ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Откри френски научен екип

вредни ли са климатиците?

Клюки, слухове, мнения и всичко останало.

Модератори: админ, консултанти, Приятели

tanq_sf

Re: вредни ли са климатиците?

Мнение от tanq_sf » 07 ное 2011 11:53

Смея да твърдя, че изобщо не са вредни климатиците. Може и да циркулират един и същ въздух, ама то с друг вид отопление или охлаждане да не би да е така..? Пък и сега си има климатици, които внасят чист въздух, друг е въпроса, че цената им не е за всеки. Но изобщо не може да се говори, че били вредни.

key_key

Мнение от key_key » 18 ное 2011 15:41

И аз преди смятах, че са вредни и дълго време не слагахме, защото имаме двама астматици вкъщи- аз и синът ми и много ме беше страх да не се изсушава въздуха от тях. Скоро обаче си купихме някакъв климатик, който е специално създаден за хора с дихателни проблеми и пречиства и обогатява въздуха с някакви йони. Нямаме абсолютно никакви проблеми и наистина въздухът в супер свеж, независимо, че не сме отваряли прозореца за проветряване. Определено новите технологии са много напреднали.

user32

Мнение от user32 » 06 яну 2012 02:16

Аз да се изкажа като техническо лице.

Принципно климатиците, повечето от тези които са разпространени в търговската мрежа са правени в Китай. Примерно Мидея и Бош които са най-добри като качество ги правят в един завод в Китай, а принципно вносителя поръчват в Китай по 100бр. климатици и освен климатиците в Китай ти лепват стикери и брандове ти правят каквито си искаш, тъй че дадени климатици могат да се казват Сони, ако ще и вашето име и т.н.

Не си мислете, че големите производители следят нашите търговци. Всичко в търговската мрежа е ментета на големите марки, а принципно и доста търговци ги зареждат от Турция и арабските държави, защото там е най-евтино и транспорта се осиугрява бързо и за по-малко пари.

Климатиците като цяло са вредни, всички марки са хубави в общи линии. Аз лично харесвам безшумните климатици, засега Мидеята най ми харесват като марка. За цената си са перфектни.

Иначе климатиците са вредни, на мен лично ми е ставало лошо, при топъл режим съм се задушавал, а също съм вдигал и високо кръвно налягане.

Лятото е по-добре при хладния режим, но принципно през големите жеги, въздуха с климатика става като изкуствен и козметичен и ми влияе зле, но е по-добре от горещия.

Не може без тях, но зимата е добре да се кара на дърва, защото въздуха е най екологично чист и безвреден.

Simon75

Мнение от Simon75 » 06 яну 2012 13:40

И аз съм раздвоен по темата за климатиците и сега събирам информация, но чак пък да се твърди че при отопление на дърва бил най чистият въздух е малко странно.

NoMercy

Мнение от NoMercy » 12 мар 2012 00:30

Никой не знае, а пък и да знае, едва ли ще има желание да ни информира. :)))

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 12 мар 2012 13:26

но чак пък да се твърди че при отопление на дърва бил най чистият въздух е малко странно
- зависи от горенето, обикновено случаите на домашни интоксикации са от такива печки...

grigortopalov
Контакти:

Мнение от grigortopalov » 20 авг 2012 13:02

Прочетох всички коментари и така и не ми стана ясно как трябва да се използва климатика, особено през лятото. Аз цяло лято съм болен, предполагам заради климатика на работното място. Всеки ден си нося носни кърпички и имам постоянна хрема. Вкъщи нямам климатик и се събуждам поне 1 път през нощта, заради носа ми. Не мога да разбера как да се предпазвам по-добре. Ако някой има идея, нека сподели.

Forum admin

Мнение от Forum admin » 20 авг 2012 22:53

Фирмата Ви трябва да поеме отговорността за почистване и профилактика на климатика!
Не стойте близо до него в офиса, както и не позволявайте течението да минава през Вас. Ако имате възможност да си смените местоположението на бюрото, направете го! Най-добре ще е струята студен въздух да се насочи хоризонтално, нито нагоре, нито надолу, нито да в движещ режим.
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

Forum admin

Мнение от Forum admin » 20 окт 2012 20:17

Всъщност можем и без тях, но с тях е по-комфортно!
Реално вреда за здравето може да има тогава, когато не са изчиствани дълго време (ако не са от ново поколение с разните му там екстри за прочистване на въздуха), когато не са изчиствани тръбите на въздухопроводите (когато климатизацията е централна, като тази в моловете, офис-градите и др.) или когато духат директно към човек.
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 окт 2012 13:44

Всичко си има 2 страни - положителна и отрицателна, полезно/вредно, което може да се приложи и по отношение на климатиците.

Потребителски аватар
alisiqq

Мнение от alisiqq » 23 апр 2013 12:45

Ами вреден е , но в жегите климатика е единственото спасение :)

siskata_m

Мнение от siskata_m » 03 юли 2013 16:57

Вредни не вредни,без тях не може вече............поне аз.
Вкъщи нонстоп си бачка,на работа също,поне да не усещаме жегите навън :)

Anonimna

Мнение от Anonimna » 25 авг 2013 12:41

Супер вредни са климатиците. Аз съм с хроничен синузит заради тях и със адски болки в главата, всеки ден. Създават неестествена среда в стаята. Представи си да стоиш на течение непрекъснато и то течение от много студен въздух. Схващат се рамене, врат, кръст и т.н. Долу климатиците! Да измислят по-съвършена технология за охлаждане, такава която не създава течение от студен въздух. Сегашните климатици са абсолютно примитивни, след години ще ги гледаме като нещо дошло от каменната ера и ще се чудим кой ненормалник ги е използвал изобщо!!!!!!

Dani_74

Мнение от Dani_74 » 13 сеп 2013 14:54

И ние сме с климатици и не съм забелязала да ни вредят по някакъв начин, мисля че най-важното при тях поне през лятото е да не се прекалява с температурната разлика

kopyrko

Мнение от kopyrko » 30 окт 2013 10:50

Аз лично мисля, че са вредно за това не искам да си слагам!

Отговори

Върни се в “Любопитни факти и общи приказки”