ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Биотинът е част от витамините от група В (В7)
О, да, има разлика, убедете се сами
Пийте чай от джинджифил
Чупенето на ноктите през зимата има решение

Болница "Токуда" - мнения

Клюки, слухове, мнения и всичко останало.

Модератори: админ, консултанти, Приятели

Потребителски аватар
blader

Re: Болница "Токуда" - мнения

Мнение от blader » 29 мар 2010 13:18

Моето мнение за болницата също е положително.
д-р Стефанов

Rumy T.

Мнение от Rumy T. » 29 мар 2010 16:07

Винаги има както положителни, така и негативни мнения. Оценките са субективни, а и всеки цени и концентрира вниманието си на различни неща. Проучете лекаря и условията, които ви интересуват.

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 04 апр 2010 15:03

Четете внимателно... аз говоря за болницата. Медицинските екипи не ги коментирам.
д-р Стефанов

sly

Мнение от sly » 16 апр 2010 01:43

Понеже още съм доста бесен от посещението ми там, специално се регистрирах, за да споделя и тук недоволството си, пък дано някой мениджър там някога потърси в Гугъл какво мислят хората :)

Аз пък се обадих да си запиша час и ми дадоха за след седмица.
Отидох 10 минути по рано и... чаках над 2 часа да ме повикат за преглед!!! По всичко изглежда, че пациентите минават по реда на регистрация, без часовете да имат никаква роля.
Това е за офтамологията.
Загубих си деня там и платих 10лв паркинг. Всъщност, вероятно с тази стратегия печелят от паркинга колкото от самата болница.
Като се пенсионирам и си нямам работа по цял ден може и да се върна в тази болница.

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 16 апр 2010 12:58

Добре че не сте дошъл в Александровска на паркинга... там за час взимат 2 лева. И ако си направил престой 1 час и 1 минута в болницата, вече ти взимат 4 лв. Политика. На всеки започнат час - 2 лв. А за Токуда това с 10те лева е доста силно. Или някой охранител ви е метнал, или не знам и аз какво може да е. Ходих преди два месеца там, таксата за паркинга също беше 2 лева. Няма как за два часа да дадете десет лева. :)

П.п: Офталмологииите във всяка една болница са много специфични и се чака много. Аз лично съм ходил в Александровска, ИСУЛ и винаги съм чакал по много. Причината е, че очните прегледи изискват повечко или по-малко време. Зависи. Аз при моята очна съм чакал по два три часа над записания ми час за преглед, просто защото преглежда много оперирани от очи пациенти и това си е тънка процедура. Виждал съм оперирано око с конец под микроскоп. Тремор не е желателен, което значи, че се изисква повечко време и по-спокойна работа. Спокойната работа се извършва, когато лекарят не е напрегнат психически и не се налага да прибързва.
д-р Стефанов

sly

Мнение от sly » 21 апр 2010 12:13

Паркингът си е 2 лева на започнат час и в Токуда, като първите 30 минути са безплатни (защото нищо не може да се свърши за 30 минути), а първият час е 3лв (за да си платиш безплатния половин час - левче).
Т.е. аз платих 3 (15:30-16:30) + 2 (16:30-17:30) + 2лв (17:30-18:30) + 2лв (18:30-19:30), защото бях там от 15:00 до 18:50.

Казах, че само съм чакал над 2 часа, не че съм ползвал паркинга 2 часа. Има време за регистрация, преглед, разширяване на зеници..

Докторът беше доста спокоен, в края на работния ден даже бих казал отчаян от живота :)
Че работата е специфична може да е оправдание само в някой автосервиз, винаги има начин да се организира. Най-малкото тези операции са планови, съответно и прегледите им - да не ми бяха давали час изобщо като ги има. Макар че от хората там не мисля, че някой беше с операция при моя лекар, просто системата им е куца.

Good Man

Мнение от Good Man » 13 юни 2010 00:25

Аз като цяло съм доволен.

radost78

Мнение от radost78 » 21 ное 2010 12:42

Когато търсих мнения за Токуда - повечето бяха отрицателни. Сега вече, след като съм била пациент там, искам да си изразя положителното мнение относно тази болница. Доволна съм от обслужването като цяло. Наблюденията ми са от гастроентерологията и по-специално от д-р Саджаклиев. Вярно е, че не бях с направление, но ми излезе доста по-скъпо да обиколя не малко гастроентеролози във Варна.

kiara20

Мнение от kiara20 » 05 яну 2011 11:15

Здравейте,

бих искала и аз да изкажа мнението си за тази болница, от която съм крайно разочарована. На 22 съм и една сутрин се събудих с пъпкипо лицето. За 2-3 дена тези пъпки обхванаха цялото ми лице и станаха с големината на нокътя на малкия ми пръст. Отидох в Токуда и срещу заплащане потърсих лекарска помощ. Докторът дори и не ме доближи каза ми само "Ооо това са запушени комедони или казано на прост език - акне". Имах голямата грешка да изкажа мнение, че това е много нетипично за мен, тъй като до сега съм била с изключително "чисто" лице и дори през тийнейджърските години не съм имала пъпки. Той ми предписа 2 кремчета за акне и това беше. Понеже продължих да се влошавам отидох при друг лекар, който стигна до диагнозата "невродермит". След проведеното лечение ЗА НЕВРОДЕРМИТ, а не запушени пори, лицето ми се оправи.
Днес трябваше да си направя изследвания на обща стойност 120лв. Реших все пак да отида отново в Токуда и в 7.00 сутринта бях вече там. Нямаше никой така че позвъних на звънеца, под който имаше оставена бележа "за връзка с дежурния лаборат позвънете". След като излезе лаборантаката вдигна скандал как можело да проявявам такова нахалство, какво съм си позволявала, след което тя и нейната колежка продължиха коментарите по мой адрес без да въобще да се притесняват, че аз дочувам какво си говорят. Станах, облякох се и отидох в друга лаборатория, а в Токуда повече кракът ми няма да стъпи!!!

RENIRIS

Мнение от RENIRIS » 21 юни 2011 01:56

Побългариха я тази болница ,днес чаках реални два часа във фоайето за да благоволи Д-р Добринова ( У.Н.Г.) да ни приеме ... идваха и си отиваха пациенти и приятели ,които тя любезно изпращаше ,НО ние бяхме с направление и се наложи :"да поизчакаме малко " . Жалко за болницата , иначе човека добре ни я направи :) . Не бих се възползвала от услугите на този лекар вече .

georgimalinov

Мнение от georgimalinov » 25 юни 2011 12:23

Като цяло повечето мнения са отрицателни и аз също не бих отишъл в Токуда болница. Най-малкото, което е, че ви вярвам на 100% затова, че са я побългарили. Защо ли? Ами защото както знаете има и Токудабанк! Веднъж бях там за услуга и съм крайно разочарован от отношение, държание и абсолютно непрофесионален персонал. Извършват и мечешки услуги... Никога не ползвайте услугите на Токуда банк, тя е не побългарена ами направо поциганена!

zazzzy

Мнение от zazzzy » 14 юли 2011 19:38

Ей хора аз ще ходя там другата седмица за преглед при уролог.Вече се лекувам ,но съм решил да потърся и второ мнение,но като чета коментарите преобладават повече негативни мнения за болница Токуда.Какво да правя,даите съвет.Благодаря предварително!

kateto_21000

Мнение от kateto_21000 » 12 окт 2011 13:47

Искам да изразя възмущението си от болница Токуда. Днес посетих болницата и по-конкретно съдов хирург. Часът ми беше записан за доцент Червенков, началник а съдова хирургия. Учудването ми беше голямо, когато се оказа че първоначално заплащаш за преглед и манипулация без да знаеш какво ще ти правят. Заплатих 50 лева за консултация и доплер изследване без да знам дали въобще ми е необходимо такова изследване. Учудването ми се увеличи след като констатирах, че раздадените часове за пациенти платен прием са през 10 минути. След половин час доцента се появи, след още десет минути ме приеха, като вместо него някаква жена, която не се представи ме покани вътре. Стоейки прави, без да погледне изследвания, без да ме изслуша предписа лечение за следващите 9 месеца. Изследване на доплер не беше направено, а и консултация от доцента не получих. И как е възможно да получиш консултация, като часовете на хората са през десет минути. Какво можеш да направиш за десет минути, можеш ли да изслушаш пациента за десет минути, можеш ли за десет минути да му определиш диагноза и да му назначиш лечение на който и да е болен?

kalinda
Контакти:

Мнение от kalinda » 15 ное 2011 00:51

От отделни отделения за Токуда съм чувала добри отзиви,но за нас най-добрата болница е Правителствена.

pedikova

Мнение от pedikova » 03 дек 2011 17:46

Това, което е написала потребителката за прегледите при доц. Червенков ми е много трудно да го повярвам. Аз имам само добри впечатления както от него, така и от целия му екип - д-р Ценов, д-р Кавалджиев, доц. Станева, д-р Балездров, д-р Марков, д-р Николов. Майка ми се лекува при тях и два пъти лежа в Токуда в Съдова хирургия. Толкова човешко и професионално отношение съм сигурна, че се среща много рядко в българска болница. И до ден днешен майка ми звъни за консултация в отделението и никога, ама никога не са и отказвали такава.
Аз бях на платен преглед при доц. Червенков преди месец и също платих 50 лв.Не само, че ми направиха ужасно подробен преглед с доплер (ехограф), но освен доцента ме консултираха и доц. Станкова и още една мила докторка, на която не запомних името. Доцента е много зает и постоянно "хвърчи" между отделението, операционната и кабинета. Ако не е имал време да обърне по-подробно внимание на някой пациент за преглед, то можете да бъдете сигурни, че е бил зает с по-тежък случай, защото за времето, което прекарах при майка в Токуда, не го видях нито веднъж да седне този човек. Господ здраве да им дава на всички Лекари с главно "Л" от Съдова хирургия на болница Токуда.

Отговори

Върни се в “Любопитни факти и общи приказки”