ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
България е от малкото страни, където билката вирее свободно

Корумпирани лекари или безхаберна "държава"?

Дайте своят глас по важни теми свързани със здравето, а и не само с него. Вашето мнение е важно.

Модератори: админ, консултанти

Да разпънем ли лекарите на кръст заради подкуп от 200лв?

да
22
49%
не
3
7%
не ме интересуват лекарите
0
Няма гласове
друг е за разпъване
18
40%
че това подкуп ли е?
2
4%

Общо гласове: 45

Явора

Re: Корумпирани лекари или безхаберна "държава"?

Мнение от Явора » 20 юни 2009 10:45

С връщането на старата система/което е невъзможно/ манталитета на лекаря няма да се промени. Напротив ако дойде старата система, в чужбина могат да забегнат много от останалите все още добри специалисти в България. И да останат само некадърниците....
С връщането на старата система хаоса би станал по голям.

джени

Мнение от джени » 20 юни 2009 13:32

напротив ,като им се спре кранчето и край .няма да има вече какво да крадът

Явора

Мнение от Явора » 20 юни 2009 14:28

"напротив ,като им се спре кранчето и край .няма да има вече какво да крадът"

Като няма какво да крадат, никой не може да ги задължи да работят в България отговорна работа за една мизерна заплата.
Защото според старата система заплатите са мизерни. Голяма част от лекарите ще забегнат в чужбина. То и сега го има този процес, а да не мислим ако се върне старата система.
Кой ще работи в България??????????????????????????????????????????????/

Не мисля че трябва да се коментира нещо което е невъзможно и е в сферата на фантазиите..
За да се върне старата здравна система е необходимо да се върнат още много стари неща.
Няма начин да стане и няма нужда да става това.
Всеки и всичко трябва да вървят напред, а не да се връщат назад.

Въпроса е че в момента не се върви напред - а е застой, хаос, блокиране и беззаконие.
След като в други държави може, защо и в българия да не може????????????????????????//

Първото най важно нещо е достатъчно високо възнаграждение което да мотивира лекарите.
Ако това е налице, вечното им оправдание ще отпадне.

Таня

Мнение от Таня » 20 юни 2009 17:49

Явора
интересен въпрос сте си -заформили и тук таме има зрънца истина. Ама как искате некорумпирани доктори - че те от години, като стандартно заплащане по болници и поликлиники са доста по назад от шофьорите в градски транспорт (да не говорим за тираджии и подобни) за които се изисква някаква си категория (С ли беше..), а не висше образование и вземане на специалност.
Никаква клетва не може да накара човек да си върши съвест но и от сърце работата при условие че семейството му е в нужда и има финансови затруднения работейки професията си - изхода от това е да се корумпира и това не е само сред медицинското съсловие ами и сред доста други професии, които обаче не ни засягат чак толкова ... дето се вика като не ти изнася няма да го правиш ама като закъсаш за здраве.... няма на къде
Не говорете завръщането на старата система - това е пълна глупост, все пак човечеството гледа да върви напред а неназад.
Западната медицина е напред не защото лекарите им са особено съвестни или по-човеци от нашите (хората са си едни и същи по целия свят), а защото са много добре стимулирани да бъдат такива. И въпреки всичко и там има корупция и немарливост - но това пък се ограничава с подходящия контрол на медицински дейности.

Явора

Мнение от Явора » 07 юли 2009 04:01

Таня,
Нещо доста си се объркала. Незнам защо обръщението е към мен и защо изобщо ме включваш в писанията си.
Нещата които ми приписваш че искам, никога и никъде не съм говорила и писала че ги искам.
Напротив повтаряш като папагал всичко, което аз вече съм казала.

Толкова ли е трудно да се прочете и разбере едно мнение и после да се коментира???????????????????????????????????????????????????????????????????????

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 17 авг 2009 16:44

Не се карайте. Според мен жената е допуснала неволна грешка.
д-р Стефанов

Отговори

Върни се в “Анкети”