ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Комбинация за бързо топене на мазнини по тялото
Освен мозъка билката поддържа и хормоналния баланс
Зачеването на момиче наистина е майсторлък

Четете ли книги?

Дайте своят глас по важни теми свързани със здравето, а и не само с него. Вашето мнение е важно.

Модератори: админ, консултанти

Четете ли книги?

Да,класическа литература.
3
4%
Да,съвременна литература.
11
13%
Да.И двете.
40
49%
Да,професията ми го изисква.(научна литература)
12
15%
Не.Гледам телевизия.
4
5%
Обогатявам личността си по друг начин.
3
4%
Всичките.(като изключим,че се изключват)
9
11%

Общо гласове: 82

Потребителски аватар
debelunka

Re: Четете ли книги?

Мнение от debelunka » 17 дек 2014 13:12

В моето обкръжение се чете много. Говори се много за книги. Което мен лично много ме радва.

Потребителски аватар
nora9876

Мнение от nora9876 » 28 яну 2015 21:46

Много се радвам, че и в моето обкръжение се чете. Дори сме си направили традиция, всеки си купува по 1 книга и почваме да си ги разменяме. Преди малко си поръчах от https://www.orangecenter.bg/knigi-na-chujd-ezik една книжка, за която много бях чувала. "Before I Go To Sleep" , нямам търпение да я започна. ))))

denidimitrova
Контакти:

Мнение от denidimitrova » 14 юли 2015 10:17

Много е субективно това със четено. Някой хора абсурд да ги накараш, но това не ги прави по-малко интелигентни и начетени. Според мен не трябва да се осъжда строго някой, който не чете. Не е особен фактор какъв човек е.
Блаженството за тялото е здравето, за ума – знанието. http://jardin.bg/

Forum admin

Мнение от Forum admin » 14 юли 2015 10:37

Интелигентността няма нищо общо с това, какво си чел.
Начетен човек е този, който е чел научни книги. Не можем да го сравним с човек, който е чел много, но само любовна литература примерно. Обикновено хората, които четат книги са по-грамотни.
Начетеният човек е този, който чрез книгите е натрупал знания. А интелигентен и начетен е равно на разумен.
Има хора, които са природно интелигентни. За тях не е нужно да са чели много научни книги за да измислят решение за някоя житейска задача.
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

fantagiro

Мнение от fantagiro » 20 юли 2015 12:41

Джери, ако не бях чела любовни романи, нямаше да се усетя, че се нуждаят от цензуриране. :P Освен че се подкрепят насилствени прониквания(историческите романи), на нито един роман, който има вкъщи, на село, няма нарисувана червена точка - забранено за лица под 18 години. Така, както задълбочено ги четях, след това четях книги за себепознание, след това пък за отглеждане на деца, след това психотерапии всякакви. Важното е да се обича четенето, явно животът така се стича, че човек рано или късно се научава какво да чете и какво да избягва да чете.

"Природно интелигентен човек" е човек, чиито родители са го оставили сравнително на свобода, нямал е ограничения от типа "не говори", "забранено" и прочие... Тогава се учи директно от средата. Аз имам спомен, че ми се скараха, че съм оставила бележка, че "излизам на поход с еди кой си учител", вместо да изчакам позволение и... така отиде по дяволите свободата да решавам абсолютно сама за себе си.

Била съм ограничавана много.

От два дни се кумя над това "който чете любовни романи, не е интелигентен"... :P Всеки винаги да се докосне до интелигентността, стига да поиска.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 20 юли 2015 12:45

Клавишите ми явно блокират от време на време... изпуснала съм "може". От известно време се чудех защо понякога изпускам цели думи, при все, че съм се наспала прилично...
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

Henschel

Мнение от Henschel » 15 дек 2015 11:26

От много време насам чета само техническа и научна литература. Не че не ми се чете друго, но нямам никакво време.

Отговори

Върни се в “Анкети”