ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
България е от малкото страни, където билката вирее свободно

10 истини за соята?

Актуални новини, събития, любопитни факти.

Модератори: админ, консултанти, Приятели

Forum admin

10 истини за соята?

Мнение от Forum admin » 30 мар 2012 19:17

Ето нещо, което ме заинтригува - http://fitwell.bg/10-%D0%B8%D1%81%D1%82 ... 20854.html

Ако знаете нещо повече за соята, моля споделете.
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

Дарита

Re: 10 истини за соята?

Мнение от Дарита » 30 мар 2012 20:53

Интересно, аз съм чела доста противоречиви материали за соята и нейната полза или вреда върху човешкия организъм. Не зная доколко научно достоверни са различните статии, но съм склонна по-скоро да мисля,че соята е полезна , отколкото обратното.
http://dieti.rozali.com/hranene/p11174.html
Пък и не мисля,че чак такава прекомерна консумация на соя има,та да води до някакво натрупване на определени вещества в организма и от там да има неблагоприятно въздействие. Вярно е и че масово слагат соя във всички колбаси. Аз никакви колбаси не консумирам от около 10 години вече, поради това,че съдържат много сол,прекалено много подправки, оцветители, консерванти и какво ли още не. Купувам само прясна риба и прясно месо,свинско,телешко и агнешко,ако ми трябва мляно месо,искам в магазина да ми го смелят пред мен. Единствено понякога телешки суджук хапвам, но и него развалиха на вкус. В момента спазвам Великденските пости и се чувствам много добре.
Сега си спомням,че майка ми,когато беше в климактериума й бяха предписали да пие Соя витал, води се хранителна добавка и съдържа екстракт на изофлавони от соеви зърна. Облекчава симптомите на менопаузата и на майка ми много добре й действаше,след това го препоръчваше на много нейни познати, които имаха проблеми с менопаузата.
Та не зная на какво да вярва човек, различни мнения и твърдения има.

viakimova

Мнение от viakimova » 09 апр 2012 15:47

Макгуйаър, как така сега виждам темата за соята?!? Пропуск от моя страна като фенка на здравословното хранене. Аз зная, че соята се включва в менюто при хора, които спазват диета заради висок холестерол и триглицериди. Правила съм си салата от соя, не е лоша.... :roll:
viki

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 апр 2012 18:42

Аз много често използвам соеви кълнове. Главно в оризови комбинации. Много добре се получава.

Forum admin

Мнение от Forum admin » 09 апр 2012 20:15

Това за климактериума е доста интересно и съм сигурен, че би било от полза и на потребителките на форума, които вече са влезли в него !
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 17 апр 2012 14:02

Аз ям доста чессто соя. Има много добре изчистващ ефект върху ГИТ и като цяло - хранително средство е.
д-р Стефанов

Отговори

Върни се в “Новини и събития”