Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Това намалява риска от рак на жлезата с 18%
Оказва се, че нивата на естрогена са показателни
Активните съставки в тази билка са особено специфични и доказв...
Как най-ефикасно да се справим с малките наранявания?
реклама

гъбички по ноктите на ръцете. Моля за съвет

Херпес, псориазис, Розацея, витилиго, Себорея (пърхот)

Модератори: админ, консултанти

гъбички по ноктите на ръцете. Моля за съвет

Мнениеот mimi_l » 07 Яну 2009 23:26

единия пръст на ръката ми е засегнат от гъбички. Лекарите препоръчаха Орунгал. Но знам че е много токсичен за черния дроб. Има и други странични ефекти. Някой има ли опит в лечението на гъбите
mimi_l

Re: гъбички по ноктите на ръцете. Моля за съвет

Мнениеот angoi » 24 Юни 2009 15:51

Здравейте!
Преди години имах същия проблем,но гъбичките бяха на ноктите на краката.В продължение на 6 месеца вземах Ламизил таблетки,по 1 табл.на ден.В началото на лечението си изследвах трансаминазата/състоянието на черния дроб, по средата на лечението ги повторих.Установи се,че няма увреждане на чернич дроб от провежданото лечение. В началото на лечението вземах за кратко време хепатопротективни средства( Хепамерц(. Резултатът от лечението е -100% излекувани нокти. В момента съм със свсем нормални нокти, от което съм много щастлива,като се има предвид че имах гъбички от 20 години и бях останала почти без нокти.В указанието на Ламизила има и точната дозировка на лечение при губички по ноктите на ръцете.
Ефектът от лечението е поразителен,но самото лечение е много скъпо. Курсът на лечение ми струваше 700-800 лв.НО СИ ЗАСЛУЖАВАШЕ!
Опитайте и ще се уверите!
angoi

Мнениеот simon » 27 Яну 2010 15:50

Здравейте на всички!Като гледам за какви цифри се говори горе направо ми става лошо.Аз имах гъбички на три от пръстите на ръцете ми,мазах Батрафен пих хапчета какви ли не и тъкмо си мислих чи имам напредък и хайде пак се подновяват ,докато не открих случайно че една жена продава мехлем ,та реших и него да пробвам и нещеш ли гъбите изчезнаха след два месеца и половина мазане.Сега домазвам остатъка от мехлема за доизчистване за всеки случай.На мен ми помогна.Ако искате пробвайте и вие.Нали знаете че едно лекарство помага на едни ,а на други-не.Човек е длъжен да пробва.Търсете я на имейл vili7973@mail.bg Това е от мен дано помогне и на вас.
simon

Мнениеот jesi_pet » 17 Мар 2010 15:48

Здравейте, аз имам подобен проблем като вашите . Имам засегнати от гъбички 2 нокътя, по 1 на ръка. Много се мъчих по различни начини да ги лекувам, но без резултатно. Преди да пиша във форума изпратих мейл, на посочения по горе адрес за информация за мехлема. Дано е актуален и да ми върнат отговор. Благодаря за информацията. Много неприятна работа е това, чудя се как да си свия пръстите, така, че да не се виждат. Силно и искрено се надявам, да успея нещо да направя и аз, да ги залича веднъж за винаги. Много пъти съм мислила дали да не ги извадя, но до сега не съм се решила и никой доктор не ме е посъветвал.
Благодаря, че Ви има !
jesi_pet

Мнениеот 5905069070 » 23 Мар 2010 13:12

И аз имам подобен проблем,но при мен са под ноктите на краката.Пробвала съм с няколко препарата,но резултати няма.Моля ви за помощ,ако някой има подобен проблем-
5905069070

Мнениеот Valyoka » 20 Апр 2010 14:03

Здравейте: някой има ли идея дали мога да сменя лекарството "ЛАМИЗИЛ" с "ТЕРБИНАФИН" таблетки 250 мг. в аптеките казват че са с един и същ състав но значително с по ниска цена. Благодаря предварително.
Valyoka

Мнениеот д-р Цончев » 20 Апр 2010 16:05

По принцип може...
д-р Цончев

Назад към Акне, Екземи, кожни проблеми