ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Пийте чай от джинджифил
Хората на 90 - 102 са по-щастливи от 51 – 74-годишните
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

Корумпирани лекари или безхаберна "държава"?

Дайте своят глас по важни теми свързани със здравето, а и не само с него. Вашето мнение е важно.

Модератори: админ, консултанти

Да разпънем ли лекарите на кръст заради подкуп от 200лв?

да
22
49%
не
3
7%
не ме интересуват лекарите
0
Няма гласове
друг е за разпъване
18
40%
че това подкуп ли е?
2
4%

Общо гласове: 45

Таня

Корумпирани лекари или безхаберна "държава"?

Мнение от Таня » 19 мар 2007 19:46

Д-р едикой си взел 300лв, ама поискал 1500, но не му дали....пратили го на полицията. Еди койси дал бая пари за някакво лечение или операция, но не му е стискало да се оплаче, че не се знае какво би станало с близкия му....
Напоследък доста дъвчат кирливите ризи на лекарското съсловие заради корупция. Сякаш някой се опитва да концентрира вниманието на хората конкретно в "тази корупция", която е сравнително на дребно спрямо останалите "корупции". Как се отнасяте към проблема?

Потребителски аватар
little_rabbit
Контакти:

Мнение от little_rabbit » 19 мар 2007 21:18

На дребно е, Таня, но много боли. Аз съм имала късмет и съм попадала винаги на истински човеци сред лекарите, но какви има... Има и хиени, които трябва да бъдат разпънати, има и помияри, които трябва да бъдат сложени на мястото им. Но има и истински ЧОВЕЦИ. Надявам се последните да са повече.

kalina0303

Мнение от kalina0303 » 01 апр 2007 20:55

Здравейте! Първо влизане ми е . мисля ,че еднакво трябва да се съди и този "който държи чантата и този който слага в нея" т е. знаете ли колко пъти пациентите питат "И колко ще ми струва? и то е когато се търси определен специалист от дома му в извънработно време и .....нт.

тани

Мнение от тани » 31 май 2007 12:47

W posledno wreme wse po doktori hodim, ta moga da kaja, 4e ima neweroqtni hora mejdy tqh. Vuprosa s korupciqta obache shte se razreshi mislq, ako se vdignat zaplatite. A inuche pari na ruka sme davali, no tova e ot choveshka blagodarnost. E, ne sa ni i otklazvali, ama te da ne ni obidqt.:)
Ta ima doktori i doktori. Chuvala sum razni neshta, no ne mi se komentira.
A sanitarkite e normalno da ne otkazvat pari na ruka. Mi te za tiq zaplati, chistqt i podlogi i kakvi li ne mrusotii.

zaiko

Re: Корумпирани лекари или безхаберна "държава"?

Мнение от zaiko » 25 яну 2008 21:04

Като не са доволни от заплатата си -да се преквалифицират!!!Откъде накъде аз ще му давам пари на ръка-затова е цената на прегледа-благодарила съм му предварително!!!Ние трябва да си променим начина на мислене,за да престанат и те да искат пари под масата!

Потребителски аватар
vancheto

Мнение от vancheto » 24 апр 2008 23:33

Като не са доволни от заплатата си -да се преквалифицират!!!Откъде накъде аз ще му давам пари на ръка-затова е цената на прегледа-благодарила съм му предварително!!!Ние трябва да си променим начина на мислене,за да престанат и те да искат пари под масата!
Подкрепям напълно това мнение.
Изображение

ДМ
Контакти:

Мнение от ДМ » 25 апр 2008 08:09

Има много стар виц - докторе, пари имам и ще ти дам колкото искаш, но ако може не ме оперирай.

Анита

Мнение от Анита » 22 май 2008 12:02

Изобщо не мисля, че проблема е дребен. Сблъсквала съм се много пъти с лекарска корупция. Ходила съм в Здравната каса да се оплаквам, но от там си повдигаха раменете и ми казваха, че нищо не могат да направят. Най-много ме заболя когато ми поискаха пари за раждането. Пренасях с 10 дена и трябваше по някакъв начин да предизвикат раждане. Нямах нито контракций нито разкритие и лекаря реши, че това е идеална възможност да изкара допълнително пари. Аз разбира се отказах и за моя най- голяма изненада той ме заряза в паталогично отделение. Никой не ми обърна внимание. Така цяла нощ. На следващия ден естествено си платихме на завеждащия, който ми обърна внимание. Корупция има на всякъде но тази е най-страшната и засяга най-много хора.

джени

Мнение от джени » 01 ное 2008 16:25

КВИ ТИ ОПЛАКВАНИЯ -ГАРВАН ГАРВАНУ ОКО НЕ ВАДИ ,ЛИЧНО БЯХ СВИДЕТЕЛ НА ТАКАВА ЖАЛБА ,КАТО ГИ ЧУХ ДА СИ ШУШУКАТ А ЕСТЕСТВЕНО ,ЧЕ ЩЕ ЗАЩИТИМ КОЛЕГАТА СИ ТОЙ ТОЯ ДЕТО Я НАПИСАЛ Е ЛУД И КРАИ .затва не на кръст ами на кол набучени ще им е по добре

джени

Мнение от джени » 11 ное 2008 22:27

ако убия един некадърник на негово място ще дойдат хиляди,мисля ,че здраво трябва да си търсим правата и да не се церемоним жалби до скъсване нека разберат ,че не са нищо повече от най обикновенни граждани

Явора

Мнение от Явора » 13 юни 2009 04:52

Здравната система е тотално сбъркана.
Трябват драстични промени, включително и увеличаване на лекарските заплати.
Увеличаване на заплатите, но и по строг контрол върху дейността им.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 юни 2009 16:42

Как, според вас, следва да се упражни (реализира) този контрол?

Явора

Мнение от Явора » 19 юни 2009 07:15

Не ме вълнува чак толкова контрола върху корумпираните лекари.
Въпреки че разбира се е по добре да не са корумпирани, да има регламентирани законни плащания удовлетворяващи исканията на лекарското съсловие.

Ако лекаря е корумпиран, но си свърши отговорно работата няма нищо фатално.

Ако отида в магазина и си купя сирене - ще дам пари и ще си взема сиренето.
Но при лекарите не е така. В много голям процент от случаите се дават пари, а насреща само безразличие и бездействие. Безразличие и бездействие относно здравословния проблем разбира се.
Не за сложна интервенция, а даже само за преглед. На една голяма част от лекарите основната цел на прегледа е приемопредавателната дейност на парите.

Безразличие и бездействие до такава степен, че бях изпратена при психиатър/разбира се нищо против психиатрите/. Вероятно с диагноза много тежка депресия със всякакви разстройства, хипохондрия параноя и всичко от тоя род.
Настъпи момент в който разбрах че няма смисъл повече да посещавам гинеколози, гастроентеролози, невролози, нефролози, ревматолози, личен лекар и т. н за да ми кажат причината за силните тазови болки.
След известен период от време, задълбочаване на проблема и четене на специализирана литература сама си установих причините за болките. И разбрах че не е чак толкова сложно да се определят неизяснени тазови болки.

Аз не съм единствена, това е ежедневие. Но до като при мен проблема не е свързан със фатален край а само с болки, то ежедневно има случаи да умират хора поради безразличие и безхаберие от професионална гледна точка.
Аз съм наясно че болницата не е увеселителен парк и че в медицината две и две не прави четири, че в болниците и хора умират. Но е допустимо човек да умре единствено и само след като му е приложено всичко открито до момента като лечение разбира се според обстоятелствата.

Има и отговорни лекари. Но според моя личен опит безотговорните са прекалено много. Как да бъде контролирано това не мога да кажа. Може би някакъв държавен контрол, може би повече наказани лекари. Не съм компетентна в областта на управлението в здравеопазването , не съм аз човека който да преценява как..............Но нуждата от промени е очевадна.

джени

Мнение от джени » 19 юни 2009 12:33

знаете ли как ще оправим здравната система -като върнем старата .тя беше много добра поне за обикновенния гражданин .и лекарите не бяха така овълчени кожодери и си вършеха работата

iulita

Мнение от iulita » 19 юни 2009 13:14

Абсолютно съм съгласна с джени! Съвсем права си , тогава поне някой поемаше някакъв ангажимент да проследява състоянието на дадения пациент, а сега на никой не му пука - " Ако искаш живей, ако искаш умирай - просто твоя си работа"!!!

Отговори

Върни се в “Анкети”