ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Стандартното лечение на киселини може да увреди черния дроб
Аспермия - причини, симптоми и лечение
Отключва осезаеми промени в детския мозък

Право на стачка за лекарите

Дайте своят глас по важни теми свързани със здравето, а и не само с него. Вашето мнение е важно.

Модератори: админ, консултанти

Как се отнасяте към правото на лекарите да стачкуват ефективно?

По-скоро положително
4
11%
По-скоро отрицателно
0
Няма гласове
Твърдо - НЕ - това ще се отрази на пациентите
5
14%
ДА - и те са хора като всички останали и трябва да могат да си отстояват позициите
26
74%
Не мога да преценя
0
Няма гласове

Общо гласове: 35

Таня

Право на стачка за лекарите

Мнение от Таня » 12 окт 2006 21:26

Вече медицинските работници могат да стачкуват ефективно. Добре ли е или не тази промяна в законодателството?? Това ще доведе ли до подобряване на медицинските услуги....
Ред въпроси които чакат отговор.

Тери

Мнение от Тери » 13 окт 2006 10:28

Трябва да имат това право, разбира се! Другото е дискриминация! Помните ли какво стана когато шофьорите искафа по-високи заплати - дигнаха стачка, София 2 дни без транспорт, народа ходи пеш - и веднага им дигнаха заплатите. В момента много лекари взимат по-ниски заплати от тези на шофьорите!?! Къде го има това по света?

Тео

Мнение от Тео » 18 окт 2006 14:46

Много хора ще поставят въпроса "Добре, кой ще ни лекува, когато лекарите стачкуват?", правейки аналогия например със стачката на шофьорите от СКГТ, когато просто никой не ни возеше и всички вървяхме из София пеш. Според мен не би трябвало да има съмнения по отношение на този въпрос - все пак става въпрос за лекари а не за шофьори - никой пациент няма да бъде оставен на произвола на съдбата

Magratea

Мнение от Magratea » 26 окт 2006 11:18

Ще стачкуват тия дето нямат "далавера".

kombat

Мнение от kombat » 27 окт 2006 09:57

Трябва да стачкуват за да им вдигнат заплатите на всички в болниците и да получаваме по-добро обслужване. Как искате да се отнася с Вас мед. сестра, която получава 200лв. на месец или санитар, на който се плаща 180? За докторитеда не говорим...

Magratea

Мнение от Magratea » 20 ное 2006 20:32

Какво става, в крайна сметка имат или нямат право да стачкуват. До сега не се е чуло някой да е стачкувал (или още не е разрешено, което също е странно - да ти разрешат да стачкуваш, или стачкуваш или....)

Трифон

Мнение от Трифон » 28 ное 2006 11:13

:D Още не е назряла революционна обстановка. Ще видим дали ще стане преди да избягат от българия

kombat

Мнение от kombat » 12 дек 2006 20:26

Е днес май е назряла ситуацията ама дайте да видим какво ще излезе от цялата работа. Да не излезе нещо като "всичката пара в свирката" :D
Ха да им е честита на докторите първата законна стачка!!!!!!!!

Тео

Мнение от Тео » 14 дек 2006 19:24

Според мен си прав - ето вчера я "замразиха". Защо не замразиха стачката на шофьорите от градски транспорт навремето а веднага им дигнаха заплатите.....ама цяла София беше блокирана и ходехме пеш.

kombat

Мнение от kombat » 19 дек 2006 12:32

ми аз ти казах
Пфу-у-у-у, само излагат хората

lidkata

Мнение от lidkata » 22 дек 2006 15:52

Ами не са ли си виновни те. Защо се оставят така да ги манипулират?

valerika

стачка

Мнение от valerika » 13 фев 2007 17:27

Здравейте!Ще се опитам наведнъж да откоментирам всички мнения.Та така:право на стачка лекарите вероятно имат ,но бих искала да се опитам да обоснова своето отрицателно мнение по този въпрос.Вероятно щи са прави да стачкуват тези,които работят по болниците ,защото те носят и голямата отговорност/макар че то си е въпрос и на съзнание/,и отнасят и многото работа.Само че не мога да приема това за джипитата.Разказвам конкретен случай:в момента ми се налагат серия от прегледи при различни специалисти/е,не съм чак легнала да мра,но пък и колкото повече време минава,толкова е възможно повече да се задълбочат здравните ми проблеми/ и моята лична лекарка точно от преди Нова година ме размотава,твърдейки,че няма направления.Първо беше края на годината -свършили и бройките,сега казва,че Националният рамков договор между лекари и Здравна каса не е сключен и не може да ми даде направление.Е,кажете сега ,да ги подкрепя ли?Особено като имате предвид,че редовно си плащам здравните вноски/не че някой ме пита дали искам да ги плащам-просто ми ги удържат от заплатата/,имайте предвид,че болестите ,за разлика от много други неща, не се плануват и сега плащам луди пари за изследвания.Имат право на стачка?Друг път!ПОЛОЖИЛИ СА ХИПОКРАТОВА КЛЕТВА!Парите са си пари ,но когато става въпрос за живота и здравето ти -съжалявам!Не им давам това право,след като не могат да съчетаят работата си с претенциите си!Ако това го четат лекари ,нека не го приемат лично:казах ,че се водя от конкретен случай.Извинете ,ако някой се почувства засегнат или реши ,че се отнася за него! :evil:

kombat

Мнение от kombat » 27 фев 2007 15:15

какви са тия глупости за хипократови и незнам какви си клетви

НЕ РАЗБРАХТЕ ЛИ бе хора че лекарската професия е бизнес като всеки друг....а стига с тия соиалистически разбирания...

шофьора в рейса като кара хора да не би да е положил "Шофьорска клетва" - не е, и значи за това може да получава пари и да стачкува когато си иска, а...

valerika

Мнение от valerika » 27 фев 2007 16:42

kombat написа:какви са тия глупости за хипократови и незнам какви си клетви

НЕ РАЗБРАХТЕ ЛИ бе хора че лекарската професия е бизнес като всеки друг....а стига с тия соиалистически разбирания...

шофьора в рейса като кара хора да не би да е положил "Шофьорска клетва" - не е, и значи за това може да получава пари и да стачкува когато си иска, а...
КОМБАТ,не зная защо свързваш Хипократовата клетва със социализма.Тя е била измислена много преди да има такова нещо като социализъм и е важела и все още важи за всички общества,без значение дали са комунистически или не.Тя е над тези глупости.Нека да си е бизнес лекарската професия ,това не пречи да си действа Хипократовата клетва.Макар че,то за това май трябва да си първо човек,тогав не клетвата ще те накара да помагаш на хората,а човещината,ако я имаш.Това имах предвид,КОМБАТ,като обяснявах защо съм против стачката на лекарите.А ти щом си толкова противосоциалистически настроен,първо си виж комунистическия прякор,който си избрал и тогава отричай.И недей с мръсната вода да изхвърляш и бебето,ако въобще схващаш какво означава това-при социализма имаше и много хубави неща.Това ,че на теб не ти харесва........е,ами ти не си центъра на Вселената,в края на краищата. :twisted:

vilent

Re: Право на стачка за лекарите

Мнение от vilent » 23 яну 2008 12:56

Виж какво,VALERIKA ли си,каква си,не знам : докато има такива,които мислят като теб,ще си останем на това диридже,ок? Няма значение дали са хирурзи,джипита,медицински сестри или каквито ще да са - това е лекарскот0 съсловие и за да постигнат нещо те трябва да са единни.Трябва да стачкуват ВСИЧКИ и то на 100% Как да нямат значение парите? Ти да не си самарянка ? Не работиш ли за пари? Какви изисквания може да имаш за човек,който работи на 200 -250 лв? КОЙ РАБОТИ ЗА ТАКИВА ПАРИ ДНЕС? Извинявай,но има чистачки които вземат такива пари..ЗА КАКВО ГОВОРИМ? Ти самата би ли станала лекар? - Не.Твърдо съм на страната на стачкуващите лекари,крайно време е нещата в тази безумна държава да започнат да се промент,за съжаление обаче ти не си единствена,напротив,има стотици като теб,които нямат никакво желание за промяна,пълни егоисти,които се придържат към старата българска максима - "не е важно на мен да ми е добре,важното е на вуте да му е зле"

Отговори

Върни се в “Анкети”