ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Зачеването на момиче наистина е майсторлък
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс
Сдружение „Зачатие“ отново ще раздаде ваучери за подпомагане н...

Ще се подобри ли здравеопазването в България?

Дайте своят глас по важни теми свързани със здравето, а и не само с него. Вашето мнение е важно.

Модератори: админ, консултанти

Ще се подобри ли здравеопазването в България?

да
7
18%
много
2
5%
малко
8
21%
не
21
54%
да правят каквото щат
1
3%

Общо гласове: 39

ivana74

Re: Ще се подобри ли здравеопазването в България?

Мнение от ivana74 » 09 юли 2009 13:13

Както в България така и в световен мащам здравеопазването се превръща в машина за изкарване на огромни суми. Лекарите стават жертва на манипулации от страна на фармацевтичните компании. Превърнали са се в едни иузпълнители. Малко са тези, които ходят на работа с удоволствие и знаят какво точно вършат и не смятам, че това е пряко свързано със заплатите. Единствено в хирургията се наблюдава значителен напредък през последните десетилетия. А и там нещата са по ясни.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 юли 2009 19:30

Не съм напълносъгласен с така поставената теза. Всички специалности са в развитие, не само хирургията и това е в резултат на общото развитие на технологиите и повишение достъпността на информация, както и нарастналия информационен обмен между различните специалисти и организации. За бизнеса в медицината - тя винаги е била обект на печалби, само че в България в резултат на дългогодишно социалистическо здравеопазване този фактор беше сведен до минимум и в момента прави по-силно впечатление.

Марина+

Мнение от Марина+ » 31 юли 2009 05:36

Много хора смятат че здравната система е предназначена за да ни лекува като се разболеем и да ни поддържа здрави. Много хора живеят с мита за боговете в бели престилки, че докторите знаят задължително повече от тях за проблема им, и това което знаят не трябва да подлежи на съмнение. Преди малко прочетох мнение "Е как няма да му вярвам нали е учил шест и повече години"
Лично мен от продължителен контакт с тях лекарите, ме накараха да имам големи резерви и мнителност към тях, ако ще и 20 години да са учили медицина.
Дори вече някой някога да ми предпише за нещо правилно лечение доверието ми е за винаги загубено, никога няма да започна това лечение без предварително да съм проучила лично как седят нещата от източници които преценя.
Дори и да попадна на най-свестния и опитен лекар пак няма да му повярвам, заради всичко каквото ми се е случило до този момент от колегите му с мафиотски манталитет и незаинтересованост.

По БНТ 1 върви една реклама "Новото българско здравеопазване, дал бог живот и здраве".
Мисля че този израз в българската действителност трябва да се разбира по следния начин: Да ви даде бог живот и здраве, защото ако се разболеете и ако трябва да имате взимане даване с новото българско здравеопазване горко ви!
Човек трябва да разбере според мен, че основният от който му зависи здравето е самия той, а не лекаря. Лекаря е на второ място.
Само се моля никога аз или мой близък да не попадаме по спешност в болница. Ако ми се наложи здравна помощ винаги да е планирана.

Няколко пъти ми се е случавало да гледам предаването "Темата на Нова".
В които предавания е ставало въпрос най вече за тъмни и съмнителни сделки в болница "Свети Иван Рилски". Това центъра на здравната мафия в България ли е? Или няма център бялата мафия, ами е във всяка една болница.

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 17 авг 2009 16:42

Според мен медиите напъват така върху "корупцията" в българската медицина (болници клиники и прочее), просто защото нямат какво друго да излагат. Другата корупция се хваща трудно, много трудно и почти невъзможно, а в БГ просто си е бъкано с корупция, навсякъде, дори в трамвая. ;) Просто медиите са видяли една пролука да се изявяват и плюят яко... лесно е да попадне якой лекар на някой пациент за елементарен преглед, онзи да му сложи 20 белязани лева и хайде белезниците на ръцете... това е най-лесното за хващане и ззатова го коментират толкова много. Моето мнение е, че ще се подобри.

п.п: Не само лекарите са виновни за това, а и голяма част от ппациентите.
д-р Стефанов

megi_hub

Мнение от megi_hub » 10 ное 2009 14:00

Идете в Пловдив- в АГ "Селена" или пък в Дентален център2 на бул "В. Априлов", за да видите обслужване на европейско ниво-от апаратурата, през високия професионализъм до хуманното отношение.

Отговори

Върни се в “Анкети”