ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Откри френски научен екип

За инжекциите

Клюки, слухове, мнения и всичко останало.

Модератори: админ, консултанти, Приятели

moq

За инжекциите

Мнение от moq » 15 яну 2009 13:23

Добър ден на всички.Искам да Ви попитам след като съм напълно и непрекъснато здравно осигурен трябва ли да заплащам някаква сума за поставяне на инжекция
през работно време, в лекарски кабинет при платена потребителска такса от 2 лева и 60 стотинки.Търсих в интернет, но не намерих!Ще ви бъда благодарен ако някой ми каже и ми даде линк към тези права.Благодаря предварително :)

magi_rad

Re: За инжекциите

Мнение от magi_rad » 15 яну 2009 15:06

След като си плащаш редовно здравните осигуровки значи имаш личен лекар.При него НЕ би ТРЯБВАЛО да се заплаща освен потрепителската такса.Зависи от инжекциите,ако се касае за имунизационна инжекция те са длъжни да ги правят ,но ако се касае за антибиотик или манипулация,която изисква поставяне поне 5 дена мисля,че вече това отпада от тяхното задължение и трябва да постъпиш в болница.За какво инжекция става въпрос?

moq

Мнение от moq » 15 яну 2009 16:34

Става въпрос за Пеницилин в период за 3 дни.Не, че са много парите, даже напротив, но не знам дали е правилно.Отивам там всеки ден плащам потребителска такса + 2.20 на инжекция.Много е лошо когато някой опита да те цака.

magi_rad

Мнение от magi_rad » 15 яну 2009 20:14

Щом става въпрос за антибиотично лечение тогава личния лекар не е длъжен да ти ги слага и ти трябва да си плащаш за съжаление.Но все пак минаваш евтино,само за 2,20 на инжекция.Представи си джипитата имат по хиляди пациенти и поне на 1/3 от тях им се налага някакво лечение и ако всеки пациент реши да си ги слага там.... :roll: просто не се връзва,затова си плащаш,понеже е направил един вид компромис.

Анита

Мнение от Анита » 15 яну 2009 22:05

Не съм съгласна. След като човека си плаща потребителска такса, не е редно да плаща и инжекцийте. При нашия личен лекар не плащаме. Неговата сестра ни ги бие, независимо колко дена. Разбира се само в работно време, през ноща ходим в дежурния кабинет или бърза помощ. Все пак говорим за 30 секунди, пък и те не се изтърсват всички наведнъж. Тя казва на всеки в колко часа да отиде за следващата, и има свободата да си съставя график. Пък и те печелят достатъчно да си позволят допълнителна помощ при нужда. Нашето джипи например, работи с две сестри. Трябва само желание да се помогне на хората.

magi_rad

Мнение от magi_rad » 16 яну 2009 13:47

Анита представи си,че 2000 от пациентите на джипито са на антибиотик 4х дневно ,просто физически няма да може да се смогне.Ако твоето джипи ти е близък и прави компромис това е друга работа,но те не са длъжни да обслужват и такива манипулации.

cuctema

Мнение от cuctema » 11 авг 2009 20:15

На мен преди малко ми взеха 2,40 лв. зада ми сложат една инжекция Гентамецин в дежурният кабинет въпреки че съм здравно осигурен!!!
Лекарството ми струва 1,20 лв. а зада ми го сложат ми взеха двойно това според вас нормално ли е? При условие че за близо 5 години 1 път се разболях и ми се налага сега няколко дни даси бия инжекции.Нормално ли е да им плащам толкова пари за всяка инжекция? И на всичкото отгоре като пойсках касова бележка ми издадоха за 2,20 лв. !!! Ако всичко това е законно мисля че е редно дами върнат парите за здравните осигуровки, не искам да съм здравно осигурен щом ще плащам и 1 инжекция.
Даржа да ви кажа че всички лекари са гадни долни мръсни измамници и трябва всеки даси търси правата когато му се наложи да опре до тяхната помощ.
ЛЕКАРИТЕ са най-долните копелета в нашата даржава защотото гледат да кярят пари от хорското нещастие.
Ако ми дадът малко права сам лично ще мина по кабенетите и ще им счупя черепите 1 по 1.Защото точно това заслужават според мен.

cuctema

Мнение от cuctema » 11 авг 2009 20:19

И един съвет от мен към всички !!!
ИСКАЙТЕ КАСОВА БЕЛЕЖКА ЗА ВСЯКА СТОТИНКА КОЯТО ДАВАТЕ НА ТЕЗИ НИЩОЖЕСТВА ЛЕКАРИТЕ !!!

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 12 авг 2009 13:58

Потребителят cuctema изхвърча с бан от системата, след като си позволява подобни коментари.
Лекарите болуци, лекарите такива, лекарите онакива, но когато опрете до тях - мецате като котараци.
Айде стига! Няма да толерирам подобно отношение в този форум!!! И това е последното предупреждение. Следващия път ще налагам банове за години напред на тези потребители. Да ви видя тогава - дали ще ви е все едно, когато ви заболи крака, а не знаете защо, знаете, че е по-лесно да влезнете тук и да питате защо и какво да мажете, вместо да дадете 20 лв за преглед или да се занимавате с направления и пътни разходи.
Това е последно предупреждение - заклчвах, трих, ама край нямат тези нагледци като cuctema... еее, стринке! Счупи нагломера просто. Три пъти му превъртя стрелката около оста.
д-р Стефанов

Марина+

Мнение от Марина+ » 12 авг 2009 16:32

Много от Лекарите може да са такива и онакива.

Но ето че има и пациенти които не са наясно и обиждат без основание.
разбира се че ще си платиш минималната такса за посещение, това си е в рамките на закона.

PetarSpasov

Мнение от PetarSpasov » 15 авг 2009 21:12

Извършените манипулации от медицинския персонал, в същност са високоспециализирана дейност, която се заплаща, независимо дали е регламентиран по каса, като проведен преглед посредством издадения ви амбулаторен лист, в който е отбелязано какво е извършено като интервенции и преглед или частно, като платена процедура, неплатена от касата. В много АПМП има ценоразписи с цените на манипулациите, които пациентите заплащат, ако те не минават по касата. Има регламентирани неща от касата, които вие пациентите не ги знаете, но поне не ги обсъждайте без да сте проверили правата и задълженията си.
Вие всичките предполагам работите, които пишете тук и аз се съмнявам, че ще ви е приятно да извършвате услугите във вашата сфера безвъзмездно.

compaq

Мнение от compaq » 16 авг 2009 23:18

Отивам там всеки ден плащам потребителска такса + 2.20 на инжекция.Много е лошо когато някой опита да те цака.

А като трябва да платиш на автомонтъор или фризьор-не се замисляш, нали? Е гати прошляците!

sisito

Мнение от sisito » 04 окт 2009 23:51

Аз лично за бити инжексии антибиотик не съм плащала,дори и когато събота и наделя ми ги бият в дежурния кабинет,но интаресното е че веднъж една сестра ме накара да и платя пари,естествено без касова бележка.Не съм наясно как е по регламент от здравната каса.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 окт 2009 10:57

Ако в някои центрове се взимат пари за манипулации това следва да е указано в специален ценоразпис изложен на видно място.

elisaveta41

Мнение от elisaveta41 » 15 ное 2009 10:32

аз също си плащах за инжекциите,въпреки че съм осигурена,накрая ми писна,пробвах да си ги бия сама и се получи,научих се първо на себе си да ги слагам и сега на всички близки и приятели,така че не ми се налага повече да плащам,нито пък на хората,които са около мен им се налага да плащат,вече седем години го правя сама,не рискувам обаче с венозни и не слагам на малки деца,тъй като се слагат в крака,а там ме е страх :)))

Отговори

Върни се в “Любопитни факти и общи приказки”