите. Там имам едни подкожни пъпки, които като изстискам от тях излиза едно малко бяло топченце. Не са много на брой (3-4 общо) но се появяват периодично. На самия член пък върху кожата съм забелязал едно петно голямо колкото тази буква -- о -- което е по-светло от останалата кожа, а в средата си има мехурче.
Овлякох се доста с описанието, но искам да кажа, че съм изключително притеснен и объркан. Не знам какво да правя вече и как да подходя. Моля за съвет
На 20 години съм от София
Genit..jpg
Гениталии
Gardi.jpg
Гърди
Ramo.jpg
Рамо
nobody__

Re: Гъбички (бели петна по тялото)

Мнениеот nobody__ » 08 Май 2009 17:39

:arrow:
nobody__

Мнениеот tedidjdj » 12 Май 2009 19:26

Здравейте,
Аз имам същия проблем и за момента се лекувам успешно с хвощ накиснат в чист спирт.
Петната почти изчезнаха и кожата е видимо в добро състояние.Пробвайте.В шишенце с чист спирт слагате 2-3 щипки хвощ/пресен или сух/.Трябва да престои една нощ и е готово за употреба.Мажете цялото тяло ,като за различните части на тялото сменявате памука.
tedidjdj

Мнениеот chui » 20 Юли 2009 12:55

С риск да обезнадежда някого ще споделя че аз имам същият проблем от около 8/9 години и не намерих доктор който да се спарви с проблема. За момента се къпя по 2-пъти на ден и се мажа често с крем който ми беше изписан мнооого отдавна и само той даде някакъв ефект. Гъбичките поизчезват от време на време. Разочаровах се от доктори, за това тъй като ми предстой пътуване в чужбина ще се възползвам от някой специалист там.... явно нашите не стават. :shock: Омръзна ми да пия тонове хапчета и да харча луди пари за скъпи лекарства без ефект.... :cry:
chui

Мнениеот jaklin07 » 20 Окт 2009 18:06

имам такива петна по гърба и ръцете при кой лекар да отида, нищо не ми помогна до сега
jaklin07

Мнениеот dem0nhunter » 31 Окт 2009 23:16

Имам АБСОЛЮТНО същият проблем :) За генеталиите мога да ти кажа, че на този етап няма от какво да се притесняващ - това е от самобръсначката ти. :) Дръж я чиста и не използвай една и съща за мишници и генеталии и ще се получи :) Относно белите петна по тялото ти .... ето там е проблема. Това е гъбична инфекция, която се крие в косата :) малко тъпо звучи но е факт. Предполагам лятото е започнала да се разпространява. Това е защото през лятото се потиш повече, а този вид гъбички се разпространява чрез вода или пот. Моя съвет като АБСОЛЮТНО НЕКОМПЕТЕНТЕН ПО ВЪПРОСА е - вземи си антимико бета и ламизил. Ще ти излязат някъде около 1 лева. АКо за 2 седмици не се скрият .... и двамата сме прецакани :) :) :twisted:
dem0nhunter

Мнениеот dem0nhunter » 31 Окт 2009 23:20

и да кажа нещо, което няма нищо общо с темата ... завиждам ти, че ти е такъв тена .... :) аз съм по мургав и тези бели петна са толкова ясни, че човек от самолет може да ги види :)
dem0nhunter

Мнениеот Dog » 30 Ное 2009 22:48

и аз омам такива петна и точно на местата където се бръзна включително и слабините значи може да е и от самобразначките трябва да се държат чисти и с различни самобразначки на различните неща :roll:
Dog

Мнениеот anton66 » 10 Дек 2009 14:50

ne piite antibiotici za shtyalo i neshtyalo, namajete patnata s Antimikoacid, shte pobeleyat kato platno i shte se obelyat, ako sa gabichni infekcii, sled tova majete s Lamisil. Dobre e da se piyat i tabletki Lamisil - 250 mg, po edna dnevno pone 1 mesec.....Podchertavam, ako tova sa gabichni infekcii
anton66

Мнениеот AMERICAN4E » 15 Юли 2010 20:06

az imah takav problem minalata godina,tova sa li6eini obrazovaniq podobni na gabi4kite,i se poqvqvat sled more,kakto i pri men,ima edno edinstveno le4enie za tqh i tova e ANTIMEKOTIN SPIRT BETA
imaite v predvid,4e za da is4eznat trqbvat nqkade 6-9 meseca mazane vseki den po 2 pati,na petnata i 1 santimetar okollo tqh,mnogo ama mnogo sa uporiti,i trudno is4ezvat,no ako i vie ste uporite v kraina smetka 6te ti razgradite i 6te se mahnat,no ot sega kazvam o6te vedna6 6-9 MESECA intenzivno mazana za da is4eznat
AMERICAN4E

Мнениеот д-р Цончев » 17 Юли 2010 13:27

Моля, пишете на кирилица!
д-р Цончев

Мнениеот keiti75 » 27 Авг 2010 03:51

здравейте , прочетох куп неща по въпроса тук сега .Искам да ви споделя как аз се спасявам от тоя проблем който ми се появява от време на време ( общо взето някаде през дже години ) имам в предвид разноцветният лишей.Появява се лятно време , предимно от прегряване на тялото , от потене ..А инак всеки човек има тая габичка в организма си , само че за сажаление някой от нас са предразположени за отклучването и .Та така , аз да ви кажа сега с какво ви препорачвам да пробвате .След пиене на антибиотици силни и вредни , като низорал , комбинирани с кремове ..Най после попаднах на една млада лекарка , след поредното излизане на лишея.. и останах очарована ..Няма да влизам в подробности .Просто ще ви кажа направо .Купете си шампоан Низорал , и се мажете с него всеки ден ,намазвате се и стоите кам 7 мин . и тогава сливате ...Така 14 дни ..Да вметна , ако не се излагате на слънце , петната ще ви се скрият за толкова време , за колкото ви се маха сланчевият тен..
Пожелавам ви късмет и скорошно премахване на досадните петна ..
А на момчето което споделя че има на члена мехур .. може да е генетален херпес , който е заразен и се хваща по полов път ..и му препорачвам задалжително да отиде на лекар поднодящ за мъже , а именно андролог или уролог .. Успех и бъдете здрави :)
keiti75

Мнениеот vitamin4e » 09 Сеп 2010 17:59

Много благодаря на момчето, че е поставил снимка!

Единствено, не каза дали е имал сърбежи и парения. Смятам, че това са основните признаци на гъбичките. Нали?

Моят проблем е, че моята докторка не ги вижда тия петна, както аз ги виждам, и както се виждат на снимката, понеже са ситни (на места) и се сливат с цвета на кожата ми. Изсмя ми се в лицето и се направи на обидена.

Може ли някой да ми каже как се разпознават точно тия гъбички? С лупа? Някакво специфично изследване има ли за доказателство?

Появиха ми се след лечение на "розов лишей", от който няма видими следи вече. Имам от преди това ПОЛОЖИТЕЛЕН резултат за присъствие на гъбички след нативно изследване с KOH от микологична лаборатория (но от тогава се мина 1 месец). По думи на дерматовенероложката: "Аз видях розов лишей и ти го излекувах, сега нямаш нищо, въобразяваш си."

Възможно ли е да се хване едновремнно розов лишей + гъбички? До колкото знам, едното няма нищо общо с другото.
vitamin4e

Мнениеот vitamin4e » 09 Сеп 2010 19:44

Моля, някой доктор да потвърди, че това са гъбички!

Ramo5.jpg

Наблюдават се:
1. закръглени, олющени петна, по-светли от цвета на кожата
2. петна с острововидна форма (все едно някакво червейче си е прокарвало път под кожата и е оставило бяла следа).
3. по-тъмни (заради по-тънкото очертание и по-малкото светлина на която се гледа).

Общо взето: петна с различна големина и форма с бели очертания.

Признаци: сърбеж и парене.

Намират се по цялото тяло, близки едно до друго: лице, торс, бедра, горни и долни крайници, стъпала (и опасявам се - лигавиците). Разнасят се много бързо и са почти незабележими в зависимост от тона на кожата и светлината под която се гледат.

п.п.: Вижте оригиналните снимки, за контраст (на тази само съм ги посочила, и не всички - много са!). Забележете петното, което съм маркила със стрелка, ако не се наведете малко под монитора, като нищо може да го пропуснете.

Ето за това иде реч - моята дерматоложка не ги забелязва! :cry:
vitamin4e

Мнениеот д-р Цончев » 10 Сеп 2010 13:56

Аз също не забелязвам нещо особено...
д-р Цончев

Следваща

Назад към Акне, Екземи, кожни проблеми