ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.
Не ползвайте най-високия градус
Плевралният излив може да е причина за задух

Телевизор, компютър, бебе

Клюки, слухове, мнения и всичко останало.

Модератори: админ, консултанти, Приятели

enona

Телевизор, компютър, бебе

Мнение от enona » 22 яну 2009 17:13

Здравейте! Съвсем наскоро открих този сайт и бързам да се възползвам от хората в него :) Имаме бебе на 2 месеца и със съпруга ми много спорим по въпроса вредни ли са компютъра и телевизора за бебето ни. Телевизорът ни не е плазмен, но компютърът е, въпреки това аз си мисля че и двете са вредни за бебето. А на бебето му е интересно като са пуснати и се заглежда в тях. Четох, че освен за очите телевизорът е вреден и за мозъка на малката - може да доведе до аутизъм или проблеми с концентрацията. А за компютъра съм чувала че дори и да не гледа бебето към него пак е вреден, защото излъчва някакви вълни. Моля за мнинията ви, защото за сега мъжът ми надделява с вярата си, че двете неща са безвредни и те са в нашата спалня заедно с бебето. Благодаря ви предварително :)
Не намерих тук такава тема, извинявам се все пак ако се повтаря.

Алена Иванова

Re: Телевизор, компютър, бебе

Мнение от Алена Иванова » 23 яну 2009 14:57

Не а да дам компетентен отговор по този въпрос, но според мен всичко това определено оказва негативно въздействие върху детето. Аз самата се намирам в същото положение, само че моето дете е вече на 10 месеца. Компютърът, телевизор и ние с детето в една и съща стая стоим по цял ден (в тези студове не излизаме много). Опитвам се да не ги пускам често, но не се получава много.

pepi185

Мнение от pepi185 » 25 яну 2009 18:47

Компютера е определено вреден за вашето бебе.Препоръчвам ви да не ползвате компютера докато детето е в стаята.Самия екран има вредни облъчвания които оказват влияние на очите.Особено на детските очи.А за телевизора може да го оставяте да гледа. Но не повече от 1час и половина.След това трябва малка почивка на очите.Защото прекаленото гледане на телевизия може да доведе до заболяване на очите.А при децата под 2 годишна възраст техните очи са по оязвими на облъчванията от телевизионния приемник.

7555

Мнение от 7555 » 03 май 2010 14:52

Не само компютъра и телевизора са вредни но и всички електрически уреди и не само за децата защото излъчваните електромагнитни вълни винаги са съпътствани от торсионни вълни.Това важи особено за апаратите с импулсно захранване а те всички вече са с такова.Затова е препоръчително да се използват хармонизатори на пространството.

georgimalinov

Мнение от georgimalinov » 25 юни 2011 12:07

Еми ще ви кажа аз и сестра ми като бяхме малки и стояхме много пред ТВто, сестра ми не искаше да слуша нашите и винаги сядаше ужасно близко до телевизора, както и аз, но по-рано се отдалечих от нея... Резултатът след 16 години: аз съм добре, но като дете до 7 клас, някъде боледувах от болестта "мързеливо око" (лявото ми беше такова) и бях като цяло с ниски диоптри. Оправих се и сега уж съм добре( да чукна на дърво, скоро не съм ходил на очен). Сестра ми, която е по-голяма от мен, и повече време се беше излагала на екрана и от тогава си е с очила към 4-5 диоптър(не знам дали в + или в -) и не ги сваля, защото не вижда на далеко. Пазете децата си от близко гледане на ТВ и разбира се гледайте по-възможност да замените телевизора с някой по-безвреден и не толкова облъчващ 8)

RIvanova

Мнение от RIvanova » 22 фев 2012 12:25

При нас нямаше проблеми, но детето на сестра ми не беше лишавано от телевизия и му позволяваха да гледа колкото си иска и няколко години по-късно поличи мързеливо око.

Интересното е, че казаха, че най-вероятно е до ген и се оказа, че бащата, като малък е имал същия проблем.

Има логика да е до ген, но телевизията определено не е полезна за децата. Най-малкото че ги превъзбужда и трудно заспиват ако е вечер.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 фев 2012 15:36

И се научават на мързеливо получаване на информация. След това доста трудно с еприучават да четат писана литература.

Потребителски аватар
nkolevan

Мнение от nkolevan » 26 ное 2014 15:04

Според мен си е индивидуално за всяко дете. На брат ми дъщеричката, от самото си раждане беше залепена за телевизора. Сега е на 12. Няма никакви, проблеми, нито с очите, нито с четене, паметлива си е и всичко си й е наред. Така, че не съм много убедена, че тези неща имат еднакво влияние върху всички.
Лично моето мнение е, че колкото по-късно се започне употребата им толкова по-добре.

Потребителски аватар
championv

Мнение от championv » 13 дек 2014 15:07

Каквото и да се говори, колкото по-късно се започнат тези неща, толкова по-добре.

Потребителски аватар
gelina

Мнение от gelina » 14 дек 2014 13:23

Много съм против. Според мен им се забавя и нормалното развитие. Получават фалшива информация за света. Да не говорим за облъчването на толкова малки деца, почти е задължително да им се развалят очите и какво ли не още. Имат време когато пораснат за телевизия, колкото щат.

ivanajelqzkova

Мнение от ivanajelqzkova » 21 ное 2015 11:32

Разбира се, че са вредни независимо какви са. Аз съм на мнение, че трябва да ограничаме близостта им до техниката.

Отговори

Върни се в “Любопитни факти и общи приказки”