ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
При възрастни може да няма типични кашлични пристъпи
Най-полезен е при жени с хронични възпалителни заболявания
Не давайте алкохол на пострадал с хипотермия
Говори за състоянието ни – в здраве и в болест

Моля помогнете розови лишей

Херпес, псориазис, Розацея, витилиго, Себорея (пърхот)

Модератори: админ, консултанти

ico_v

Моля помогнете розови лишей

Мнение от ico_v » 02 апр 2009 15:50

Преди известно време ми се появиха едни петна, които впоследствие се оказаха лишей. Какво да си купя, че да изчезнат? Помогнете ми

nordini
Контакти:

Re: Моля помогнете розови лишей

Мнение от nordini » 05 апр 2009 11:18

Имала съм такъв пробпем.Изчезна, като се къпах два месеца само с хума.Сега може би има по-добри средства за лечение.Успех!

sn0wflake

Мнение от sn0wflake » 17 май 2009 21:15

Здравей,

Аз се "разправях" с розов лишей преди 2 години лятото...Много е упорито да знаеш.Но!Отидох на лекар, естествено и ми тряснаха една ударна доза (забравих името на лекарсвото) инжекция...След което се мажех с Дипрозон.

Водата само влошава нещата....Рискуваш да получиш нетърпим сърбеж на цялото тяло...

Казвам ти това, което ми каза докторката и на мен :

Никакво мокрене на лишея (можеш само с влажна кърпа да поддържаш необходимата хигиена)!
Никакви козметични продукти - сапун, тоалетни млека, дезодоранти, парфюми!
Никакво излагане на лишеите на пряка слънчева светлина!
Никакво потене...!

Това в продължение на минимум 10 дни.... :|

Лично моят съвет е да отидеш на лекар - няма нищо страшно, но лечението трябва да е съобразено с развитието на лишея.

Надявам се, че помогнах :)

ilinden130

Мнение от ilinden130 » 23 май 2009 22:15

imah su6tiqt problem predi 15 godini iz4ezna ot samosebesi ne sum go mazala s ni6to, taka mi kaza togava dermatologat mi.su6to kaza 4e e ot poberteta za6toto togava bqh na tiq godini.vqrvam my za6toto mi mina , ot togava rozav li6ai ne sum imala.

let

Мнение от let » 30 май 2009 00:08

Преди месец и аз имах същия проблем Витамини Невробекс и тубичка Клобедерм и за има няма 5 дена се оправих Но при всеки е индивидуално моя приятелка вече два месеца се лекува с хапчета мазила инжекции и какво ли още не предписано и от кожен лекар
п.п. Много правилен съвет относно къпането - само се разнасят още повече по цялото тяло

Vilito

Мнение от Vilito » 31 май 2009 13:15

Здравейте преди 2 месеца бях със същия проблем много е упорито поне месец и половина ме мъчеше бях при 1 дерматолог тои ми изписа Преднизолон но много силно лекарство и много опасно от него се качват килограми но на другото бързо минава но реших да се посаветвам с друг дерматолог и със една схема за 1 седмица го отказах после започнах да го мажа с едно бяло незнам как се казваше и никаква вода и така си одмина но е много упорита бях откачила :twisted: но сега всичко е 6 и да знаеш има страхотно траен имунитет :!:

mindil

Мнение от mindil » 06 фев 2010 13:53

Моето дете е със същия проблем.ОТ 4 месеца вече и няма лекуване.Ако някой знае нещо моля помогнете.Благодаря

vvv_23

Мнение от vvv_23 » 08 фев 2010 19:40

използвах преди само колгейт и палмолив и по това време имах навсякъде.... целия гръб, отпред около гърдите, по ръцете и раменете. Мазах се с някакви пасти, които ми преписа лекаря, но не помогнаха. Смених сапуна. Без да използвам душ гелове известно време и започнах да използвам само сапуни на dove. Няма и една седмица и започнаха да избледняват :) надявам се и при вас да се оправят нещата

melani

Мнение от melani » 10 фев 2010 16:57

И аз съм имала розов лишей.Бяха ми изписали някакви мазила,докато не отидох при поредния доктор,който ми каза,че не трябва да третирам лишеите с нищо само със спирт.И наистина след като спрях да ги мажа те изчезнаха след седмица две.Спирта се нарича - тинктура кастелани и ако може е добре лишеите да се излагат на слънце.

xrista

Мнение от xrista » 16 фев 2010 16:13

Здравейте внучето ми имаше лишей мазахго с валсам ОКГ с изчезна

mindil

Мнение от mindil » 17 мар 2010 15:13

Здравейте,моята дъщеричка има някакви пъпки и според докторката е розов лишей.Вече 2 месеца ги лекуваме с разни мазала и нищо.Моля помогнете

miroslava78

Мнение от miroslava78 » 24 мар 2010 13:48

Здравейте,аз също имам нещо като лишей ,появи ми се преди 1 годинаМисля,че е от едно куче на едни познати,защото точно по това време бяха на гости,кучето е домашно с всички имунизацийй и т.н.,но някъде 1 седмица след като си тръгнаха ми излезе това розово-червено петънце в ляво до рамото ми,после и на главата от дясно,сърбят и се лющят,това до рамото става огън червено и лъскаво.Ходих на лекар изписаха ми Бетадерм,мазах се уж се скриваше и после се завърна с пълна сили рак червено,полсе ми изписаха едно кремче което се припотвяше и от него така все едно минава и пак се връща,в последствие ми излязоха червени петънца около устата и носа,също така и гъбички в гърлото,правиха ми кръвна картина и урина нищо няма,изписаха ми за гъбичките в устата дактарин гел,а за мазане по кожата Тридерм.И отново същото минава и се връща и около устата ставам като обрината а уж се заличават,гъбичките минаха за месец и половина и сега пка имам,пак ходих на лекар изписа ми фунгостатин,за сега се скриха,но незнам до кога и вече незнам към кой да се обърна.В стаята в която спа имаме влага и се появява на места мухъл,даже дрехите ми в шкафа мухлясват и ги пера доста често всичките и летни и зимни защото миришат,питах дали е от това но и лекарите незнаят.Отчаяна съм вече ако някой може да ме посъветва нещо......?

Отговори

Върни се в “Акне, Екземи, кожни проблеми”