ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Кои причини за рак на дебелото черво подлежат на превенция?
Познайте себе си по сексуалните си предпочитания
Размножаването при човека

Телевизор, компютър, бебе

Клюки, слухове, мнения и всичко останало.

Модератори: админ, консултанти, Приятели

enona

Телевизор, компютър, бебе

Мнение от enona » 22 яну 2009 17:13

Здравейте! Съвсем наскоро открих този сайт и бързам да се възползвам от хората в него :) Имаме бебе на 2 месеца и със съпруга ми много спорим по въпроса вредни ли са компютъра и телевизора за бебето ни. Телевизорът ни не е плазмен, но компютърът е, въпреки това аз си мисля че и двете са вредни за бебето. А на бебето му е интересно като са пуснати и се заглежда в тях. Четох, че освен за очите телевизорът е вреден и за мозъка на малката - може да доведе до аутизъм или проблеми с концентрацията. А за компютъра съм чувала че дори и да не гледа бебето към него пак е вреден, защото излъчва някакви вълни. Моля за мнинията ви, защото за сега мъжът ми надделява с вярата си, че двете неща са безвредни и те са в нашата спалня заедно с бебето. Благодаря ви предварително :)
Не намерих тук такава тема, извинявам се все пак ако се повтаря.

Алена Иванова

Re: Телевизор, компютър, бебе

Мнение от Алена Иванова » 23 яну 2009 14:57

Не а да дам компетентен отговор по този въпрос, но според мен всичко това определено оказва негативно въздействие върху детето. Аз самата се намирам в същото положение, само че моето дете е вече на 10 месеца. Компютърът, телевизор и ние с детето в една и съща стая стоим по цял ден (в тези студове не излизаме много). Опитвам се да не ги пускам често, но не се получава много.

pepi185

Мнение от pepi185 » 25 яну 2009 18:47

Компютера е определено вреден за вашето бебе.Препоръчвам ви да не ползвате компютера докато детето е в стаята.Самия екран има вредни облъчвания които оказват влияние на очите.Особено на детските очи.А за телевизора може да го оставяте да гледа. Но не повече от 1час и половина.След това трябва малка почивка на очите.Защото прекаленото гледане на телевизия може да доведе до заболяване на очите.А при децата под 2 годишна възраст техните очи са по оязвими на облъчванията от телевизионния приемник.

7555

Мнение от 7555 » 03 май 2010 14:52

Не само компютъра и телевизора са вредни но и всички електрически уреди и не само за децата защото излъчваните електромагнитни вълни винаги са съпътствани от торсионни вълни.Това важи особено за апаратите с импулсно захранване а те всички вече са с такова.Затова е препоръчително да се използват хармонизатори на пространството.

georgimalinov

Мнение от georgimalinov » 25 юни 2011 12:07

Еми ще ви кажа аз и сестра ми като бяхме малки и стояхме много пред ТВто, сестра ми не искаше да слуша нашите и винаги сядаше ужасно близко до телевизора, както и аз, но по-рано се отдалечих от нея... Резултатът след 16 години: аз съм добре, но като дете до 7 клас, някъде боледувах от болестта "мързеливо око" (лявото ми беше такова) и бях като цяло с ниски диоптри. Оправих се и сега уж съм добре( да чукна на дърво, скоро не съм ходил на очен). Сестра ми, която е по-голяма от мен, и повече време се беше излагала на екрана и от тогава си е с очила към 4-5 диоптър(не знам дали в + или в -) и не ги сваля, защото не вижда на далеко. Пазете децата си от близко гледане на ТВ и разбира се гледайте по-възможност да замените телевизора с някой по-безвреден и не толкова облъчващ 8)

RIvanova

Мнение от RIvanova » 22 фев 2012 12:25

При нас нямаше проблеми, но детето на сестра ми не беше лишавано от телевизия и му позволяваха да гледа колкото си иска и няколко години по-късно поличи мързеливо око.

Интересното е, че казаха, че най-вероятно е до ген и се оказа, че бащата, като малък е имал същия проблем.

Има логика да е до ген, но телевизията определено не е полезна за децата. Най-малкото че ги превъзбужда и трудно заспиват ако е вечер.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 фев 2012 15:36

И се научават на мързеливо получаване на информация. След това доста трудно с еприучават да четат писана литература.

Потребителски аватар
nkolevan

Мнение от nkolevan » 26 ное 2014 15:04

Според мен си е индивидуално за всяко дете. На брат ми дъщеричката, от самото си раждане беше залепена за телевизора. Сега е на 12. Няма никакви, проблеми, нито с очите, нито с четене, паметлива си е и всичко си й е наред. Така, че не съм много убедена, че тези неща имат еднакво влияние върху всички.
Лично моето мнение е, че колкото по-късно се започне употребата им толкова по-добре.

Потребителски аватар
championv

Мнение от championv » 13 дек 2014 15:07

Каквото и да се говори, колкото по-късно се започнат тези неща, толкова по-добре.

Потребителски аватар
gelina

Мнение от gelina » 14 дек 2014 13:23

Много съм против. Според мен им се забавя и нормалното развитие. Получават фалшива информация за света. Да не говорим за облъчването на толкова малки деца, почти е задължително да им се развалят очите и какво ли не още. Имат време когато пораснат за телевизия, колкото щат.

ivanajelqzkova

Мнение от ivanajelqzkova » 21 ное 2015 11:32

Разбира се, че са вредни независимо какви са. Аз съм на мнение, че трябва да ограничаме близостта им до техниката.

Отговори

Върни се в “Любопитни факти и общи приказки”