ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Природната дарба на светулката влиза в широка употреба (видео)
Инфекцията засяга най-често деца между 5 и 15 годишна възраст
Пийте чай от джинджифил

Биодиагностика

Актуални новини, събития, любопитни факти.

Модератори: админ, консултанти, Приятели

1313

Биодиагностика

Мнение от 1313 » 23 юли 2012 13:53

Вчера, в едно от вечерните предавания в телевизия Евроком, показаха как работи един нов медицински апарат за биодиагностика. Гледах само втората половина на предаването и затова искам да попитам дали някой знае повече за този метод, в кое медицинско заведение се използва и дали е надежден.
Според това, което успях да вида, апаратът е със сравнително малки размери и е снабден с монитор. Пациентът стъпва с боси крака върху специални плочи, хваща с двете си ръце накрайници с кабели и на главата му се поставя някакъв пръстен, също с кабели. Всичко това е за улавяне на енергийните полета на човешкото тяло, които след това се анализират и интерпретират. Чрез този уред за няколко минути се снема здравния статус на пациента и на всички негови органи. Стори ми се много интересно и полезно. От собствен опит знам, че лекарите не винаги могат да сложат правилната диагноза и често лекуват на принципа "проба и грешка". Например причината за едно продължително поддържане на субфебрилна температура, придружена с много общи и неясни симптоми, би се изяснила още от самото начало.

д-р Цончев

Re: Биодиагностика

Мнение от д-р Цончев » 24 юли 2012 11:22

Няма гаранция че подобен метод ще е по-ефективен. Като цяло не им имам вяра на тези диагностики.

Отговори

Върни се в “Новини и събития”