ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
При тях подборът на храната е особено важен
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
Доказано: съставка в него действа

богат и/или щастлив

Клюки, слухове, мнения и всичко останало.

Модератори: админ, консултанти, Приятели

lieb_mich

богат и/или щастлив

Мнение от lieb_mich » 04 юли 2010 03:04

Може ли да бъдеш богат и щастлив? До каква степен парите носят щастие в днешно време? Кога парите могат да бъдат причина за твоето щастие?

cveteto70

Re: богат и/или щастлив

Мнение от cveteto70 » 04 юли 2010 14:45

парите за мен лично са само и единствено средство за препитание.нищо повече.щастлива съм когато обичам и съм обичана.за мен любовта е всичко.

Stanislav_
Контакти:

Мнение от Stanislav_ » 04 юли 2010 21:27

Самите пари не могат да определят нищо. Хората определят за какво ще ги ползват.
Ако имаш много пари и ги използваш, за да помагаш на хората ще си щастлив ли?
Ако имаш много пари и ги трупаш само за себе си, щастлив ли си?
Какво означава благотворителност и има ли почва у нас? :)

pulsatorka

Мнение от pulsatorka » 10 юли 2010 21:49

Хубаво е да намериш равновесие. Просто си намираме средства да бъдем щастливи.Нужна е и хармония на духа.Пожелавам го на всеки, защото аз май си го имам - хармонията и щастието, де! 8)

stellar

Мнение от stellar » 10 юли 2010 21:50

Здрав! :P

Stanislav_
Контакти:

Мнение от Stanislav_ » 11 юли 2010 00:33

Има една стара поговорка, която гласи: По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен. 8)

pulsatorka

Мнение от pulsatorka » 12 юли 2010 22:35

8) И все пак си е хубаво преди всичко да си здрав, за да се зарадваш на имане.Пожелавам го от все сърце!

stellar

Мнение от stellar » 12 юли 2010 22:42

Благодаря, ама знаеш ли колко ми е трудно да се справя с нямането! :|

cveteto70

Мнение от cveteto70 » 13 юли 2010 11:26

нищо няма значение ако няма любов.само любовта ще спаси света.

Forum admin

Мнение от Forum admin » 13 юли 2010 14:49

Прочетете в Google.bg за живота и идеите на Диоген Синопски ( Циника ). От неговото битие може и да намерите отговора, който търсите !
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

ankamar56

Мнение от ankamar56 » 06 авг 2010 22:23

Здравейте jerrymaguire ,
"Понякога поставям стени около себе си, не за да отблъсна хората, а за да видя на кого му пука достатъчно, за да ги разбие !". Важно е какво мислим, защото го излъчваме наоколо, но по-важно е да знаем, че не сме център на Вселената, за да пробваме на кого му пука за нас, та да ги разбие стените, които ние сме издигнали. Толкова ли сме от значение за цялото, че някой да си прави труда специално да си проправя път до нас, рушейки стените, които ние сме издигнали ? мисля, че не сме. Защо хората да влагат усилията си в издигането на безсмислени стени, зад които те се чустват "по-сигурни" и защитени? От какво се страхуват хората - че другите ще им наранят безценното его ? То така и така не им трябва, а е само причина за множество страдания. Егото е лош господар и би могло да бъде добър слуга. По-добре е да се използва за конструктивни цели, а не разрушителни /събарянето на стени/. А щастието не е свързано пряко с парите/богатството. То /щастието/ е едно равновесно състояние на вътрешен мир и хармония. Но някои богати хората могат да бъдат и щастливи, достигайки това състояние. Но също така и бедни хора могат да бъдат щастливи.
С най-добри пожелания

Stanislav_
Контакти:

Мнение от Stanislav_ » 07 авг 2010 01:50

.....Понякога поставям стени около себе си, не за да отблъсна хората, а за да видя на кого му пука достатъчно, за да ги разбие !.....
"Сутрин ние изграждаме стена около себе си, за да не ни наранят.
Но в края на деня се озоваваме сами в затвор, построен от самите нас!" :roll:
Джесика Лим

Forum admin

Мнение от Forum admin » 08 авг 2010 02:52

Здравейте ! :)
Чудесно е, че сте се зачели в това, което съм написал. Не искам да се оправдавам защо съм го сложил там, само ще подчертая думата Понякога ! Не смятам, че вие, както и аз непрекъснато сме отворени пред обществото и приятелите си или както Станислав е цитирал Джесика Лим ( неуместно за мен, връщайки се на подчертаната дума ) излиза, че аз всеки ден се събуждам със стени около себе си, страхувайки се да не би да бъда наранен. По-скоро заради случаите, когато съм бил отворен и в последствие предаден, са ме накарали да напиша това.
А относно темата - Анка, съгласявам се само с последното ти изречение преди пожеланията , визирайки и съгласявайки се с философията на Диоген :) Богати и щастливи има само може би, предполагам около1% от населението на земята. А парите могат да бъдат причина за щастие само тогава, когато ги имаш и спасиш нечий живот благодарение на тях...но това май е извън контекста :)
С още по-добри пожелания ! :)

ankamar56

Мнение от ankamar56 » 10 авг 2010 12:22

Здравейте jerrymaguire,
радвам се, че има дискусия на тази тема. Човек се чуства предаден /зле, ако има очаквания. Има очаквания-> има страдания. Ако приемете, че силите на другите около вас не им позволяват да постъпят както Вие очаквате, то проблемът не е при Вас, а при тях. И затова Вие да заприличвате на крепост и да се лишавате от хубавите изживявания само защото "хуните" могат да влязат във вашата територия /или това, което считате за лично пространство/ е самонаказание. Надявам се да прескоча стените , издигнати толкова старателно, и да стигне до Вас това послание.
С още по-добри пожелания

Forum admin

Мнение от Forum admin » 10 авг 2010 13:44

Мисля, че намерихме общ език.
За повечето хора е важно да бъдат харесвани, да имат добро име в обществото - каква цена плащат за това ?
Вниманието е безценно !
Благодаря Ви, Анка !

Отговори

Върни се в “Любопитни факти и общи приказки”