ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
В повечето случаи чупливите нокти са напълно решим проблем.
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.

Болница "Токуда" - мнения

Клюки, слухове, мнения и всичко останало.

Модератори: админ, консултанти, Приятели

aleksandarnikolov

Re: Болница "Токуда" - мнения

Мнение от aleksandarnikolov » 02 май 2012 17:37

Аз лично не съм доволен от изцяло търговското отношение на работещите в болницата.
Иначе като специалисти не коментирам. Преди всичко са важни парите. Лошо няма, но правилото по принцип би трябвало да е преди всичко грижата за пациента. Аз като съм доволен винаги намирам начин да се отблагодаря :) Да са живи и здрави - всеки има право да отиде да види и да прецени - ако му хареса ще се върне, ако не болници в България и по света много :)

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 май 2012 01:28

Доста се промениха нещата в това отношение наистина в последните години в БГ. Аз също имам доста възражения, но това е независещ от мен механизъм и развитие и като не ми харесва съм принуден да търся решения навън. Но не съм сигурен дали това е правилно.

desimitkova@gmail.com

Мнение от desimitkova@gmail.com » 20 юли 2012 18:06

Здравейте, регистрирах се тук с цел да изкажа мнението си за Болница Токуда. Пациенти сме от 2008 година-по точно баща ми. Имаше дерматологичен проблем, който беше подложен на интервенция още при първото ни посещение. Записахме час за втора манипулация след 10 дни. Родителите ми живеят в Габрово. Както знаете, всички пациенти имат карти и оставят телефон за връзка. При второто ни посещение се оказа, че лекарката отсъства и ще бъде на работа следващият ден. Никой не се беше обадил да отмени часа или да предупреди за настъпилата промяна. След лека, много любезна разправия друг лекар прегледа баща ми-открита рана на главата след обгаряне с течен азот и доволни от бързото възстановяване си тръгнахме. Изключително доволни сме от лекарите там, съответно хвалим болницата и изпращаме наши близки и познати.
През 2009 година отново търсим помощ в болницата в Урология-чакаме над 1 час след определения от администратора час за прием. Както и да е -важно е работата да се свърши:) Възхитително отношение от страна на лекаря, светкавична диагноза на много рядко автоимунно заболяване. Бележка за физиотерапия и лекарства които трябва да търся в чужбина. Във физиотерапията ни обясниха как може след месец, болничен не дават...ама кой ви каза. Ясно физиотерапията не е за нас, по някакво причина.Въпреки всичко аз продължавам да съм с добро отношение към лекарите в болницата и с едно на ум,че администрацията куца.
12,07,2012 година. Влизам в сайта на Болница Токуда, намирам контакта на локална регистратура, питам администраторката С НАПРАВЛЕНИЕ ЗА АЛЕРГОЛОГ мога ли запиша майка ми за час. Отговор "да" и назначен час 12,40 на 16,07,12година. Майка ми си взема направление от личната лекарка и пристига от ГАБРОВО. Отиваме 40 минути по-рано, на регистратура казвам, че имаме час за АЛЕРГОЛОГ за 12,40 от там потвърждават и ме пращат на Информация за карта. Там назовават лекаря и потвърждават, че имам записан час, правят карта и питам къде да отидем за преглед. Много любезно ми обясняват и в уреченото време отиваме във Вътрешни болести. От там ми казват, че Алерголог днес няма, а майка ми е записана за Дерматолог. Да се кача в отделението на третия етаж и да решат проблема, като ни приеме Алерголог. Там ме посреща много отекчено момиче, което ми казва, че Алерголога е във Вътрешни болести. Обяснявам, че те са ми дали този час и че от там са ме пратили при тях. При което, чувам следното-Ако сте казали Алерголог щяхме да ви запишем за Алерголог.Питам къде да подам жалба. Слизам в Работа с пациенти, мацката обядва да се върна след час. На регистратура вече много ядосана питам на кого да се оплача и те ме съветват да запиша в Книгата за оплаквания. Казвам, че не искам да се оплаквам на стената и в нещо, което не се чете. Уверяват ме, че се чете и се отговаряна Жалбите. Казвам добре и искам друг час. Пращат ме обратно при каката на третия, етаж. Отказвам с обяснението, какво професионално обслужване съм получила там. Те леко се опулват и започват да звънят по телефона. В крайна сметка ми казват на 17,07,12 година има лекар през целия ден. Питам да си записвам ли час или те ще ми дадат. Изпращат ме отново във Вътрешни болести, там ме посреща първото момиче и казвам, че искам час за сутринта. Тя ме поглежда с вежди до тавана и ме информира, че лекаря ще дойде на обяд и първия час е в 13 часа. Вече с висок глас от моя страна- Добре в 13 часа, Алерголог и направление. ТЯ: Алерголога на болницата НЕ РАБОТИ С НАПРАВЛЕНИЕ ПРЕГЛЕД 35 ЛВ.
Написах жалба в книгата, до този момент на пощата ми или по телефона отговор няма.
27,07,2012 година Десислава Миткова Косева-Райкова
Кракът ми повече в тази болница няма да стъпи.Постарала съм се да разкажа на познати. От опита ми с клиенти знам, че един доволен клиент ти носи максимум 3ма нови, а един недоволен връща 11.
Жалко за лекарите там. Наистина има кадърни но всичко останало и машина за пари.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 юли 2012 11:46

Е тя е частна болница в крайна сметка...

Moli Star

Мнение от Moli Star » 31 юли 2012 20:37

Моля не ХОДЕТЕ В БОЛНИЦА ТОКУДА ..... ИЗСЛЕДВАНИЯТА ТАМ СЕ БАВЯТ ПОВЕЧЕ ОТ 20 ДЕНА !! Това е направо ненормално , след като чаках повече от 2 месеца за преглед при др Карагъозов сега чакам за резултати от цитонамазка от 11.07.2012 :bad-words: това е направо подигравка с хората. Не само че съм недоволна ,но и озадачена на отношението на регистратурата чак след 2рото посещение ми заявиха : ми нормално при нас резултатите се бавят по месец !!

Сами си преценете дали ще чакате за изследвания в Токуда по месец, че дори и парите няма да ви варнат ако искате да си направите изследването на друго място ..... просто валки смешници това са персонала на тази болница!!

Lidi

Мнение от Lidi » 31 юли 2012 21:11

Хм... накарахте ме да се замисля. Това ми бе един вариант за операция на щитовидна в тази болница. Май ще размисля и ще се насоча към друга.

radoslav_st

Мнение от radoslav_st » 13 окт 2012 17:54

Аз съм изпатил вече много яко от неврохирургията на Токуда. По специално от Славомир Кондов(завеждащ отделението) и Неделчо Гергелчев(доцент). Просто не ви съветвам да ги търсите тия хора.В крайна сметка това е перачница за пари и висша степен на некадърност и безочие. По принцип са много убедителни, но всъщност нямат необходимия опит за повечето операции, които извършват! Това, което пише из Интернет за тях са предимно платени публикации или по-просто да си го кажем реклама. Не забравяйте, че Токуда е и банка.
Пазете се от платена реклама на доктори!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 15 окт 2012 15:10

Какъв е бил здравословният ви проблем?

radoslav_st

Мнение от radoslav_st » 15 окт 2012 23:46

Спондилолистеза L5-S1, д-р Цончев.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 окт 2012 12:16

И какво са направили, че не сте доволна, операция ли?

radoslav_st

Мнение от radoslav_st » 16 окт 2012 20:53

Така ми направиха стабилизацията, че сега имам сетивни нарушения.Става въпрос за пострадали нервни окончания, които излизат на нива S2 и S3. Вие, като лекар, добре разбирате за какво става въпрос. Пораженията явно ще са трайни, защото за година и четири месеца, подобрение реално няма. От там нататък пълен цирк.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 окт 2012 17:41

По принцип никой не е застрахован от такова усложнение. Преди операцията имаше и сетивни нарушения?

radoslav_st

Мнение от radoslav_st » 18 окт 2012 19:46

Преди операцията нямах сетивни нарушения. Наплашиха ме какви парези съм щял да имам, ако не се оперирам.
Наистина никой не е застрахован, НО от тяхна страна пълно безхаберие и претупване. Не си мръднаха пръста един резонанс, едно ЕМГ да ми назначат, само една ренгенова снимка. Казаха ми, че от хирургическа гледна точка, всичко било много добре и нямало нужда от допълнително изследване. Даже на контролен преглед тоя Кондов имаше наглостта да ми каже "Много време ти отделих, айде тръгвай, че от пред ме чакат пациенти за платен преглед". Да 10-15 минути са много време за такъв корифей в медицината, който се е взел много на сериозно! В последствие, след като аз си назначих изследванията и отидох за второ мнение се оказа, че единият от винтовете влиза в гръбначния канал, а също така няма никаква корекция на листезата, въпреки че по техните приказки и данните от епикризата се е получила много добра репозиция и декомпресия. На такива глупости и откровени лъжи се наслушах от тия хора, че започвам да си мисля, че нещо психически не са добре. Нито рехабилитация ми предложиха, нито нищо. Мотаха ме само една година. В крайна сметка сега ми предлагат ревизия, въпреки че всичко било много добре. Е мерси! Ще търся алтернативни практики. Колкото до Гергелчев това един посредствен човечец, който са го сложили там колкото да не пенсионира. Той все нищо не знае, Кондов да каже. Какви ги върши там, не знам. Мрънка нещо под нос и това е. Абе нямам думи, пародия пълна. Спирам до тук за да не ставам многословен. Мерси за отделеното внимание!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 19 окт 2012 09:59

Лошо...

radoslav_st

Мнение от radoslav_st » 19 окт 2012 15:34

Не мога да си позволя да подривам репутацията на човек просто ей така. Обаче, като погледна нещата от няколко различни страни, все повече се убеждавам, че това е безумие опаковано в медицина.

Отговори

Върни се в “Любопитни факти и общи приказки”