ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Площта на изгарянето се определя по правилото на деветките
Анатомично органът наподобява структурата на лимфен възел

Моля помогнете розови лишей

Херпес, псориазис, Розацея, витилиго, Себорея (пърхот)

Модератори: админ, консултанти

ico_v

Моля помогнете розови лишей

Мнение от ico_v » 02 апр 2009 15:50

Преди известно време ми се появиха едни петна, които впоследствие се оказаха лишей. Какво да си купя, че да изчезнат? Помогнете ми

nordini
Контакти:

Re: Моля помогнете розови лишей

Мнение от nordini » 05 апр 2009 11:18

Имала съм такъв пробпем.Изчезна, като се къпах два месеца само с хума.Сега може би има по-добри средства за лечение.Успех!

sn0wflake

Мнение от sn0wflake » 17 май 2009 21:15

Здравей,

Аз се "разправях" с розов лишей преди 2 години лятото...Много е упорито да знаеш.Но!Отидох на лекар, естествено и ми тряснаха една ударна доза (забравих името на лекарсвото) инжекция...След което се мажех с Дипрозон.

Водата само влошава нещата....Рискуваш да получиш нетърпим сърбеж на цялото тяло...

Казвам ти това, което ми каза докторката и на мен :

Никакво мокрене на лишея (можеш само с влажна кърпа да поддържаш необходимата хигиена)!
Никакви козметични продукти - сапун, тоалетни млека, дезодоранти, парфюми!
Никакво излагане на лишеите на пряка слънчева светлина!
Никакво потене...!

Това в продължение на минимум 10 дни.... :|

Лично моят съвет е да отидеш на лекар - няма нищо страшно, но лечението трябва да е съобразено с развитието на лишея.

Надявам се, че помогнах :)

ilinden130

Мнение от ilinden130 » 23 май 2009 22:15

imah su6tiqt problem predi 15 godini iz4ezna ot samosebesi ne sum go mazala s ni6to, taka mi kaza togava dermatologat mi.su6to kaza 4e e ot poberteta za6toto togava bqh na tiq godini.vqrvam my za6toto mi mina , ot togava rozav li6ai ne sum imala.

let

Мнение от let » 30 май 2009 00:08

Преди месец и аз имах същия проблем Витамини Невробекс и тубичка Клобедерм и за има няма 5 дена се оправих Но при всеки е индивидуално моя приятелка вече два месеца се лекува с хапчета мазила инжекции и какво ли още не предписано и от кожен лекар
п.п. Много правилен съвет относно къпането - само се разнасят още повече по цялото тяло

Vilito

Мнение от Vilito » 31 май 2009 13:15

Здравейте преди 2 месеца бях със същия проблем много е упорито поне месец и половина ме мъчеше бях при 1 дерматолог тои ми изписа Преднизолон но много силно лекарство и много опасно от него се качват килограми но на другото бързо минава но реших да се посаветвам с друг дерматолог и със една схема за 1 седмица го отказах после започнах да го мажа с едно бяло незнам как се казваше и никаква вода и така си одмина но е много упорита бях откачила :twisted: но сега всичко е 6 и да знаеш има страхотно траен имунитет :!:

mindil

Мнение от mindil » 06 фев 2010 13:53

Моето дете е със същия проблем.ОТ 4 месеца вече и няма лекуване.Ако някой знае нещо моля помогнете.Благодаря

vvv_23

Мнение от vvv_23 » 08 фев 2010 19:40

използвах преди само колгейт и палмолив и по това време имах навсякъде.... целия гръб, отпред около гърдите, по ръцете и раменете. Мазах се с някакви пасти, които ми преписа лекаря, но не помогнаха. Смених сапуна. Без да използвам душ гелове известно време и започнах да използвам само сапуни на dove. Няма и една седмица и започнаха да избледняват :) надявам се и при вас да се оправят нещата

melani

Мнение от melani » 10 фев 2010 16:57

И аз съм имала розов лишей.Бяха ми изписали някакви мазила,докато не отидох при поредния доктор,който ми каза,че не трябва да третирам лишеите с нищо само със спирт.И наистина след като спрях да ги мажа те изчезнаха след седмица две.Спирта се нарича - тинктура кастелани и ако може е добре лишеите да се излагат на слънце.

xrista

Мнение от xrista » 16 фев 2010 16:13

Здравейте внучето ми имаше лишей мазахго с валсам ОКГ с изчезна

mindil

Мнение от mindil » 17 мар 2010 15:13

Здравейте,моята дъщеричка има някакви пъпки и според докторката е розов лишей.Вече 2 месеца ги лекуваме с разни мазала и нищо.Моля помогнете

miroslava78

Мнение от miroslava78 » 24 мар 2010 13:48

Здравейте,аз също имам нещо като лишей ,появи ми се преди 1 годинаМисля,че е от едно куче на едни познати,защото точно по това време бяха на гости,кучето е домашно с всички имунизацийй и т.н.,но някъде 1 седмица след като си тръгнаха ми излезе това розово-червено петънце в ляво до рамото ми,после и на главата от дясно,сърбят и се лющят,това до рамото става огън червено и лъскаво.Ходих на лекар изписаха ми Бетадерм,мазах се уж се скриваше и после се завърна с пълна сили рак червено,полсе ми изписаха едно кремче което се припотвяше и от него така все едно минава и пак се връща,в последствие ми излязоха червени петънца около устата и носа,също така и гъбички в гърлото,правиха ми кръвна картина и урина нищо няма,изписаха ми за гъбичките в устата дактарин гел,а за мазане по кожата Тридерм.И отново същото минава и се връща и около устата ставам като обрината а уж се заличават,гъбичките минаха за месец и половина и сега пка имам,пак ходих на лекар изписа ми фунгостатин,за сега се скриха,но незнам до кога и вече незнам към кой да се обърна.В стаята в която спа имаме влага и се появява на места мухъл,даже дрехите ми в шкафа мухлясват и ги пера доста често всичките и летни и зимни защото миришат,питах дали е от това но и лекарите незнаят.Отчаяна съм вече ако някой може да ме посъветва нещо......?

Отговори

Върни се в “Акне, Екземи, кожни проблеми”