ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
България е от малкото страни, където билката вирее свободно

Само за пушачи

Дайте своят глас по важни теми свързани със здравето, а и не само с него. Вашето мнение е важно.

Модератори: админ, консултанти

Искате ли да откажете цигарите?

да
74
74%
не
26
26%

Общо гласове: 100

elsldim

Re: Само за пушачи

Мнение от elsldim » 07 дек 2008 00:41

i az imam v kraq na ezika nqkakvi beli obrazuvania kato pupki kakvo moje da e.az ne pu6a

Good Man

Мнение от Good Man » 22 юли 2010 09:24

Отказването май си е основнопсихологическа нагласа, само два пъти съм имал такава, обаче след няколко дни изчезва. Сега пак се настройвам, дано успея ве4е.

Zdravka86

Мнение от Zdravka86 » 14 авг 2010 00:15

Относно езика, тези издатини всеки ги има. Те са си част от него. Просто при някои се виждат по-ясно, а при други не. А за цигарите - успех на всички при отказването им или поне значителното им намаляване! Бъдете здрави! :)

nikoleta_vk

Мнение от nikoleta_vk » 24 авг 2010 14:49

Едва ли има дългогодишен пушач, който не иска да откаже цигарите. Само дето за момента не съм намерила дастатъчно силен стимул. Веднъж ги бях отказала за 3 месеца заради една ангина... ама това е... иначе всяка година профилактично ги спирах за по 1 месец... абе гаден навик си е... не е толкова трудно отказването на цигарите, отколкото отказването от навика да пушиш... катърски инат се иска. Успех на всички отказващи се.

Good Man

Мнение от Good Man » 02 сеп 2010 11:42

Ох и на мен мии е писнало да пуша, ама нещо не ми идва нагласта.

welcome

Мнение от welcome » 18 сеп 2010 12:49

Аз също опитвам ,но не се получава... Но поне ги намалих 2-3 цигари на ден ,понякога ако имам много работа може и изобщо да не пуша!

aneliarankova

Мнение от aneliarankova » 29 ное 2010 11:58

И аз съм малко като Марк Твен само, че доброто при мен е, че пуша по 4-5 цигари на ден и мога да изкарам и 10 дена без цигари, но после пак започвам да пуша и това ме дразни.

zazzzy

Мнение от zazzzy » 03 авг 2011 18:58

Здравейте,аз съм пушач от 10г ,какво ли не съм слушал през тези години,цигарите причинявали рак,проблеми със сърцето и т.н.То си е вярно все пак,но от това което аз съм видял и чул или са споделили със мен за пушенето през тези 10г и пушачи и непушачи мизля че зависи най-вече от организма на дадения човек дали ще издържи дълги години,познавам хора които пушат и пият умерено от 17 годишни а сега са но по 80 години и пак не се отказват .Мой познат казва така:"Няма за кога вече да се отказвам от пиенето и пушенето" а вече е на 79 години,а цял живот е работил на полето от сутрин до вечер ,а пуши от 16 годишен поне той така казва, пие някакви лекарства за кръвно но все пак е на 79г но се държи за въараста си,а хора които не са нито пушили нито пили през живота си на същата възраст имат много по-големи проблеми. За да откажеш цигарите най напред трябва да си психически подготвен,а никотиновия клад не е толкова страшен,веажното е сания човек да го иска истински,а не само на приказки.И все пак хора вижте в какъв сваят живеем,на всякаде около нас отрови - храна ,напитки,дрехи и т.н.Жижеем в синтетичен свят,малко останаха ,изтински природни продукти,не е като едно време всичко чисто и натурално,както си го е създала природата,затова сатарите хора са все още здрави,а ние ще сме много по-зле от тях като стигнем техните години,ако вобще издаржим до старини.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 06 авг 2011 17:45

Е, че ние нямаме производство, убиха го..... как да имаме чисти и екологични продукти.

lady_ivette

Мнение от lady_ivette » 11 яну 2013 12:17

ОТ 8ми клас пуша. Сега съм почти на 22. Писна ми да си давам парите за цигари и да се тровя. КАкто казва баща ми- не стига че се тровим ами и плащаме за това :lol:
Тааа взех кардинални мерки и спрях да си купувам цигари. Сутрин не минавам покрай магазинчето дето продават, а около офиса никъде няма предвид местоположението му!
Тааа така ако взема от някой колега 1 цигара пуша, ако не взема- не пуша. От 1 кутия на ден сега най-много стигнах вчера до 4 цигари. Мислех си, че ще ми е адски трудно, но всъщност не ми липсва. Сещам се в някакви моменти, но си казвам, че ще ми мине :lol: И така максимум 2-3 до 4 цигари на ден. Чувствам се адски горда със себе си. Дори вкъщи като се прибера не ми се пуши. Излизам в почивка с колегите, гледам ги как пушат и не пуша с тях.
Надявам се да успея тотално да ги откажа.
Мислех да си пуша електронната цигара, но се отказах. Тя не ме засища изобщо и не виждам смисъл от нея. Пък и като слушах какви неща говориха по ТВ за тия цигари по-добре да не ги пуша.
Ами това е. Стискайте палци да ги откажа тотално :)

firerose

Мнение от firerose » 14 май 2013 03:18

След като прочетох тази дема, аз се надъхах да ги откажа... От тази вечер сприам пушенето пък да видим до кгоа... Дано да е за дълго че много пъти вече се провалих да видим сега
tialo.net
efektna.com

sofia 77

Мнение от sofia 77 » 30 ное 2013 00:23

Аз никога не бих се лишила от това удоволствие +кафето , разбира се.
Пуша от 15 год. възраст , а сега съм на 36 год.
Дневната ми дажба цигари - 2 кутии и се чувствам перфектно .

Вкъщи обаче са постоянно на вълна спирам цигарите/ всички сме пушачи вкъщи/ ама само на думи .
Затова въобще не почвайте, спирането е трудно.

ekaterina_kokushkina

Мнение от ekaterina_kokushkina » 09 яну 2014 17:17

Аз пуша от 2 години. Пропуших късно, на 22 (имам предвид в сравнение с останалите). Започнах да пуша, защото се хванах на нова работа. Беше напрегнато, натоварено. Знаете как е, когато си нов. А и това беше начинът екипът да ме приеме възможно най-бързо и лесно..Сега съжалявам. Със сигурност е имало и друг начин да съборя стените на изолацията :lol: Всеки ден като отивам за работа и гледам учениците накачулени на оградата. Вън студ, мраз..те все там. И като прочетох това първо ми стана смешно. Искат да броят учениците пушачи :?: Още малко и ще ги водят по списък в дневника. Въпреки това идеята е добра. Това все пак са деца. Аз съжалявам, че 2 години се тровя, а какво остава за тях, дето вече пропушват на по 10 години.

Потребителски аватар
sandra

Мнение от sandra » 17 яну 2014 11:19

Отвратителен навик!Спирала съм ги за максимум 3 месеца и после почвам поради стрес,компании с пушачи..не знам какъв е изхода или да се научим да се справяме със стреса по по-здравословен начин или да се заобградим с непушачи :lol:

Потребителски аватар
tedkatapopova

Мнение от tedkatapopova » 20 ное 2014 13:20

Аз пуша сравнително малко, но ми доставя огромно удоволствие, когато го правя. Особено след напрегнат ден с чаша вино. Това може би е най-релаксиращия миг от напрегнатия ден.

Отговори

Върни се в “Анкети”