ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
На какво се дължи?Какви могат да бъдат оплакванията?
Не всички последствия се усещат на момента!
Мъчителна за болния и околните

богат и/или щастлив

Клюки, слухове, мнения и всичко останало.

Модератори: админ, консултанти, Приятели

pulsatorka

Re: богат и/или щастлив

Мнение от pulsatorka » 11 авг 2010 22:23

Трудно, но като си набелязал достойна цел, няма как да остане невъзможна.

karman5510

Мнение от karman5510 » 20 авг 2010 17:14

Виждал съм богати хора,не зная дали са щастливи,но щастливи бедни ,не съм виждал.Правилен ли е въпроса въобще?Това не са ли различни параметри?

Forum admin

Мнение от Forum admin » 20 авг 2010 21:12

Поглеждайки граматически, това дори не е въпрос !
Темата е интересна, всеки я рабира по различен начин. Ще се радвам да я дискутираме по-дълго :)
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

voilaislington

Мнение от voilaislington » 05 май 2013 10:36

По-важно е да си богат със здраве и верни приятели, отколкото с пари. Парите днес ги имаш - утре ги нямаш, а фалшивите приятели, когато си финансово богат са колкото щеш.

Hampstead company

diontio

Мнение от diontio » 20 юни 2013 13:01

Здрав най-вече. Че като гледам какъв напрегнат живот водим по голяма част от българите. Не е добре положението!

suzanaivanova

Мнение от suzanaivanova » 09 авг 2013 21:06

Аз съм на мнение,че парите са от голямо значение,имало е моменти в които съм разполагала с доста пари и такива моменти които са ми стигали само да преживявам някак си...и честно казано не бях щастлива,изобщо дори.Мислите ми почти всеки ден бяха как да ги разпределя за следващия месец за да имам да платя сметките и да останат за храна.Не казвам че трябва да имаш купища пари за да си щастлив,но така прилично заможен да си за да ти стигат за всичко нужно,да не се лишаваш и да не се налага да събираш няколко месеца за да си купиш обувки или някоя дреха,а не дай си божа да се налагат и лекарства тогава парите наистина са доста от значение.За мен е така не си ли здрав не си и щастлив,но за да си здрав трябват пари с които да поддържаш това здраве,всичко опира до тях.А тези които казват,че парите не купували здраве ще и кажа да не стигат до това положение защото ще си променят мнението много,загубих баща си заради това,че нямахме достатъчно пари за да му осигурим правилното лечение ако имахме средствата сега най-вероятно щеше да е сред нас.Това беше моето мнение.Не всички са щастливи и богатите и бедните на всеки ми се случва да има трудни моменти в живота,само че ако имаш пари по лесно ще преживееш кофти дните,ще отидеш на почивка с родители или приятели,все ще се намери какво да направиш за да си подобриш настроението стига да ги имаш :)))

Потребителски аватар
kar1k

Мнение от kar1k » 01 мар 2014 15:48

За мен пък парите са щастие, нека бъдем реалисти. Не са ми най-голямото щастие, но пак са щастие. :)

Nelogi4na

Мнение от Nelogi4na » 07 мар 2014 04:42

Зависи какви суми разбирате под богатство.
Аз например бих се чувствала истински богата ако имам едни 30 000 лева, колкото струва една къщичка в едно чудесно китно градче в северозападна България. От там нататък ми трябват едни 250 - 300 лева месечно за да не умра от глад. Нищо повече не би ми трябвало за да се чувствам богата и щастлива.
Е, може да има и пълно щастие - освен гореописаното да имам и любимия мъж до себе си. Но още никой не е станал от мъртвите и за жалост той няма да направи изключение.
Ако някой ме харесва, определено знае защо. Ако някой не ме харесва, със сигурност не знае причината, но ако все пак я знае тя задължително не е свързана с мен :)
МЕРИ

dimitrinkata

Мнение от dimitrinkata » 12 ное 2014 14:36

Никой не може да ме убеди, че няма щастие в парите. Ако обичам ближния си и той ме обича, но нямаме пари , това дали ще ме направи щастлива...НЕ! Да не мога да си платя тока и водата, да не мога да си платя на детето образованието и така нужните частни уроци, да не мога да отида на разходка в парка, защото нямам пари за билет за градския транспорт???? Да не мога да отида на лекар, защото нямам пари да си платя осигуровките, за частен преглед да не говорим.. и така нататък и така нататък..
Така че за мен голяма част от щастието на човека е в парите. Нямам идея колко са щастливи онези, които не си знаят парите, колите и къщите, но знам , че когато имам нужните средства, аз съм щастлива.

aborigenka

Мнение от aborigenka » 17 ное 2014 16:44

Абе не съм срещала беден и щастлив човек. Под беден разбираме наистина беден, човек с много малко или без никакви доходи. Така че нямам идея дали щастието е в парите. Аз съм щастлива, с малко или с много, но без тях не мисля, че ще съм щастлива :)

spaseto

Мнение от spaseto » 18 ное 2014 14:10

По-добре богат и здрав, отколкото болен и беден :lol: :lol: :lol:

rumbe6kata

Мнение от rumbe6kata » 18 ное 2014 15:54

Според мен, парите са просто едно средство за оцеляване. Ако си с богата душа, широко скроен и така натам, може да си щастлив и с малко пари.

Потребителски аватар
tedkatapopova

Мнение от tedkatapopova » 20 ное 2014 13:45

Аз не съм богата, но съм щастлива и с малкото, което имам. А можеше и да го нямам.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 21 ное 2014 15:42

Богат, строен и млад.... ех!

flyfilipa

Мнение от flyfilipa » 25 ное 2014 15:28

Богат и щастлив ехааа, звучи добре, колко ли хора са така???

Отговори

Върни се в “Любопитни факти и общи приказки”