ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Токов удар може да наруши дишането и сърдечната дейност
Теломерите определят темпа на стареене
Дефицитът на магнезий често води до безсъние

Яйца и риба

Клюки, слухове, мнения и всичко останало.

Модератори: админ, консултанти, Приятели

cherry_blossom

Re: Яйца и риба

Мнение от cherry_blossom » 02 юли 2012 15:50

Мен като малка са ме предупреждавали за мляко и риба. За яйца за първи път чувам да има проблем да се съчетават с риба.

MariyaSav4eva
Контакти:

Мнение от MariyaSav4eva » 20 юли 2012 14:45

И аз не съм чувала подобно нещо. Даже знам доста рецепти на салати, където присъстват и двата ингредиента - никой около мен не е имал проблеми след консумацията им. :P

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 юли 2012 11:49

Всъщност и аз не съм виждал някакъв вреден ефект от такива комбинации, или поне при нашите климатични условия.

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 06 авг 2012 18:05

Единствената НЕПРЕПОРЪКА за смесване на яйца и риба, мляко и риба, пиле и риба, риба и масло, риба и телешко и прочее от чисто гастрономна гледна точка, защото се забавя метаболизмът, заради смесване на различни видове протеини, белтъци, в стомаха, което забавя храносмилането. Рибните протеини уж били с аминокиселини, носещи по-къси вериги, по-лесно се смиляли, по-малко ензими се искали, което лъже нервната система и в крайна сметка пилешките протеини или като цяло ОСТАНАЛИТЕ животински протеини, не претърпяват пълно смилане.

От чисто хигиенно-хранителна гледка точка.
д-р Стефанов

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 авг 2012 19:37

Всъщност като цяло в нашата кухня не се правят често подобни комбинации по мое впечатление...

manoelg

Мнение от manoelg » 13 яну 2016 13:20

Не знам, според мен си е от организма, както казаха в предишни постове, тежко е да се яде хляб и картофи и тем подобни. но ....
Специалистите по токсикология смятат, че човек трябва да промени хранителните си навици по отношение консумирането на определени видове риба, тъй като живакът има способността да се натрупва в организма и да дава токсични ефекти.
Ново изследване на учени от университета "Джон Хопкинс" разкрива чрез серия от неврологични тестове, че хора, изложени на въздействието на метил живак имат нарушения на мозъчните функции.
Последна промяна от Forum admin на 14 яну 2016 19:09, променено общо 1 път.
Причина: Неспазване правилата на форума. Реклама на различни продукти чрез линк.

Отговори

Върни се в “Любопитни факти и общи приказки”