ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Струва ли си да им се доверим?
- позволяват развитието на вредни бактерии
И от какво имат нужда бъдещите родилки?
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

богат и/или щастлив

Клюки, слухове, мнения и всичко останало.

Модератори: админ, консултанти, Приятели

Потребителски аватар
damianski

Re: богат и/или щастлив

Мнение от damianski » 18 дек 2014 13:24

Определено вярвам, че когато си богат, можеш и да си щастлив. Какво му пречи на щастието да си финансово добре :) :lol:

Потребителски аватар
florka5

Мнение от florka5 » 19 дек 2014 12:05

Познавам щастливи хора, които са бедни и щастливи хора, които са богати. Не мисля, че парите имат тоолкова голямо значение. Просто хората виждат щастието по различен начин и в различни сфери.

Потребителски аватар
domucka

Мнение от domucka » 23 дек 2014 15:38

Богат или беден?
Веднъж един богаташ решил да заведе детето си в една селска ферма, за да му покаже колко бедни могат да бъдат хората. Те прекарали денонощието в едно много бедно семейство. Когато се върнали вкъщи, бащата попитал сина си:
- Хареса ли ти пътешествието?
- Беше удивително, татко!
- Видя ли колко бедни могат да бъдат хората? - попитал бащата.
- Да.
- И какво научи от това?
Синът отговорил:
- Видях, че ние имаме едно куче вкъщи, а те имат четири песа. Ние имаме басейн в градината, а те - локва, на която не се вижда края. Ние осветяваме градината с лампи, а на тях им светят звездите. Ние имаме навес в задния двор, а те имат целия хоризонт.
Бащата онемял от тези думи на сина си. А синът добавил:
- Благодаря ти, татко, че ми показа колко богати са тези хора.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 дек 2014 18:17

Идейно!

viakimova

Мнение от viakimova » 26 дек 2014 15:32

Предпочитам да съм здрава, аз, сина ми и близките ми хора. Никога не съм била богата, няма и да бъда хаха, така че не зная какво е това :lol: Но пък съм била/и съм щастлива, защото имам покрив, усмихнато дете, безкрайно разбиращ мъж до мен и здрави родители. Винаги само на заплатата съм си разчитала, тия хиляди пари дето ги говорите сигурно никога няма да ги видя :P
viki

Потребителски аватар
nora9876

Мнение от nora9876 » 26 яну 2015 21:49

има богати и щастливи, със сигурност, наблюдавала съм ги от близко.

Nelogi4na

Мнение от Nelogi4na » 27 яну 2015 23:00

Преди години един "приятел" спечели мнооого пари на лотария. Купи си огромно жилище - мезонет, обзаведе го като по Некерман, купи си страхотна кола последен модел, вила на морето. Със жена му бяха на седемнайстото небе от щастие. Решиха че парите са им достатъчни и не им трябват приятели и се отдръпнаха от всички "плебеи", и започнаха да се движат с новобогаташи като тях. В последствие отвлякоха детето им за откуп, после го намериха пребито и нещо му било засегнато в мозъка. Тръгнаха по доктори из Европа, продадоха страхотната кола, вилата на морето и мезонета. Парите се свършиха. Богатите "приятели" ги изоставиха, естествено. Той опита да се върне на работа там където си беше преди да забогатее, но вече си беше затворил пътищата. Започна работа в строителството, а жена му чисти входове за да си помагат с парите.
Изводите вие си ги направете.

Друга ситуация.
Имам едно приятелско семейство, от времето когато тренирах алпинизъм. Мъжа беше пещерняк. Паднал в една пешера, получил ужасни наранявания, в последствие започнаха да му гангренясват краката. 8 пъти ги рязаха, докато накрая стигнаха почти до торса, от краката му останаха само около 4 пръста. Обаче жена му през всички тези години е до него и го подкрепя. Живеят на неговата пенсия за инвалид с придружител, и каквото тя изкара като надомна шивачка на дрехи.
Може да са бедни, някой път нямат пари и за ядене, но пък се обичат както се обичаха и преди 20 години откакто ги познавам.
И когато го питат дали е щастлив, отговаря "Имам най - прекрасната и любяща съпруга, имам и покрив над главата си. Какво повече може да му трябва на човек за да е истинси щастлив?"
Тук говорим за човек без 2 крака.

Така че щастието е въпрос на индивидуален светоглед, а не на пари. С пари не може да се купи щастие, ако го нямаш отвътре. Да, можеш да си купиш "любовта" на някоя кифла, но дали наистина това е Любов. И ще те направи ли тя щастлив?
Ако някой ме харесва, определено знае защо. Ако някой не ме харесва, със сигурност не знае причината, но ако все пак я знае тя задължително не е свързана с мен :)
МЕРИ

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 яну 2015 14:05

Животът е шарен ....

Потребителски аватар
renisimo

Мнение от renisimo » 03 фев 2015 14:20

Въпрос на гледна точка.. Важното е да живеем добре с това, което си имаме.

Потребителски аватар
nora9876

Мнение от nora9876 » 04 фев 2015 18:48

има различни случаи, определено тия хора, които парите са им паднали от небето, без труд и упоритост, няма да ги ценят. аз говорих, за тия хора, които си направили парите сами и сега им се наслаждават. Вярно , че са изключителни егоисти, живеят за удоволствието (нито деца, нито жени), но и това ги прави щастливи.

denitsap

Мнение от denitsap » 21 яну 2016 15:46

За мен е така не си ли здрав не си и щастлив,но за да си здрав трябват пари с които да поддържаш това здраве,всичко опира до тях.А тези които казват,че парите не купували здраве ще и кажа да не стигат до това положение защото ще си променят мнението много.Това беше моето мнение.Не всички са щастливи и богатите и бедните на всеки му се случва да има трудни моменти в живота,само че ако имаш пари по лесно ще преживееш кофти дните,ще отидеш на почивка с родители или приятели,все ще се намери какво да направиш за да си подобриш настроението стига да ги имаш.

sweety pink

Мнение от sweety pink » 01 мар 2016 17:06

Не всичко е пари в този живот,но пък без тях трудно се живее.
Vita

MonikaPetrova
Контакти:

Мнение от MonikaPetrova » 11 юли 2016 22:55

Парите са нещо много относително, но без тях трудно се преживява. Бих препоръчала на всички по-малко да си мислят за пари и много повече за хората около тях.
Планирайте бързите си кредити разумно - http://burzi-krediti.com/

veselin ivanov

Мнение от veselin ivanov » 11 юли 2016 23:08

Сигурно някоя като тебе ,дето те е научил да ядеш пари,ама не можеш да ги ядеш 300 год ,..защото само шъркелите и костенурките живеят толкова без пари!.......тук не е рекламен сайт за богати и щастливи кредитори! :!:

pepimili
Контакти:

Мнение от pepimili » 19 авг 2016 16:34

Доста философска тема, която наистина ме накара да се замисля. Винаги съм смятала, че щастието е най-важно! Щастието е независимо от парите. Дори мисля, че парите могат да вземат много повече, отколкото да ти дават. Мисълта ми е че парите не са нужни на всяка цена за да си щастлив!
Който не знае нищо, в нищо не греши. https://www.ferratum.bg/

Отговори

Върни се в “Любопитни факти и общи приказки”