Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Основно две активни съставки в продуктите са виновни
По какво се различава техния мозък?
Пищната церемония е показател за добър семеен живот
Може ли прилошаването в автомобил да се дължи на тях
реклама

себореен дерматит

Херпес, псориазис, Розацея, витилиго, Себорея (пърхот)

Модератори: админ, консултанти

себореен дерматит

Мнениеот sacho » 22 Яну 2007 17:19

Имам този проблем приблизително от 18 или 20 години.Диагнозата "СЕБОРЕЕН ДЕРМАТИТ" ми е поставяна само от външни прегледи и оглед с някаква виолетова или незнам каква беше лампа в тъмна стая.Обходил съм почти всички кожни лекари в Плевен.Навсякъде ми предписват подържащо лечение с кортикостероидни кремове.В момента от доста време рядко ползвам ДИПРОГЕНТА КРЕМ като подържащо средство през интервал 1 апликация на 2 седмици.Предполагам че съм със суха себорея защото проблемите са ми по лицето и най вече брадата около носа и клепачите на очите.За клепачите ползвам друго кремче за очи.Всеки ми казва че е на хормонална основа и при мъжете не можело да се регулира.Въпроса ми е може ли и какво изследване трябва да си направя за да видя дали това е проблема и ако може някаква идея как да продължа занапред.Не ме притеснява козметичната страна на въпроса но имам и почти постоянен сърбеж и клепачите ми се напукват и кожата става подпухнала и ме сърби в основата на космите.Абе шантава работа.Благодаря предварително :D
sacho

Мнениеот maggi29 » 23 Яну 2007 14:19

Моя съвет е да опиташ с хомеопатия. Кожните проблеми много добре се повлияват от хомеопатията. Аз лично си излекувах тежка форма на псориазис по този начин. Мога да ти дам телефона на много добра докторка ако желаеш. Кортикостероидните препарати само ти подтискат заболяването и става по-зле с течение на времето.
maggi29

Мнениеот kavaklieva » 23 Яну 2007 20:03

Диагнозата себореен дерматит е клинична и общо взето няма специфични допълнителни изследвания.
Кортикостероидите не трябва да се прилагат дълго време, особено в областта на лицето.
kavaklieva

Re: себореен дерматит

Мнениеот sacho » 23 Фев 2008 21:53

Между другото случайно при посещението си на Баня Карловско където лекувам дискова херния открих че минералната вода там облекчава много симптомите ми.Да не кажа голяма дума но след престой там 6 месеца не ми се проявява проблема.Според мен това положително въздействие се дължи на сярата която присъства в много от минералните изворни води.Намерих и препарат СЕБОМАКС които съдържа сяра и отвреме на време третирам кожата с него.Резултата е много добър и вече близо 2 години не ползвам никакви медикаменти. :D
АЛ.ПЕТРОВ
sacho

Мнениеот marathon » 28 Яну 2009 04:23

Мехлем на билкова основа е най-ефикасното средство. Рани, петна,люспи - всичко изчезва за 3-4-5 дена. Но се продължава с мазането 2 месеца. Ако има интерес, пишете ми да ви дам тел. номер на доктора. Същият мехлем е и за псориазис. marathon@abv.bg
marathon

Мнениеот monimarila » 20 Фев 2009 19:52

добра комбинация. Фуцикорт, или фуцидин-Н Джиндира Цинк пиритион спрей.
Даже и да не ползваш в момента кортикостероид си вземи спрея.
monimarila

Мнениеот levskisport » 07 Юли 2009 03:45

Внимателно прочетох мненията.Всеки има право да дава съвети, но от моя опит с профилактиката и лечението на себореен дерматит не бих препоръчал на страдащите от заболяването да се мажат с кремове като абрикорт, абрикорт N / Флуцинар N /.Те напърво време тушират проблема, но след време го изострят.Цинковият крем също няма траен ефект.
Моят съвет е следния и се надявам да ви бъда полезен. При проява на себореен дерматит веднага си купете от аптеката хапчета ITRANAZOLE и взимаите в продължение на 7 дни по 2 на ден , заедно с храната.
Откритите поразени участъци моя съвет е да мажете с КЛОТРИМАЗОЛ крем по ваше предпочитание с НИСТАТИН крем или Низорал крем. Всеки ден миите косата и цялото тяло с шампоан Низорал.
Ако има ефект в последствие всеки месец 1 ден взимаите по 2 хапчета ITRANAZOLE профилактично.
В хранителлен аспект спрете всякакви тежки храни , свинско месо, продукти с консерванти и т.н.
levskisport

Мнениеот mybach » 13 Апр 2010 21:51

Имах себореен дерматит от около 3 години. Първият път когато се появи беше в сесия. С течение на времето започна да се зачестява. Ходих на кожен лекар и нещтата продължиха с или без медикаменти. Реших да потърся някои естествени начини за откриване на отговора. Няма да се спускам в подробности само щте кажа че всеки е отговорен за промлемите си. Сега сам много щтастлив че го открих. С радос мога да кажа че това за мен вече не е проблем. Ако мога да помогна на някой да ми пише на емеила : mybach84@abv.bg
mybach

Мнениеот ronita5 » 28 Ное 2010 20:09

здравеите!оказа се че и аз имам себореен дерматит.реших да отида на доктор защото започнаха неприатните сарбежи и падащите лиуспички.предписаха ми антибиотици хап4ета и шампоани,които струваха над 20 лева.те така и не ми помогнаха.не си даваите парите за лекарства.използваите домашен сапун от свинска мас и не използваите всиакакви шампоани.
ronita5

Мнениеот pitstop » 14 Дек 2010 14:29

Имам същия проблем - себореен дерматит ,повече от 15 години.Казвам имам ,защото заболяването е хронично .т.е. не се лекува ,а само се поддържа.Ходил съм при повече от 10 лекари ,включително и дерматолози,но така и не можаха да ми помогнат.Най-често предписват лекарства с кортикостероиди,които имат бързо действие в намаляване на зачервяванията,но пропускат да кажат,че същите деградират финните кръвоносни съдове на кожата.Лекарството което ми помага най-дълго беше Linola Fett N - кремче на базата на гъша мас и изцяло естествени добавки.В крайна сметка един ден ми писна и от дерматита и от лекарите и реших да си помогна сам...като се заровя в Интернет.От чичко Google научих ,че причинителят на болестта е гъбичка - Pityrosporum ovale (Malassezia),която се храни с липидите отделяни от кожата.Ето я гадината: http://www.genciencia.com/default/elimi ... esponsable . Тук отново трябва да повторя ,че болестта е хронична и се дължи на генетична предразположеност и съответно произвеждани от кожата мазнини с различно от нормалното съдържание.От някакъв американски сайт научих ,че съвременната медицина е синтезирала няколко препарата борещи се с тая гъба,но два особенно ефективни - Ketoconazole и Zinc pyrithione.Още едно търсене в Google и ...опаа ,намерих ,че Ketoconazole 2% се намира в шампоан Низорал .Оттук вече нещата стананаха лесни.
Купих си Низорал и използвах според упътването : Косата се мие два пъти седмично с шампоана ,като се намазват и увредените участъци на кожата (при мен зачервяванията бяха по лицето) и задължително се държи 3-5 минути преди измиване.И това в продължение на 4 седмици.След прилагането кожата ,чак скърца от чистота и понякога има леко възаление от препарата ,но не е нещо сериозно.Резултатът е ,че вече година не ми се налага да използвам ,каквито и да било лекарства ,а зачервяванията ги няма.Важна е обаче и поддръжката - процедурата се повтаря веднъж на 2 седмици( аз го правя когато се сетя).Също така не е желателно да се пие концентриран алкохол и и да се ядат люти храни.Ами това е всичко - надявам се да помогне на колкото се може повече хора.
pitstop

Мнениеот chippen » 27 Фев 2011 19:35

Здравейте след като изчетох всичко така и не разбрах КОЕ може да ми е от полза Имам същото заболяване , прочетох всичко из форума Разбрах като цяло че кортикостероидните кремове или шампоани на първо време помагат а след това отново се връща проблема Така стана и при мен ходих преди 1 година на доктор и ми предписа следните неща SEBOMAX Лосион , Selsun Шампоан За СУХА СЕБОРЕЯ едни като Капки казват се Diprosalic и ефекта беше първите седмица после отново се върна ... Незнам дали е истина или не но като за начало на лечението разбрах че е добре да се отиде да ми направят изследвания от каде идва проблема , примерно да ми вземат кръв и т.н. за да се види къде е проблема . Моля дайте съвет който да работи а не пак куп лекарства който имат 1 и същ модел на действие Една седмица и после отново Имам главно по главата и леко на веждите и частта около устата
Здравето преди всичко
Аватар
chippen

Мнениеот deepdish » 23 Мар 2011 11:34

Здравейте! От около 1 година ми се появи себореен дерматит на лицето. Започнах да изпадам в депресии, че не минава или минава само за кратък период от кортикостероидите. От доста дълго време лицето ми е вече добре, ползвам едновременно 2 крема (може единия сутрин,другия вечер)-Pityval на La Roche Posay и Sensibio DS+ на Bioderma. Ако няма желания ефект в началото, не се отчайвайте, изисква се търпение явно докато кожата привикне към тези кремове. Отделно започнах да пия чисто 100% Алое (възможно е и от него кожата ми да се е повлияла добре), а също така Prim Oil (таблетки). За пръв давам мнение в интернет (до сега само четях), но знам колко зле се чувствах с този проблем на лицето и ще се радвам, ако мога да помогна на други страдащи.
Обаче със себореята на главата така и не мога да се преборя :( Selsun Blue вече не ми помага. Пробвам и други, но ме дразнят тези скъпите в малки опаковки (а те главно са такива), защото косата ми е дълга и трябва да изсипя половината, за да се разпени и измие хубаво.
deepdish

Мнениеот deqnski890 » 01 Май 2011 21:24

Здравейте!
И аз като вас се чудех как да се справя с този проблем и забелязах че като ям чесън(1,2,3 скилитки) и лицето ми се оправя,мога да кажа напълно.Иначе по главата все още имам "пърхут" но мож би скоро и там ще се изчисти.Това е което открих надявам се и на вас да помогне :)
deqnski890

Мнениеот д-р Цончев » 02 Май 2011 17:16

Интересно. По колко чесън на ден?
д-р Цончев

Re: себореен дерматит - очите ме сърбят от пърхот

Мнениеот dani_99 » 26 Май 2011 10:38

Здравейте!
Прочетох всичко и смятам, че симптомите ми се припокриват с някои от вашите, но искам и аз да ви покажа какво открих:

Очите ме сърбят от.... пърхот

Влажен поглед и зачервени клепачи, чувствителност към светлината, парене и подуване в областта на клепачите, лющене на кожата и опадане на миглите - тези симптоми говорят за възпаление, засегнало клепача на окото. Състоянието се нарича блефарит. При него се нарушава функцията на малките мастни жлези, разположени в основата на клепачите. Болестта е продължителна. Трудно се лекува, но не уврежда сериозно зрението. Може да се провокира от себореен дерматит, който протича с пърхот по главата и веждите. Също - от розацея (кожно заболяване, засягащо кръвносните съдове на лицето), както и от алергии (например от лекарства, козметични препарати и пр.). Често при блефарит очите са зачервени и сълзят, миглите растат неправилно, а по клепачите растат един или два ечемика. Необходим е преглед при офтамолог и лабораторно изследване на секрет от окото. Лечението налага редовно почистване на засегнатата област със стерилна марля. Много важно е да се отстрани причината, довела до блефарит. Ако се открие бактериалната инфекция, трябва да се ползват капки и мехлеми съдържащи антибиотик. При пърхот се предписват противогъбични средства, а при алергия-стероидни препарати. Кърпите за лице и козметичните средства не бива да се употребяват от друг човек.

Преписах ви статията, която открих без да искам днес, защото проблема го имам от 8 години. Страшно неприятно е, досадно и уморително.
dani_99

Следваща

Назад към Акне, Екземи, кожни проблеми