ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
При тях подборът на храната е особено важен
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
Доказано: съставка в него действа

Мнение за дискова херня

Актуални новини, събития, любопитни факти.

Модератори: админ, консултанти, Приятели

pecata01

Мнение за дискова херня

Мнение от pecata01 » 07 фев 2017 17:57

Здравейте, от 5-6 месеца имам малко неопределено усещане между лека болка и парене в бедрото - изместваща се странично, отпред и отзад по дължината на бедрото, както и от скоро лека болка в колянната ямка. Набравиха ми снимки на ставите и всичко е наред с тях. Скоро ми направиха скенер във ВМА и поставиха диагноза малка дискова херня на ниво L5-S1 и оттам идвали леките болки около бедрото. Невроложката ми изписа порция хапчета и физиотерапия, но след около две седмици хапчета и няколко дни физиотерапия - ефект почти никакъв. Потърсих второ мнение в Токуда Болница - там професор Христо Цеков ми предложи операция, при положение, че болките не отминат, която операция няма да е тежка. Това не ми се нрави много и потърсих и трето мненние, като отидох в специализирана болница за активно лечение - СБАЛ "ГРЪБНАЧЕН ЦЕНТЪР", защото чух хубави отзиви за това място. Там др. Илковски, след преглед на скенера, ми каза, че не съм за операция и ми предложи НУКЛЕОТОМИЯ - МИНИМАЛНА И БЪРЗА ПРОЦЕДУРА, КОЯТО ПРЕДСТАВЛЯВА ЕДНОКРАТНА ИНЖЕКЦИЯ С ОЗОН, КОЙТО СЕ ВКАРВА МЕЖДУ ПРЕШЛЕНИТЕ, ВСЛЕДСТВИЕ НА КОЕТО ДИСКЪТ СЕ ПРИБИРА. Процедурата била бърза и можело веднага да стана и да си тръгна, но за да мина по здравната каса, трябва да остана в болницата 3 дни. Въпросът ми е, някой знае ли какъв е този метод, дали е ефективен и безопапасен и евентуално някакви отзиви за гръбначния център и за екипа там. Бих искал да попитам също, дали има смисъл да ходя на още места за консултация и евентуално за някакви доказани такива, където да гледат как да помогнат на хората, а не само как да ги сложат под ножа и да източат здравната каса. Благодаря Ви предварително, надявам се все някой да ми отговори с обективно мнение... :)

д-р Цончев

Re: Мнение за дискова херня

Мнение от д-р Цончев » 08 фев 2017 20:04

Моля, поставяйте въпросите на подходящото място във форума!

Отговори

Върни се в “Новини и събития”