Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Става дума за определен модел оплешивяване
Ново шведско изследване реабилитира пълномаслените продукти
Съдържа важни хранителни вещества
Влияе на комуникацията между невроните
реклама

гъбички по ноктите на ръцете. Моля за съвет

Херпес, псориазис, Розацея, витилиго, Себорея (пърхот)

Модератори: админ, консултанти

гъбички по ноктите на ръцете. Моля за съвет

Мнениеот mimi_l » 07 Яну 2009 23:26

единия пръст на ръката ми е засегнат от гъбички. Лекарите препоръчаха Орунгал. Но знам че е много токсичен за черния дроб. Има и други странични ефекти. Някой има ли опит в лечението на гъбите
mimi_l

Re: гъбички по ноктите на ръцете. Моля за съвет

Мнениеот angoi » 24 Юни 2009 15:51

Здравейте!
Преди години имах същия проблем,но гъбичките бяха на ноктите на краката.В продължение на 6 месеца вземах Ламизил таблетки,по 1 табл.на ден.В началото на лечението си изследвах трансаминазата/състоянието на черния дроб, по средата на лечението ги повторих.Установи се,че няма увреждане на чернич дроб от провежданото лечение. В началото на лечението вземах за кратко време хепатопротективни средства( Хепамерц(. Резултатът от лечението е -100% излекувани нокти. В момента съм със свсем нормални нокти, от което съм много щастлива,като се има предвид че имах гъбички от 20 години и бях останала почти без нокти.В указанието на Ламизила има и точната дозировка на лечение при губички по ноктите на ръцете.
Ефектът от лечението е поразителен,но самото лечение е много скъпо. Курсът на лечение ми струваше 700-800 лв.НО СИ ЗАСЛУЖАВАШЕ!
Опитайте и ще се уверите!
angoi

Мнениеот simon » 27 Яну 2010 15:50

Здравейте на всички!Като гледам за какви цифри се говори горе направо ми става лошо.Аз имах гъбички на три от пръстите на ръцете ми,мазах Батрафен пих хапчета какви ли не и тъкмо си мислих чи имам напредък и хайде пак се подновяват ,докато не открих случайно че една жена продава мехлем ,та реших и него да пробвам и нещеш ли гъбите изчезнаха след два месеца и половина мазане.Сега домазвам остатъка от мехлема за доизчистване за всеки случай.На мен ми помогна.Ако искате пробвайте и вие.Нали знаете че едно лекарство помага на едни ,а на други-не.Човек е длъжен да пробва.Търсете я на имейл vili7973@mail.bg Това е от мен дано помогне и на вас.
simon

Мнениеот jesi_pet » 17 Мар 2010 15:48

Здравейте, аз имам подобен проблем като вашите . Имам засегнати от гъбички 2 нокътя, по 1 на ръка. Много се мъчих по различни начини да ги лекувам, но без резултатно. Преди да пиша във форума изпратих мейл, на посочения по горе адрес за информация за мехлема. Дано е актуален и да ми върнат отговор. Благодаря за информацията. Много неприятна работа е това, чудя се как да си свия пръстите, така, че да не се виждат. Силно и искрено се надявам, да успея нещо да направя и аз, да ги залича веднъж за винаги. Много пъти съм мислила дали да не ги извадя, но до сега не съм се решила и никой доктор не ме е посъветвал.
Благодаря, че Ви има !
jesi_pet

Мнениеот 5905069070 » 23 Мар 2010 13:12

И аз имам подобен проблем,но при мен са под ноктите на краката.Пробвала съм с няколко препарата,но резултати няма.Моля ви за помощ,ако някой има подобен проблем-
5905069070

Мнениеот Valyoka » 20 Апр 2010 14:03

Здравейте: някой има ли идея дали мога да сменя лекарството "ЛАМИЗИЛ" с "ТЕРБИНАФИН" таблетки 250 мг. в аптеките казват че са с един и същ състав но значително с по ниска цена. Благодаря предварително.
Valyoka

Мнениеот д-р Цончев » 20 Апр 2010 16:05

По принцип може...
д-р Цончев

Назад към Акне, Екземи, кожни проблеми