ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Не всички последствия се усещат на момента!
За мъжете, които искат да станат бащи на здрави деца
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Ползата от кафето

Клюки, слухове, мнения и всичко останало.

Модератори: админ, консултанти, Приятели

svrakata

Мнение от svrakata » 08 ное 2006 01:04

Тео написа:Между другото вчера ме поиха с оригинален японски зелен чай - не бях пил такъв до сега :? Е, не беше приготвен по оригиналната им технология (чаени церемонии и т.н.). Оказа се доста добре..., само че не ми казаха марката и от къде да си го намеря :(
Лошо.Но ще все от някъде ще изтече информация.
Изображение

kombat

Мнение от kombat » 11 ное 2006 01:24

Ще ви зеленясат червата от тая работа. Я наблегнете на другото... - малко ромче, малко коняче в чайчето (а може и ма-а-а-алко чайче в ромчето или конячето)

svrakata

Мнение от svrakata » 11 ное 2006 02:52

kombat написа:Ще ви зеленясат червата от тая работа. Я наблегнете на другото... - малко ромче, малко коняче в чайчето (а може и ма-а-а-алко чайче в ромчето или конячето)
Ммм,и на вън вали дъжд или сняг,а от колонките припява Джони Хуукър.Жената на мечтите ми се е сгушила до мен,а аз чета нещо си. :roll:
Изображение

kombat

Мнение от kombat » 11 ное 2006 03:31

:D Жените на мечтите ми са се сгушили до мен...............

Д-р Янева

Мнение от Д-р Янева » 15 ное 2006 16:58

Най-добрия зелен чай, който съм пила е на Twinig с жасмин, но не във филтър а насипен. С малко мляко или сметана е направо вълшебство!!!

kombat

Мнение от kombat » 15 ное 2006 19:14

Не разваляйте чая с такива работи. Ако нема градус нема радос :D

Killa

Мнение от Killa » 20 ное 2006 00:41

Здравейте, мога да се съглася с точка 2. Астматик съм от 3-годишен и кафето наистина облекчава бронхите и дихателната мускулатура. Веднъж в планината инхалатора ми свърши (не дай си боже някому да се случи) и се оправих с кафе. Не казвам че лекува, но определено помага. Доколкото съм чувал облекчава и бронхити. Все пак мисля че не бива да се пият по 5-6 кафета на ден, не знам да има нещо прекалено, което да е полезно

Таня

Мнение от Таня » 20 ное 2006 11:48

Интересно, като ви свърши инхалатора, пихте кафе така ли?

Killa

Мнение от Killa » 20 ное 2006 13:57

да, двойно силно кафе, но искам да отбележа че формата ми на астма вече не е толкова тежка. При чести и силни пристъпи кафето дори не отпуска, така че не е средстсво за лекуване, по-скоро подпомага при лек задух

manoelg

Re: Ползата от кафето

Мнение от manoelg » 11 яну 2016 16:25

Ползи

1. Антиоксиданти. Кафето е богато на антиоксиданти - хлорогенна киселина и меланоидини. Антиоксидантите са вещества, които се борят срещу окислението - процес, увреждащ клетките и допринасящ за стареенето на организма.

2. Болест на Паркинсон. Редовната консумация на кафе намалява риска от болест на Паркинсон. Редица проучвания сочат, че хората, пиещи редовно кафе, имат значително понижен риск от това страшно заболяване.

3. Диабет. Кафето има защитен ефект срещу развитието на диабет тип 2. Американско проучване сочи, че умерената консумация на черната напитка (с кофеин и без кофеин) намалява риска от този тип диабет в млади и средно възрастни жени.

4. Чернодробна цироза. Установено е, че кафето предпазва от чернодробна цироза, най-вече алкохолна.

5. Камъни в жлъчката. Има данни, че консумацията на кафе предпазва като мъжете, така и жените от формирането на жлъчни камъни

6. Камъни в бъбреците. Редовното пиене на кафе намалява образуването на бъбречни камъни, тъй като увеличава обема на урината и пречи на кристализацията на калциевия оксалат - най-честият компонент на бъбречния камък.

Вреди

1. Сърдечни заболявания. Тук данните са противоречиви. Повечето проведени проучвания не сочат връзка между консумацията на кафе и риска от сърдечни заболявания.

От една страна дитерпените кафестол и кахвеол, които се съдържат в нефилтрираното кафе, и кофеинът може би повишават риска от коронарна болест на сърцето. Редица проучвания сочат, че дитерпените повишават холестерола. Освен това, консумацията на кафе е свързана с повишение на плазмените нива на хомоцистеин - рисков фактор за коронарна болест на сърцето.

От друга страна умерената консумация на кафе би намалила сърдечносъдовия риск поради високото съдържание на антиоксиданти в черната напитка.

2. Холестерол. Прекомерната употреба на сварено кафе повишава общия и LDL ("лошия") холестерол. Нефилтрираното кафе съдържа холестерол-повишаващите кафестол и кахвеол

3. Кръвоносни съдове. Кафето повлиява негативно тонуса и функцията на съдовете.

4. Кръвно налягане. Въпреки че пиенето на кафе не е значителен рисков фактор за хипертония, напитката повлиява негативно кръвното налягане, особено при хора, податливи на хипертония. Италианско проучване сочи, че кафето значително повишава риска от развитието на постоянна хипертония при хора с повишено кръвно налягане.

5. Нарушения в сърдечния ритъм. Кафето може да причини сърдечни аритмии
Последна промяна от Forum admin на 11 яну 2016 19:58, променено общо 1 път.
Причина: СПАМ

Отговори

Върни се в “Любопитни факти и общи приказки”