ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Рядкото заболяване се проявява веднага след раждането
Бактериите не получават шанс да развият резистентност
Какво е разумно да очакваме от тях?
Плевралният излив може да е причина за задух

Болница "Токуда" - мнения

Клюки, слухове, мнения и всичко останало.

Модератори: админ, консултанти, Приятели

MILENA_77

Re: Болница "Токуда" - мнения

Мнение от MILENA_77 » 19 окт 2012 16:22

Доста се чудех дали да пиша ама не мога да скрия възмущението си от персонала в тази болница.Аз съм от провинцията и едвали не доктора ми каза, че щом неповръщам и изхождам кръв какво съм правила там:) нямам думи просто.

elitsa560

Мнение от elitsa560 » 24 сеп 2013 18:21

Здравейте, регистрирах се тук , за да изкажа ужаса през който преминахме заради болница "Токуда ".Мъчението при нас започна със приемането на моята баба в "Токуда" в коремна хирургия при завеждащ отделение ]проф. Димов. Същият направи и операцията. Приеха я с диагноза рак на стомаха. След като я приеха, още на другият ден веднага я оперираха без да се направят допълнителни изследвания. Установи се че, няма рак на стомаха, а при самата операция установяват че има абцес на дебелото черво и вземат материал от лимфите на дебелото черво и апендикса за изследване. След операцията ни заявиха че са премахнали голям тумор от дебелото черво и дадохме маркерите за изследване във военна болница.След излизането на резултатите от ВМА се установи, че има злокачствен рак на един от яйчниците и така изписаха я от Токуда,като ни увериха че всичко е наред за сега с нея и в този случай след възстановяването й след операцията, ще й се направи още една за премахване на яйчниците и разбира се, ние си я взехме. След двадесет дни след операцията не зарастна, а напротив започна да гнои и цялата рана, която не беше малка, а беше по цялата дължина на корема, беше зачервена и гноеше от вътре. Наложи се да отидем отново в Токуда, там я разрязаха на място без упойка, като й почистиха раната и я изпратиха да си ходи ходи пак по бързата процедура. За жалост тя получи кръвоизлив на автогарата и се наложи да я върнем обратно и такааа... цялото това мъчение със зарастването на тази рана беше 6 месеца, като тя беше оставена да зараства от самосебеси, беше оставена да й загние ципата на червата и раната и зарастна, като червата вътре са самоходни, а не са обгърнати в було. Шест месеца в мъчение тази женица беше приемана и отписвана от тази болница с отворен корем, единствено стегнат с ластичен колан за да не и изпадат червата. За да се превърнат в още по-големи мъките, след като почти й зарастна раната й казаха че тумора, който трябваше да се махне е станал по-голям, но вече е трудно да се оперира или да се включи на химиотерапия, защото са и ниски тромбоцитите, а с тази диагноза са я изписали от Токуда. Сега вече какво да правим, до какво положение ни докараха лекарите в Токуда, само с цел да взимат пари.

venneta

Мнение от venneta » 04 окт 2013 10:44

Преди три години бях във възторг от тази болница. До днес разказвам за закачените табели с информация, че подаръци и материални благодарности не са приемливи за това заведение. От седмица отново сме с роднина там. Всичко е коренно различно, с насмешка се коментира, че Ренета Инджова е успяла да развали дори японската дисциплина.. Да му се не види, та дори табелите ги няма..
Съветвам всички, преди да попаднат в ортопедичното им отделение, да проверят условията и отношението и на други места. За заплащането няма да коментирам, ясно е от само себе си - 76 г. пациентка, работила 50 г. за тази държава, пенсия под 300 лв, дотук сме дали четири бона..

viakimova

Мнение от viakimova » 05 окт 2013 14:32

Моето /нашето семейно/ мнение не е негативно. 2011 година зимата моят съпруг постъпи в миниинванзивна хирургия заради киста на опашната кост, която си я носи поне от 12-13 години. Но понеже беше станала като 2 яйца на бузите на д.....о влезе бързо-бързо там. Дал е 300 лв, лежа 3 дни, но няма никакъв проблем вече 3 год почти. Не знам, явно е до късмет където и да е
viki

rosirosti

Мнение от rosirosti » 16 окт 2013 10:19

Аз също не съм доволен от тази болница!!!! Само където много я хвалят!

ANDRE74

Мнение от ANDRE74 » 23 мар 2014 23:57

Здравейте,

Да разкажа и аз моята история.
Имам камък в жлъчката 44-45 мм.
10-11 Декември 2013 направих 2 поредни дни тежки жлъчни кризи, два дена престой в Спешна помощ на системи. Лекарите след ехограма бяха категорични, че трябва да се оперира жлъчката, но едва ли ще има кой да ме оперира преди Нова година.
Обаче наближават коледни и новогодишни празници, аз пия по 12-14 хапчета спазмалгон, но-шпа и аналгин на ден, не е добре работата.
В един момент, на 19 Декември вечерта в 18.00 часа звъня до Токуда, Миниинвазивни и лапароскопски операции. От там ми дават телефона на проф.Димов.
Обаждам се аз на въпросния професор и той казва: Няма проблем - ела утре, ще те оперирам следобед. А колко ще струва, питам аз, като съм с направление. Той казва: Ами операцията е безплатна, само консумативите се плащат - 900 до 1200 лв.
Добре, казвам аз, идвам утре сутринта за операция.
Отивам, преглед при кардиолог, кръвни изследвания и т.н.
НО, НИКОЙ НЕ МЕ ПОГЛЕДНА НА ЕХОГРАФ ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС - ДАЛИ ВЪОБЩЕ ИМАМ КАМЪК В ЖЛЪЧКАТА, ДА НЕ СТАНЕ НЯКОЯ ГРЕШКА. Въпросния професор беше казал да мина на преглед при него, но така и не намери време да ме прегледа.
Стана 12 часа, стана 13 часа, викам си: След малко ще ме извикат за операция и ще ме отворят, без въобще някой да ме е погледнал. Отивам при въпросния професор и му нося ехограмата, който си носех от Търново. Той каза: А, много добре, че си носите ехограма, взе я и я приложи в папката с изследванията ми.
След което ме оперираха.
2 дена нямаше кой да благоволи да ми каже как е протекла операцията и какво всъщност са ми оперирали (щото бях под пълна упойка, няма как да знам какво са оперирали).
Накрая намерих един от докторите, който беше присъствал на операцията и той каза, че са ми отстранили жлъчката и че била перфорирана, имала изливане, като перитонит.
Силно разтревожен, същия ден идва професорът на визитация и аз го питам: как протече операцията? И той ми казва: Ти как мислиш че е протекла? Аз казвам: Ами щом съм на крака... И той вика: Еми да, така е. Само че заради нещата, които излязоха при тебе (какви неща са излезли така и не каза), първоначално дето гоморихме за 900-1200 лв. доплащане, малко повече ще са - около 1500. Аз преглъщам и казвам: Добре. А съм с НАПРАВЛЕНИЕ!!!!!. Вечерта ми цъфва главната сестра и ми носи "Сметка на пациента", в коята е записана сумата 2000 лв. ДАРЕНИЕ!!!
Аз 2 минути гледам листа и не мога да схвана как е възможна такава наглост?!
Отивам веднага при сестрата и и казвам, че искам да получа разбивка на тая сума какво влиза вътре и тя ми казва: "Ами не мога да ти дам такава разбивка. Обърни се към професора."
А то беше 1-2 дена преди Коледа и той вече си беше отишъл и излязъл в отпуска. Платих си като поп, но поисках да ми шиздадат фактура и ми записаха като основание за плащането: Допълнителни медицински дейности. После ходих 2 пъти на контролен преглед, както е посочено болничния лист, никой не пожела да ме погледне и двата пъти на ехограф дали всичко е наред с операцията!!! Да съм си вземел направление и ще ме погледнели!!! А като питах дежурния доктор кога ще ме изписват, сестрата го дръпна настрана и му каза: Ние тоя го държим само заради клиничната пътека!!! А в епикризата записали че съм имал локален перитонит. А на втория ден ми спряха антибиотиците. После един уролог ми вика: Колко дена лежа тъм? И аз му казвам 4. А той; браво бе, в САЩ лекуват перитонит за 1 месец, а тия за 2 дена те оправили! Чакай да ти кажа: Значи клиничната пътека за перитонит се заплаща с 1600 лв.по-скъпо от обикновено премахване на жлъчка!
Хора, не отивайте при тоя Димов. Бивш Министър на здравеопазването на Македония, разследван за злоупотреби и арестуван в Полша на летището!!!!
Да знаете за какъв човек става дума!

antoniya.chepisheva

Мнение от antoniya.chepisheva » 07 апр 2014 15:42

На 17.03.2014 в 9:30 имах записан ПЛАТЕН профилактичен мамографски преглед при д-р Панов.
Избрах болница Токуда, тъй като очевидно бях останала с погрешно мнение за услугите и организацията в болницата.
Това е моето писмо, на което получих отговор, че нямам основание за исканото.
„Ето и изненадите /в това число и услугите-изненади/, които получих срещу 40 лв., един загубен час и неефективен преглед.
1. Платен паркинг! „Ама ,г-жо, отвън има безплатно места!“, беше отговора с нелюбезен тон на девойката от информация.
Познайте дали имаше места на безплатния паркинг?!
И не ме разбирайте погрешно. Щом съм избрала да си платя прегледа, а не да дойда с направление, 3 лв. няма да променят живота ми. Въпроса е принципен!
ДЛЪЖНИ СТЕ за пациентите, които плащат в клиниката да предоставяте ПОНЕ паркинг.
О, да, извинете, предоставяте 30 безплатни минути!
2. За да бъдем сигурни, обаче, че тези 30 минути няма да бъдат достатъчни ще подсигурим 10 минути чакане на информация за издаване на пациентска карта, още 10 минути на регистрация и други 10 пред кабинета... После остава прегледа, който беше най-кратък.
Не включвам времето в издирване на правилната регистратура, след изджавканото напътване на същата нелюбезна дама от информацията!
3. Доктор Панов ме приема.
Задава рутинните въпроси, прави си мануалния преглед и ме пита в кой ден от цикъла съм.
Възмущава се, че съм отишла във втори ден от цикъла си, това не е подходящ ден от цикъла за подобен преглед!!!!! А на регистратура защо ме записаха в този ден за ПЛАТЕН преглед?!?! Те не били знаели всичко е неговият отговор! Аз ли да знам?!?!
4. Прегледът приключва! С едно опипване на гърдите! Докторът ми казва, че е хубаво да си направя и ехографски преглед, който ме ангажира с друго идване и с още едно заплащане!
Извинете, от 10 години си преглеждам веднъж годишно гърдите и никога не съм заплащала единствено за опипване! В неправилния ден от цикъла!!!
Тръгнах си, без ефективно прегледана в неправилен ден, платила 40 лв.
За паркинг не платих, защото между регистрацията и прегледа направих едно кръгче с колата в търсене на свободни безплатни места и бях принудена да се върна на платения паркинг, където започна да тече втора партида от 30 минути, които за щастие не прехвърлих.
Обезщетение за грозните емоции няма как да ви искам.
Много се притеснявам един ден да не се наложи да се наложи да се възползвам от вашите „услуги“. Много ме е жал за нещастните болни, от които се прави цялата тази индустрия.
Обидно ми е от грубото държание, също.
Но не мога да преглътна факта, че ми бяха взети 40 лв. за преглед, който не беше ефективен!
Аз не мога да знам кой ден е удачен или не за различните видове преглед. Колегите от регистратура ако не знаят да попитат и след това да запишат преглед!
Държа парите от прегледа да ми бъдат върнати, за да отида да се прегледам на друго място! Там където ще ме попитат в кой ден от цикъла съм, преди да ми запишат час за преглед, и там където ще ми направят мануален преглед + ехограф, който стандартно си е включен в този вид профилактични прегледи! „

ehnaton

Мнение от ehnaton » 07 апр 2014 15:55

Като цяло и аз нищо хубаво не чувам за тази болница. Посещавал съм единствено алерголог, но той беше кадърен и запознат с новостите около медикаментите за лечение, така че останах доволен.

Dobs

Мнение от Dobs » 22 апр 2014 17:30

Добра е болницата, чиста е и всяка стая си е със собствен санитарен възел. Малко скъпичко излиза като трябва да плащаш за единична стая, а и вземат пари допълнително ако някой остане да се грижи за болния. Но иначе едва ли има по-чиста болница в София.

ДаниМарк

Мнение от ДаниМарк » 04 май 2015 21:43

Токуда са оперативни, действат добре, но аз очаквах да са повече от обикновеното, тъй като са частна и много хвалена болница. Уви, нивото е около средното и надолу. Например, натъкнах се на една гинеколожка, пълна мърла. Преди няколко години пак бях там и тогава се паднах на някакъв гинеколог, бих казала ужасно странен. Той съобщаваше какво й е на предходната колежка!!!!!!!!!!!!!! По време на профилактичен преглед пък, се възмутих, че са сложили един до друг кабинети, преградени само с параван. Т.е. всеки чува какво се говори оттатък - а къде е тайната при подобни прегледи??? Най-лошо впечатление ми направи подтикването от всеки един лекар към плащане:"Идете си направете и този и този преглед, струва еди колко си" или "Пакетът ви не включва ехограф, но трябва да си направите" и прочие търговия. Най-неприятно впечатление ми направиха на една рецепция, където исках да си запиша час. Въпреки че докторът работи само в четвъртък със здравната каса, те ми отказаха да ме запишат. Нека да видели другия месец какъв ще е графикът. Ами как какъв?!Нали всеки четвъртък със здравната каса.....

ДаниМарк

Мнение от ДаниМарк » 04 май 2015 21:49

Ооо, ама, разбира се, едно от най-скандалните неща в Токуда е паркингът. Никога досега не съм се чувствала толкова безпомощна - няма и няма къде да се паркира безплатно. Затова - всеки трябва да приготви поне десетачка за платения паркинг, за да може да се прегледа и да си свърши работата в болницата. Боже, това е направо кожодерство! Страшна отврат!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 11 май 2015 20:57

Доста болници пък са в Зелената зона и пак се налага да се плаща за паркиране...

milkadebilkaa

Мнение от milkadebilkaa » 13 юли 2015 23:34

Аз отидох съвсем здрава на профилактичен гинекологичен преглед и на следващия ден се оказа че съм с гъбична инфекция....100 %съм сигурна че там ме заразиха в "ГОЛЯМАТА МОДЕРНА БОЛНИЦА".Не ходете там - не спазват елементарна хигиена

Forum admin

Мнение от Forum admin » 13 юли 2015 23:50

ДаниМарк написа:Ооо, ама, разбира се, едно от най-скандалните неща в Токуда е паркингът. Никога досега не съм се чувствала толкова безпомощна - няма и няма къде да се паркира безплатно. Затова - всеки трябва да приготви поне десетачка за платения паркинг, за да може да се прегледа и да си свърши работата в болницата. Боже, това е направо кожодерство! Страшна отврат!
На ВМА паркингът също е плаща. Пирогов дори няма такъв...
Предполагам и ИСУЛ и други големи болници...
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

poli777

Мнение от poli777 » 09 ное 2015 12:15

Здравейте,

Племенничката ми беше приета в педиатрията на Токуда с температура над 39 градуса. Тя е на годинка и два месеца. Малко беззащитно бебе! Отношението на лекари и сестри към сестра ми, която влезе с детето си, в педиатрията на Токуда е под всякаква критика! Сестра ми чака визитациите, за да зададе въпросите си, а на среща получава троснати и объркващи отговори! Пита по болничния лист за изследвания, които са описани за предстоящи и се отговаря, че такива специалисти в болницата няма. Тогава защо се пише изобщо?! Когато отидох в часовете за посещение и занесохме храна, бях потресена от отношението на една от сестрите! Сестра ми държеше болното си дете на ръце и торбата с храна и се опита да влезе с едната сестра, защото нямаше свободна ръка. Сестрата профуча покрай нея като бърз влак и дори не задържа вратата, за да помогне. Сестра ми трябваше да подложи крак и да балансира с бебето си, за да влезе! Не става дума дали са професионализъм или не...става дума за елементарно човешко отношение! Става дума, че работиш в педиатрия, пациентите ти са беззащитни деца, които разчитат на теб! Майките там са и без това смачкани от притеснение за дечицата си, не са спали с дни от тревоги, а те ги тъпчат още повече! За мен тази болница не е на нивото, на което има претенции да бъде! Навсякъде има кутии за анкети, мнения, оплаквания...дали някой ги чете или просто симулират заинтересованост от мнението на пациентите си?! Къде остана човещината в медицинските ни работници?!

Отговори

Върни се в “Любопитни факти и общи приказки”