ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

Как точно се мери кръвното?

Клюки, слухове, мнения и всичко останало.

Модератори: админ, консултанти, Приятели

Ervice

Как точно се мери кръвното?

Мнение от Ervice » 10 дек 2016 22:09

Искам да попитам как точно се мери кръвното.Чел съм,но ще напиша и защо питам.Лекарите,а също и кардиолозите, при които съм ходил ми слагат това нещо с лепката на ръката и стеноскопа го слагат горе-долу в сгъвката на лакътя,а ръката ми е отпусната надолу до тялото.Така го меря и аз и измервам и резултата е 130-140 на 80/85 през повечето време,но ако го измеря като лакътя ми е подпрян на маса и китката да сочи на горе получавам други стойности по-ниски ! А днес пък съвсем шашава работа.Мерих един път 150/90, след около 1-2 часа пак измерих 155/90 взех 1 валидол и след около 1ч измерих пак беше 150/90, но разкопчах лепката на това(не му знам името),което се залепя натиснах го хубаво след което го сложих отново на ръката и измерих 122/75 2 пъти,а няма как за 5 минути да смъкна от 150/90 на 122/75 без нищо да съм взимал,а то и с медикаменти май няма как да стане толкова бързо.Апарата ми е сендо механичен. Та как точно се мери за да е най-точно? Също съм забелязал,че ако ръката ми е до тялото изпъната надолу дава по-ниски стойности ако е в същото положение,но леко присвита в лакътя. Електронните са ясни,че дават грешка и там трябва да ти е на подпрян лакътя,да е вдигната китката на около 90 градуса и да не се говори,мърда и така нататък.

д-р Цончев

Re: Как точно се мери кръвното?

Мнение от д-р Цончев » 11 дек 2016 00:25

Това съм го коментирал доста отдавна по форума...
Рядко две измервания едно след друго дават еднакви резултати. Освен това и самото кръвно налягане се променя сравнително бързо..
Взима се средно аритметично от поне две измервания.

Отговори

Върни се в “Любопитни факти и общи приказки”