ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Честата консумация на леща регулира кръвното налягане
Бебетата учат лексика от бащите си
Няколко прости съвета за храненето

10 истини за соята?

Актуални новини, събития, любопитни факти.

Модератори: админ, консултанти, Приятели

Forum admin

10 истини за соята?

Мнение от Forum admin » 30 мар 2012 19:17

Ето нещо, което ме заинтригува - http://fitwell.bg/10-%D0%B8%D1%81%D1%82 ... 20854.html

Ако знаете нещо повече за соята, моля споделете.
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

Дарита

Re: 10 истини за соята?

Мнение от Дарита » 30 мар 2012 20:53

Интересно, аз съм чела доста противоречиви материали за соята и нейната полза или вреда върху човешкия организъм. Не зная доколко научно достоверни са различните статии, но съм склонна по-скоро да мисля,че соята е полезна , отколкото обратното.
http://dieti.rozali.com/hranene/p11174.html
Пък и не мисля,че чак такава прекомерна консумация на соя има,та да води до някакво натрупване на определени вещества в организма и от там да има неблагоприятно въздействие. Вярно е и че масово слагат соя във всички колбаси. Аз никакви колбаси не консумирам от около 10 години вече, поради това,че съдържат много сол,прекалено много подправки, оцветители, консерванти и какво ли още не. Купувам само прясна риба и прясно месо,свинско,телешко и агнешко,ако ми трябва мляно месо,искам в магазина да ми го смелят пред мен. Единствено понякога телешки суджук хапвам, но и него развалиха на вкус. В момента спазвам Великденските пости и се чувствам много добре.
Сега си спомням,че майка ми,когато беше в климактериума й бяха предписали да пие Соя витал, води се хранителна добавка и съдържа екстракт на изофлавони от соеви зърна. Облекчава симптомите на менопаузата и на майка ми много добре й действаше,след това го препоръчваше на много нейни познати, които имаха проблеми с менопаузата.
Та не зная на какво да вярва човек, различни мнения и твърдения има.

viakimova

Мнение от viakimova » 09 апр 2012 15:47

Макгуйаър, как така сега виждам темата за соята?!? Пропуск от моя страна като фенка на здравословното хранене. Аз зная, че соята се включва в менюто при хора, които спазват диета заради висок холестерол и триглицериди. Правила съм си салата от соя, не е лоша.... :roll:
viki

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 апр 2012 18:42

Аз много често използвам соеви кълнове. Главно в оризови комбинации. Много добре се получава.

Forum admin

Мнение от Forum admin » 09 апр 2012 20:15

Това за климактериума е доста интересно и съм сигурен, че би било от полза и на потребителките на форума, които вече са влезли в него !
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 17 апр 2012 14:02

Аз ям доста чессто соя. Има много добре изчистващ ефект върху ГИТ и като цяло - хранително средство е.
д-р Стефанов

Отговори

Върни се в “Новини и събития”