ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Откри френски научен екип

вредни ли са климатиците?

Клюки, слухове, мнения и всичко останало.

Модератори: админ, консултанти, Приятели

kara

вредни ли са климатиците?

Мнение от kara » 21 юли 2006 12:04

Четох, че понеже въртели един и същи въздух, климатиците само пръскали прах и акари и заради това били вредни и дори опасни.
Вярно ли е това?

m rusev

Мнение от m rusev » 21 юли 2006 12:12

За вредни не знам, но както се схващат вратове от тях - нямат равни.

kavaklieva

климатици

Мнение от kavaklieva » 21 юли 2006 16:20

Преди се е смятало, че от климатици може да се разпространи един микроорганизъм Legionella pneumophila, който причинява т.н. легионерска болест (пневмония), което днес се отрича.

svrakata

Мнение от svrakata » 21 юли 2006 16:23

Според мен са вредни най-малкото,защото циркулира един и същи въздух.
Изображение

pepo

Мнение от pepo » 21 юли 2006 19:47

А по-малко вредно ли е да се потиш като животно и да не можеш дъх да си поемеш :?:

Много са си cool климатиците. Особено в колата 8)

Тео

Мнение от Тео » 22 юли 2006 09:53

Абе друго си е в жегата да си пуснеш климатик, пък нека да е вреден....

smoker

Мнение от smoker » 22 юли 2006 15:46

Съвременните климатици са с филтри, озонатори и всякакви екстри. Така че не сте много прави за вредата. Ако са ви хубави климатиците, тези проблеми са решени в голяма степен.

svrakata

Мнение от svrakata » 22 юли 2006 16:09

Не е ли по-яко да ти е жега през деня,че да възприемеш вечерта като приятна?А и въздуха винаги е някак си остър,суров,недостатъчен,не поемаш хубави глъдки и винаги трябва да внимаваш вратите затворени ли са.По-скоро си като в хладилник където има месо и риба,кашкавал и сирене,които се развалят от топлото.Човек май не се разваля!
Изображение

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 23 юли 2006 19:37

:D

abazova

Мнение от abazova » 23 юли 2006 21:42

Това с кашкавала беше много добро сравнение.
Все пак тенденцията е животът ни да става все по-независим от околната среда. Климатиците са израз именно на това. Дали с в Дубай, Казабланка или Стокхолм можеш да живееш и работиш при сходни "метереологични" условия.
8)

Grtemlin

Re: вредни ли са климатиците?

Мнение от Grtemlin » 02 юли 2008 10:17

За климатиците не може да се каже твърдо за или против - всичко е в мярката. Аз лично не ги одобрявам понеже на повечето места са нискокачествени китайски боклуци които определено са повече вредни отколкото полезни, а скъпи качествени модели рядко някой би сложил в офис да не говориме за държавно учереждение...
Не е нормално навън да е 40 градуса а вътре да 17 или 20 градуса - такива разлики в температурите са много опасни за организма на човек. Да не говориме ако струята студен въздух е "подходящо" насочена какви проблеми със схващания се получават понекога с фатални последици. За пренасяни по въздушен път зарази да не говориме -това е идеален начин за разпространението им...
Интересува ме има ли по развитите страни проучвания по темата и стандарти - на какви градуси да рабоят климатиците през различните сезони, за какво време (8 часа да бакаш на климатик е ужасно - поне при мен е гарантирано разболяването и схващането на врата...) и дали има органи които могат да проконтролират използването на климатици на работното място. Често възникват спорове за употребата на климатици в офисите поради различната поносимост на хората към подобна техника - едни им е топло на други студено и въобще как да се разбере дали отговарят на някакви стандарти и са безопасни поставение в офиси и учереждения климатици ?

Потребителски аватар
uchev

Мнение от uchev » 07 авг 2008 00:22

И в къщи и в колата и на работата имам климатик, иначе ще умра ако няма. Този който е в къщи , веднъж годишно го измивам с маркуча на двора с препарат, изчаквам го да изсъхне и пак го сглобявам. Става като нов. Руски е. Хм... май никога няма да се развали че да си купя нов.

laura

Мнение от laura » 25 яну 2009 12:47

не ме интересува в момента дали се схваща врата, защото климатик в къщи не искам. интересува ме вредата от шума, който вдигат, не толкова на тези, които го ползват, а на тези около тях. искам отговор на този въпрос. тук става въпрос за денонощен, непоносим шум. все едно живееш на летище

Grtemlin

Мнение от Grtemlin » 15 фев 2009 21:31

И аз не разбирам защо ги продават климатиците и никой не гледа че вредата от тях е многократно по-голяма от полезността им...
А шума е невероятен стрес фактор и бавно но сигурно убива... РИОКОЗ някой би трябвало да прави замервания, но доколкото знам няма случай на санкция... Ако някой знае повече - на кого да се оплакваме и кой санкционира - да драсне някой ред...

breave

Мнение от breave » 21 мар 2009 18:59

Аз съм "ЗА"! връх Мусала! От година живея на климатик. Вредно е да тъпчеш кюмбето и температурата в жилището ти да има отклонения! Около печицата-30градуса, на метър от нея-20! Сметките в разходи-същата! Като труда и мръсотията са ...безценни.

Отговори

Върни се в “Любопитни факти и общи приказки”