ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Оптимално решение за бели зъби и здрави венци.
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние

Вреди ли седящата тоалетна?

Дайте своят глас по важни теми свързани със здравето, а и не само с него. Вашето мнение е важно.

Модератори: админ, консултанти

Вредна ли е седящата тоалетна?

Да, човек трябва да се облекчава в клекнала поза, така е създаден, това всяко дете го знае.
9
39%
Не, всички ползват порцелановия трон.
2
9%
Ужас! Не знаех, че тоалетната у дома може да причини толкова болести!
5
22%
Не знам.
2
9%
Не ме занимавайте с глупости!
3
13%
Не ме интересува.
0
Няма гласове
Това ме заинтригува, ще го пробвам.
1
4%
Веднага подменям тоалетната у дома.
1
4%

Общо гласове: 23

Потребителски аватар
Здравко
Контакти:

Вреди ли седящата тоалетна?

Мнение от Здравко » 11 апр 2007 20:24

За тези, които не са чували, преди да гласуват да прочетат http://squatter.atspace.com

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 11 апр 2007 20:59

Значи да бъда честен преди няколко дни си го мислих това. не знам как така, но стана. Някой ми отговори на въпроса без да питам директно. :D
За което благодаря, но ако искайте ми вярвайте точно преди два дни се питах това дали не е вредно, защото много хора когато "акат седнали" на порцелана получават често хемороидите, кръв в изпражнението и тн. :)

Много добра анкета си направил юнако! :)

П.С: Забравих да добавя, че човек е хубаво да се изхожда така хубавичко поне на два дни веднъж или да яде ябълки и салатки, за да се прокарва от време на време, че много болести дебнат - като например рак на дебелото черво от застоялия "секрет" - изпражнение в него. :)
д-р Стефанов

Потребителски аватар
Здравко
Контакти:

Мнение от Здравко » 12 апр 2007 08:15

blader написа:Значи да бъда честен преди няколко дни си го мислих това. не знам как така, но стана. Някой ми отговори на въпроса без да питам директно. :D
За което благодаря, но ако искайте ми вярвайте точно преди два дни се питах това дали не е вредно, защото много хора когато "акат седнали" на порцелана получават често хемороидите, кръв в изпражнението и тн. :)

Много добра анкета си направил юнако! :)

П.С: Забравих да добавя, че човек е хубаво да се изхожда така хубавичко поне на два дни веднъж или да яде ябълки и салатки, за да се прокарва от време на време, че много болести дебнат - като например рак на дебелото черво от застоялия "секрет" - изпражнение в него. :)
Случайни работи няма, нали знаеш :-) А пък японците, най-напредналата нация в света, ползват клекала, имат ги дори в най-луксозните им хотели, не са глупави... Дали в това не е и една от тайните на пословичното им дълголетие? И тайната на дълголетието на българите... допреди 100 години?

Проблемът е, че от векове насам тази тема винаги е била табу в обществото и затова се е стигнало до толкова много болести. "Уви, човекът изглежда е единственото същество на Земята, което съзнателно поврежда собственото си тяло и така си докарва само болести и страдания. Парадокс, а? Най-разумното същество прави най-безумните неща с тялото си.

Между другото, в "изостаналите" нации там, където хората се хранят с нерафинирани храни, богати на баласт и ползват клекала e нормално изхождането след всяко ядене, както е при децата (нормалните де, не тези дето седят пред компютрите и карат на кола, чипс и шоколади ). А у нас и в развитите страни докторите ни уверяват, че дори три пъти седмично е нормално... Да, ама ние боледуваме от запек, рак, хемороиди, апендицит, а не онези, "изостаналите"... :)

Отговори

Върни се в “Анкети”