ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

Ползата от кафето

Клюки, слухове, мнения и всичко останало.

Модератори: админ, консултанти, Приятели

apostol
Контакти:

Ползата от кафето

Мнение от apostol » 15 окт 2006 19:01

ОЩЕ ЗА КАФЕТО- НАШИЯТ НАЙ- ДОБЪР ПРИЯТЕЛ И ПОМОЩНИК

Доскоро полуграмотни докторчета ни будалкаха, че кафето, пиенето и пушенето са нещо много, много лошо. Тези “пороци” били уж рискови фактори, които ни поболяват и вкарват без време в гроба.
Ако за миг се съгласим с ПРЕДПОЛОЖЕНИЕТО, повтарям, ПРЕДПОЛОЖЕНИЕТО, че споменатите “пороци” са рискови фактори, то аз веднага ще възразя, че един рисков фактор в никакъв случай не е и не може да бъде предиктор, т. е. ПРИЧИНА!
Истината е една: връзката между кафето и болестите никога, никъде и от никого не е била доказана. Напоследък се случи точно обратното.
Една актуална студия на Харвардския медицински институт, за която съобщава в един от броевете си най- авторитетното медицинско списание в света The Lancet, доказва недвусмислено, че пиенето на кафе може да ни предпази от ред опасни заболявания! Изследванията са извършвани, междувпрочем, в продължение на 20 години с хиляди доброволци.
Кафето, този набеден от нашите знахари грешник, най- неочаквано се озова в ролята си на наш верен помощник и приятел. Ето от какво ни предпазва кафето:

1. Тези, които редовно пият кафе, почти никога не боледуват от рак на дебелото черво! Те не страдат и от стомашни язви.
2. Кафето рязко намалява опасността от диабет.
3. То облекчава чувствително астматичните пристъпи.
4. Кофеинът е едно от най- добрите липотропни вещества. Той топи подкожните мазнини и ни дарява със сила, защото разграждането на мазнините по правило води до прилив на енергия. Аз изтъквам това на няколко места в моя курс “Отслабвайте ежедневно без усилия”.
5. Кофеинът подобрява чувствително и мозъчната дейност. След консумацията само на едно единствено кафе мозъчната ни дейност се подобрява с 10- 15 %. Освен това кофеинът влияе крайно благотворно върху концентрацията и мозъчните клетки.
6. Кофеинът предпазва освен това мозъчните клетки от дегенеративни процеси и е нашият най- верен съюзник в борбата срещу болестта на Паркинсон.
7. Кафявата течност е един от най- добрите естествени антидепресанти (след алкохола и тютюна!).
8. Редовното пиене на кафе рязко намалява риска от образуване на жлъчни камъни.
9. Кафето стимулира храносмилането и ускорява метаболизма. Трябва да го пием и преди, и след ядене.
10. Изпиването на две чаши кафе дневно ни предпазва от заболявания на черния дроб и най- вече от рака на черния дроб!

Не на последно място трябва да спомена, че редовното пиене на кафе спира косопада дори и при наследствено обременените мъже!
Какво да кажем за фенолните съединения, които се съдържат в кафето, и имат изразено антиоксидантно действие?
Изследването на Харвардския университет доказва освен всичко друго, че изпиването на 4 големи чаши кафе на ден (300 милиграма кофеин) е напълно безвредно във всяко едно отношение.
Консумацията на кафе не се препоръчва обаче на бременни жени, на хора със отворени стомашни язви и на изявени хипертоници. В тези случаи кафето би могло да предизвика все пак нежелателни странични ефекти.
Какво излиза? Излиза, че е прав онзи мъдрец, който твърди, че всички болести са измислени от докторите…

АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ

Апостол Апостолов

http://www.Pisaneto.com

(359 2) 884 00 11

Jenny

Мнение от Jenny » 16 окт 2006 12:05

за тези, които се наливат с кафе по цял ден тази статия е извънредно успокоителна. прекрасно е, когато знаеш, че най-любимите неща НЕ са нито вредни, нито забранени.

дано и информацията да е вярна.

svrakata

Мнение от svrakata » 18 окт 2006 16:25

4. Кофеинът е едно от най- добрите липотропни вещества. Той топи подкожните мазнини и ни дарява със сила, защото разграждането на мазнините по правило води до прилив на енергия. Аз изтъквам това на няколко места в моя курс “Отслабвайте ежедневно без усилия”.

Ето един вариант да оправдаете мързела си,но не и да си обясните защо след като се наливате с кафе не отслабвате.
Още нещо - от скоро,тъй като ставам много рано,ми се налага да пия кафе по простата причина,че се опитвам да чета докато съм на работа.Резултатът е,че за два три часа сънливостта отстъпва,но не изчезва.Усещам я в цялото си тяло и след като свърши работния ден се чувствам буквално изцеден.Не мога да прескоча една ограда като хората,а мисловните ми процеси са забавени и понякога ми е трудно да систематизирам и концентрирам усилията си.
Ако има възможност човек трябва преди всичко да се наспи,строго да се придържа към режим на спане,който да включва 8 -9 часа сън.Нито повече,нито по-малко.Все пак сънят може да бъде и каприз.Въобще въпрос на нагласа е.Ако издръжливостта и здравето дължим до една степен и на волята,желанието и дисциплината,възможно е с постоянство да отхвърлим много от пороците на ежедневието,в които аз лично(субективно или не)включвам и кафето,респективно колата.
Изображение

svrakata

Мнение от svrakata » 18 окт 2006 16:33

7. Кафявата течност е един от най- добрите естествени антидепресанти (след алкохола и тютюна!).

Съвсем вярно - кафето напълно достойно се нарежда до алкохола и цигарите като естествен регулатор на общия демографски прираст в света.

За естесвен антидепресант смятам физическото усилие и труд.
Изображение

Мила

Мнение от Мила » 26 окт 2006 00:14

За ефекта на кафето върху бодростта определено мога да поспоря. Преди две години пиех по 5-6 кафета на ден. Не само че не бях по-слаба, но и непрекъснато ми се спеше!
Сега обаче не пия кафе, взех че отслабнах (ураа за мен!!!!!!!!) :lol: и мога да карам с 4-5 часа сън цяла седмица!!! Междудругото не пия и кола, а бе въобще примерен човек!!!
А сега ми обяснете тази работа? :?: :?: :?:

svrakata

Мнение от svrakata » 26 окт 2006 06:56

Мила написа:За ефекта на кафето върху бодростта определено мога да поспоря. Преди две години пиех по 5-6 кафета на ден. Не само че не бях по-слаба, но и непрекъснато ми се спеше!
Сега обаче не пия кафе, взех че отслабнах (ураа за мен!!!!!!!!) :lol: и мога да карам с 4-5 часа сън цяла седмица!!! Междудругото не пия и кола, а бе въобще примерен човек!!!
А сега ми обяснете тази работа? :?: :?: :?:
:D
Изображение

Мила

Мнение от Мила » 29 окт 2006 00:22

Обаче сега уча за изпит и не мога да ви опиша как ми се пие кафе!!!
С мляко и захар....
Ех, да имаше и палачинки!!!!!
Шегувкам си се аз, ама кафе наистина много ми се пие!!!! :cry: :cry: :cry:

svrakata

Мнение от svrakata » 29 окт 2006 16:40

Мила написа:Обаче сега уча за изпит и не мога да ви опиша как ми се пие кафе!!!
С мляко и захар....
Ех, да имаше и палачинки!!!!!
Шегувкам си се аз, ама кафе наистина много ми се пие!!!! :cry: :cry: :cry:
Чай,чай - черен чай.
Много е добър. :roll:
Изображение

Мила

Мнение от Мила » 29 окт 2006 18:45

За съжаление и черен чай не мога да пия!!! :cry: :cry: :cry:
Ако имаш други предложения, ще се радвам да ги чуя!! :wink:

svrakata

Мнение от svrakata » 29 окт 2006 19:45

Мила написа:За съжаление и черен чай не мога да пия!!! :cry: :cry: :cry:
Ако имаш други предложения, ще се радвам да ги чуя!! :wink:
Ако става въпрос за ободрителни напитки. Нямам идея.
Ако става въпрос за нещо вкусно.Мляко с какао.Чисто мляко.Аз обичам да пия студено и несварено мляко.Кисело мляко със захар.Задължително вечер удрям една кофичка пред пецето(когато работи :wink: ).
Изображение

Мила

Мнение от Мила » 29 окт 2006 22:18

:lol: А то, пецето де, често ли не работи?????
Благодаря за предложенията!
От киселото мляко ми става студено, нали е в хладилник!
Прясното го обичам с какао, ама и какко не мога да ям!!!!! :cry:
Сложна работа!!!
Май ще го карам на минерална вода!!! :roll:

Тео

Мнение от Тео » 30 окт 2006 12:34

Тия всичките суперлативи за кафето ми се виждат малко съмнителни. Аз спрях да пия кафе заради кръвното....
Сега си пийвам анг. чай "Ълрл Грей" - студен и без захар - просто разкош..

svrakata

Мнение от svrakata » 01 ное 2006 09:57

Тео написа:Тия всичките суперлативи за кафето ми се виждат малко съмнителни. Аз спрях да пия кафе заради кръвното....
Сега си пийвам анг. чай "Ълрл Грей" - студен и без захар - просто разкош..
:D :D :D

Това е !!! :!: :!: :!: :!:
Изображение

Тери

Мнение от Тери » 02 ное 2006 18:56

И на мене това ми е любимия чай! Предпочитам го защото смятам че въпреки това което прочетох в темата за кафето смятам че е по полезно да се пие чай а не кафе

Тео

Мнение от Тео » 03 ное 2006 01:00

Между другото вчера ме поиха с оригинален японски зелен чай - не бях пил такъв до сега :? Е, не беше приготвен по оригиналната им технология (чаени церемонии и т.н.). Оказа се доста добре..., само че не ми казаха марката и от къде да си го намеря :(

Отговори

Върни се в “Любопитни факти и общи приказки”