ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

Къде да питам за цени?

Клюки, слухове, мнения и всичко останало.

Модератори: админ, консултанти, Приятели

Nelogi4na

Къде да питам за цени?

Мнение от Nelogi4na » 06 юли 2016 07:45

Понеже не открих друго подходящо място реших да питам в този раздел. Не ме бийте много ако съм сбъркала, моля. :lol:
Налага се да ми бъдат поставени 2 JJ стента. В частната болница в която се лекувам ми казаха цена която е свръх непосилна за мен. Даже и да не се храня и да не си плащам сметките, доходите ми за година няма да стигнат за двата, а трябва да се сменят през 6 месеца. От социални грижи лееекичко ме отрязаха, понеже сумата е голяма.
Питането ми е дали в болниците които се финансират от държавата стентовете се заплащат и ако се заплащат дали здравната каса поема поне част от парите? Евентуално къде мога да направя запитване?
Не че вероятността да ме приемат в друга болница е голяма, но все пак ....
Ако някой ме харесва, определено знае защо. Ако някой не ме харесва, със сигурност не знае причината, но ако все пак я знае тя задължително не е свързана с мен :)
МЕРИ

veselin ivanov

Re: Къде да питам за цени?

Мнение от veselin ivanov » 06 юли 2016 13:36

Ц Е Н О Р А З П И С
на
МАТЕРИАЛИ И КОНСУМАТИВИ, КОИТО НЗОК НЕ ЗАПЛАЩА И СЕ ЗАПЛАЩАТ
ОТ ПАЦИЕНТА

ОТДЕЛЕНИЕ ПО УРОЛОГИЯ

1. Еднократен сет за супрапубичен дренаж /cystofix / - от 40- 60 лв.
2. Стентове тип „ JJ „ - от 70 - 180 лв.
3. Урологични протези /сет за перкутанна нефростомия /- от 80- 250 лв.
4. Бримки за трансуретрална монополарна резекция - от 100 - 150 лв.
Забележка : Цената на консуматива зависи от вида му и фирмата доставчик

Голяма скъпотия!.........Аз за един пирон на рамото си платих по принуда 1500 лева,момиче!.....пий хапчета за аденоми,.........колкото повече пикаеш ,толкова по-добре!!.....но не съм ти казал да пиеш ,...вода.........боза пий! от просо......и ленено масло ...АПТЕКАРСКО...

Nelogi4na

Мнение от Nelogi4na » 06 юли 2016 14:50

veselin ivanov написа:Ц Е Н О Р А З П И С
на
МАТЕРИАЛИ И КОНСУМАТИВИ, КОИТО НЗОК НЕ ЗАПЛАЩА И СЕ ЗАПЛАЩАТ
ОТ ПАЦИЕНТА

ОТДЕЛЕНИЕ ПО УРОЛОГИЯ

1. Еднократен сет за супрапубичен дренаж /cystofix / - от 40- 60 лв.
2. Стентове тип „ JJ „ - от 70 - 180 лв.
3. Урологични протези /сет за перкутанна нефростомия /- от 80- 250 лв.
4. Бримки за трансуретрална монополарна резекция - от 100 - 150 лв.
Забележка : Цената на консуматива зависи от вида му и фирмата доставчик

Голяма скъпотия!.........Аз за един пирон на рамото си платих по принуда 1500 лева,момиче!.....пий хапчета за аденоми,.........колкото повече пикаеш ,толкова по-добре!!.....но не съм ти казал да пиеш ,...вода.........боза пий! от просо......и ленено масло ...АПТЕКАРСКО...
Тази извадка от къде я взе? Те, стентовете ако са по толкова въобще нямаше и да се излагам да повдигам въпроса. Само че на мен ми искат 500 лв. само за единия, а ще имам нужда от 4 такива годишно. При пенсия 135 лв., която ми е единствения доход в момента как точно да си позволя 2000 годишно?
Ако някой ме харесва, определено знае защо. Ако някой не ме харесва, със сигурност не знае причината, но ако все пак я знае тя задължително не е свързана с мен :)
МЕРИ

veselin ivanov

Мнение от veselin ivanov » 06 юли 2016 15:59

http://www.mbal-pz.com/структура/стацио ... сигуряване
Има и приложени и права на пациентите!...Много опретнат сайт! :!:

Nelogi4na

Мнение от Nelogi4na » 06 юли 2016 16:41

Като гледам цените им са от 2011 година, формата за запитване вече липсва /опитах да я използвам/. Май спретнатия сайт няма кой да го поддържа и обновява, язък че е толкова хубав.
Хахаха, права на пациентите. А дано, ама надали. Че те пациентите имат ли права в България?
МЕРИ

veselin ivanov

Мнение от veselin ivanov » 06 юли 2016 17:53

Сайтът и цените им са действителни,..........ама невежеството ти е много голямо ,от това ,че не си се постарала да се възпиташ даже сама,........и обръщаш всичко в нападки към хората........

http://mbal-pz.com/component/content/ar ... ени-услуги
имаш още един шанс ,..да посетиш китайците ,и да си го поставиш сама!
https://www.alibaba.com/showroom/double-j-stent.html

Nelogi4na

Мнение от Nelogi4na » 06 юли 2016 18:15

Не ми е интересно да съм културна и възпитана. Още от малка съм такава, отказвам да пея в хора и хич не ми е вътре кой какво мнение има за мен.
http://mbal-pz.com/контакти. Щом сайта им е актуален светни ме защо не им работи формата за запитване. Пробвах, и когато тръгнах да изпращам запитването ... "Грешка. Причината е остаряла връзка". Ако сайта им е толкова поддържан защо връзката е остаряла?
Хихи, какво пък, може и сама да си го сложа. Един полярен изследовател си е направил сам апендектомия, аз един стент няма да мога да си кача, че при това и китайски. Какво толкова ми трябва - 2 стента, компоненти за обща анестезия, компоненти за поставянето на стентовете и операционна зала. Какво толкоз :lol: :lol:
МЕРИ

Отговори

Върни се в “Любопитни факти и общи приказки”