ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Методът има не само релаксиращ но и лечебен ефект
Блуждаещ нерв – отделя влакна към вътрешните органи
Чупенето на ноктите през зимата има решение

Съгласен ли сте да бъдете донор на органи?

Дайте своят глас по важни теми свързани със здравето, а и не само с него. Вашето мнение е важно.

Модератори: админ, консултанти

да
90
76%
не
28
24%

Общо гласове: 118

Потребителски аватар
admin
Site Admin
Контакти:

Мнение от admin » 22 авг 2006 21:02

През последните години много се дискутира темата за донорството.
Факт е, че все още системата за трансплантация не функционира пълноценно.
Предстоят законови промени, които засягат всеки един от нас.
До сега, желанието да бъдеш донор трябваше изрично да се декларира. С новия закон, изрично ще трябва да се декларира несъгласие да бъдеш донор, т. е. всеки ще бъде донор по подразбиране.

Съгласени ли сте да бъдете донор на органи?

niko

Мнение от niko » 28 авг 2006 11:00

Медиите се занимават с какви ли не щуротии, но по темата за донорството търсят предимно скандала, а не същността.
Много е важно хората да бъдат информирани в подробности, преди да направят своя избор, т.е. да направят информиран избор. Иначе си е чиста емоция, която се влияе от временното състояние на нещата, ситуацията, конюнктурата.
Въпросите свързани с донорството, които предполагам вълнуват хората са:
"може ли да стане грешка?",
"мозъчна смърт наистина ли означавасмърт?",
"сигурно ли е, че няма да има злоупотреби и непрофесионализъм?"

и чак след това ще могат да отговорят на такъв въпрос.

miranda

Мнение от miranda » 08 сеп 2006 12:26

Защо, след като явно повечето хора са склонни към даряване на органи, прекратиха донорските програми, който бяха взели да се поразвиват преди да дойне новия министър на здравеопазването Гайдарски? Тая работа с българското здравеопазване е едно яко оплескване - секи хваща да прави нещо за 4 години докато е на власт, после идва друг, ликвидира го и почва нещо наново....
Е, те така до никъде няма да стигнем - няма да има донори, няма да има трансплантации, телевизиите вечно ще набират пари за деца с нужда от "скъпо лечение в чужбина" и т.н. А най тъпото е че здравната каса продължава да печели от хората....

Таня

Мнение от Таня » 18 сеп 2006 10:48

Този скандал около донорството май касае точно определени хора. Явно там има набъркани доста интереси и сигурно доста пари.

Таня

Мнение от Таня » 20 сеп 2006 09:01

Преди няколко дена имаше интервю с шефа на ОСТЕОТЕК (забравих му името), който каза че всичко е ОК :D Нямало далавера, всичко било изрядно и хорицата си получавали кости за присаждане без да се бръкнати нито лев. (Чак пък толкоз хубаво :? в тая държава винаги намирисва....)

lidkata

Мнение от lidkata » 23 сеп 2006 13:11

То така се разправяше и за ТОПЛОФИКАЦИЯ пък я вижте каква излезе работата... По този повод ще публикувам нова анкета :D

KALICHINA

ТРАНСПЛАНТАЦИЯ

Мнение от KALICHINA » 12 мар 2007 15:53

Наистина трябва да се преклоним пред медицината!!!Това си е втори шанс за всеки с диагнозаХБН.Друг е въпроса как се гледа на всичко това-комерсиално или наистина начнм на живот.Но както всичко у нас:щом не ни засяга защо да вземаме отношение.......Такава ни е културата...а за информираност??????не бих казала ,.........а повечето е манипулиране на общото мнение????????затова хората са хукнали по чужбина да търсят спасение в държави като Пакистан................НЕ ЖИВЕЕМ ЛИ В ДЪРЖАВАТА АБСУРДИСТАН???????????
ЗА СЪЖАЛЕНИЕ ОСТАНАХА САМО НАДЕЖДИТЕ НИ,ВСИЧКО ОСТАНАЛО Е САМО ПОРЕДНАТА НИ АГОНИЯ В ТОВА БГ ЗДРАВЕОПАЗВАНЕ?????????????

petia5

Трансплантация

Мнение от petia5 » 14 мар 2007 18:51

Съгласна съм с Каличина - живеем в Абсурдистан. За съжаление няма надежда за хората с ХБН в следващите 5 -10 години в България да се правят толкова успешни бъбречни трансплантации колкото в Пакистан. Това е истината! Ако искате да открием нова тема във форума и да започнем да изброяваме причините защо в България се правят годишно толкова трансплантации, колкото в една квалифицирана клиника в Пакистан прави за месец. Аз не виждам изход за хората, които в момента са на диализа, освен да събират средства за трансплантация извън България.
Колкото за донорството се радвам, че промениха закона и сега не е необходимо да отидеш специално при личния си лекар и да заявиш съгласие. Преди около година и половина си мислех, че закона е виновен за това в страната ни да се правят толкова малко трансплантации, но след като минах с мой много близък през ада на диализите и трансплантаците разбрах, че няма да заработи системата ни за донорство, защото:
- здравната ни система не работи
- донорската ни система не работи
- обществото ни не иска да се изправи с лице срещу проблема, защото българина вярва само на собственото си нещастие и не се интересува от чуждото
- нямаме подготвени специалисти и т.н.

Таня

Мнение от Таня » 19 мар 2007 19:34

Специалисти сякаш могат да се намерят ама за всичко останоло си права...
то неразбориите в държавицата ни се прехвърлят, естествено, и в здравеопазването. Диализираните пациенти са особено "комплицирана" група болни за които всеки ден е от значение, но никой не обръй ща внимание на това и всеки си гледа в неговата паница. Управляващите не искат да поемат отговорност да решат този проблем и много хора просто си отиват от отя свят, а "топлата вода" вече е откврита одавна...
Това е груба безотговорност на мно-о-о-ого високо ниво
А казват че работят за общото благо на българите...

petia5

Мнение от petia5 » 20 мар 2007 12:28

Трябва да се говори за трансплантациите, трябва да се пише, трябва да се вика за тях, така че всички да станат съпричастни към проблема.
Не може да се разчита на журналистите, защото те търсят сензацията.
На политиците няма да им пука дотогава, докато някой от тях или техен близък не се разболее. (разбира се, че не им го пожелавам)
Лекарите са с вързани ръце и каквито и добри намерения да имат, те не могат да ги осъществят, пък и не им е работа да бъдат администратори.
Чиновниците в министерството отговарящи за диализите и трансплантациите трябва да бъдат изметени, защото са безотговорници.
Между другото някой да знае как работи Изпълнителната агенция по трансплантациите с новото ръководство или всичко отново е ПР.

caridad

Мнение от caridad » 15 юли 2007 21:53

съгласна ъм, но нямам вяра дали няма да ме оставят да си умра, за да ми ги вземат. Дали ще се борят докрай за живота ми или ще ме разфасоват набързо. Грубо звучи, но вяра нямам

magi_rad

Re: Съгласен ли сте да бъдете донор на органи?

Мнение от magi_rad » 16 авг 2008 21:55

И като умреш "цял" едва ли ще ти трябва някой орган на оня свят.Поне на този някой друг да живее.....

Prototypo

Мнение от Prototypo » 24 юни 2009 20:57

Аз и сега съм съгласен, даже по скоро сега.
Ако на някой му трябва бъбрек или черен дроб... Ок!
Може да се свърже с мен на имейла ми: wolfspell@mail.bg

allissa22

Мнение от allissa22 » 29 юни 2009 21:18

и аз съм винаги била на мнение,че ако може след смъртта си,човек с нещо да е полезен на някой друг,то ДА,аз сЪм ЗА донорство!

tabutabu77

Мнение от tabutabu77 » 09 авг 2009 10:37

moeto mnenie e da za6toto ne se znae koga ina kogo edin den 6te mu se naloji transplantazia na organ.

Отговори

Върни се в “Анкети”