ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
При тях подборът на храната е особено важен
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
Доказано: съставка в него действа

Правите ли си профилактични гинекологични прегледи?

Дайте своят глас по важни теми свързани със здравето, а и не само с него. Вашето мнение е важно.

Модератори: админ, консултанти

Правите ли си редовни, профилактични, гинекологични прегледи?

да
40
66%
не
21
34%

Общо гласове: 61

ana_p

Правите ли си профилактични гинекологични прегледи?

Мнение от ana_p » 10 сеп 2006 08:33

Темата е дискутирана на друго място във форума, но реших, че ще е интересно да се добави като анкета - темата е важна за всички жени.

Допълнителните въпроси са:
През какъв период смятате, че е правилно да се прави такъв преглед?
Как се отнасят с Вас като кажете, че искате профилактичен преглед?

miranda

Мнение от miranda » 10 сеп 2006 12:58

Анкетата е идейна.
Браво, че сте я пуснали!!!
Доколкото знам такъв преглед трябва да се прави поне на 6 месеца.
А за профилактичните прегледи..... ако не идеш да си платиш кеш, май няма да ти обърнат кой знае какво внимание....
Здравната каса изобщо поема ли такива профилактични прегледи?
Доколкото съм чувала май и джипитата се дърпат като им искаш талони за такива неща

Jenny

Мнение от Jenny » 13 окт 2006 23:34

на теб пък какво ти влиза в работата?

Нели

Мнение от Нели » 17 окт 2006 14:45

Живеем в 21 век и смятам профилактичните прегледи за задължителни. Кой ще ти обърне внемание, ако ти самата не си заинтересувана за здравето си. Винаги съм получавала талон за направление от джипито за такъв преглед. Добре е и да си имаш и личен гинеколог, или да ходиш при един и същи лекар, който да следи състоянието ти.

geriii

Мнение от geriii » 02 фев 2007 09:40

аз казвам на личната , че имам някакъв проблем и тя ми дава талон. После обяснявам на специалиста, че нищо ми няма , идвам само за профилактика. То всъщност талон за профилактика не съществува - цитонамазка и секрет за МБ се взимат от джи пи -то :evil: .Но повечето отказват и пращат пациента при гинеколог, с някаква измислена диагноза.

valerika

профилактичните прегледи

Мнение от valerika » 13 фев 2007 17:05

Здравейте!Аз също смятам,че профилактичните прегледи трябва да се правят редовно!Само че в нашата хубава родина за профилактичен преглед има да си чакаш направление от джипито до Видовден.Особено ако живееш на по забутано място.Моята лична лекарка в момента има направления само за спешни случаи,защото според нейното обяснение не е подписано споразумението между Лекарския съюз и Здравната каса.Странно :и аз не съм се споразумявала да ми се удържат здравни вноски/особено пък ,след като не мога да ползвам здравни те услуги/,но въпреки това от всяка заплата си ги удържат.А всъщото време аз ходя по специалисти и плащам луди пари за какви ли не изследвания,защото не мога да отлагам повече.Хайде кажете сега ,струва ли си да се коментира изобщо тази тема? :cry:

roza

Мнение от roza » 19 фев 2007 21:40

Ама как да гласувам като е ДА, но при възможност да го направя. Имам личен гинеколог, но за да прати за изследване цитонамазката трябва да имам направление и става една сложна, както и всички тук гледам пишат за това. Но направленията са си едно , а тук става въпрос за специфичен преглед - затова ли ходят да учат специалност, а по измислици на здравни каси или знам ни кого трябва да прави това джипито, дето няма нито условия за съхранение, за изпращане и т.н. А без това все едно че не правим нищо - резултата няма да е реален.

valerika

Мнение от valerika » 22 фев 2007 19:36

roza написа:Ама как да гласувам като е ДА, но при възможност да го направя. Имам личен гинеколог, но за да прати за изследване цитонамазката трябва да имам направление и става една сложна, както и всички тук гледам пишат за това. Но направленията са си едно , а тук става въпрос за специфичен преглед - затова ли ходят да учат специалност, а по измислици на здравни каси или знам ни кого трябва да прави това джипито, дето няма нито условия за съхранение, за изпращане и т.н. А без това все едно че не правим нищо - резултата няма да е реален.
Харесва ми някой да мисли като мен/още повече,че никой не може да ме убеди ,че не съм права/РОЗА,поздравления!

Потребителски аватар
Kalina

Мнение от Kalina » 06 мар 2007 18:57

Преди да си взема напраеление за гинеколог, минавам през личната - но винаги трябва да имам оплакване, иначе не става...В профилактичния преглед се включва мануален преглед, ехограф, цитонамазка. Отделно си плашам ехография на гърди и микробиология, както и други изследвания ако се наложи да се пуснат.
разправия е, но ми излиза по евтино да дам 1.80 + 15лв. за ехография на гърди, отколкото всяко едно нещо да го платя от джоба си...
Друг е въпросът, че за направление гледам се да вредя до 15-то число :lol:

zaiko

Re: Правите ли си профилактични гинекологични прегледи?

Мнение от zaiko » 25 яну 2008 21:05

Не.....ходя само при нужда.Срам ме е.

аnna 85

Мнение от аnna 85 » 25 май 2008 19:26

Мисля,че за всяка жена са полезни тези прегледи,но от личен опит знам колко е трудно да станат с направление.Когато на мен ми се наложи да ходя при гинеколог било за профилактичен преглед или за нищо друго предпочитам да си платя.При моята лична лекарка винаги има много хора и се чака доста,освен това ми задава въпроси за оплаквания и т.н.Хич не и се дава това направление,което по принцип ти се полага...направо да ти скаса нервите! :evil: Вярно,че частния прием е по скъп,но според мен си струва.Не само,че прегледа не се забавя,но и отношението към теб е значително по-добро!!!

zaiko

Мнение от zaiko » 26 май 2008 22:44

Да ,ама на частно 200 лева ще ги удариш за пълен профилактичен.

Потребителски аватар
vess2002

Мнение от vess2002 » 02 юли 2008 16:40

Аз лично си правя профилактичен преглед на всеки 6 месеца-така мисля,че е редно!За профилактичен преглед съм искала самоведнъж направление и разбрах,че здравната каса не го покрива и оттогава си плащам! За здравето не трябва да пестим! :)
МЕЧТАЯ ДА МЕЧТАЯ!

Отговори

Върни се в “Анкети”