ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Не всички последствия се усещат на момента!
За мъжете, които искат да станат бащи на здрави деца
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Контактни лещи при Астигматизъм

Клюки, слухове, мнения и всичко останало.

Модератори: админ, консултанти, Приятели

Mimeta

Re: Контактни лещи при Астигматизъм

Мнение от Mimeta » 07 сеп 2017 10:39

Здравейте,
Сина ми е силно късоглед и с астигматизъм. От 10 години ходиме в детската оптика на Мария Луиза, попринцип съм много доволна от тях. Тази година детето стана на 16 и исках да започне да носи лещи, защото аз самата съм с лещи от 16 годишна и не бих се върнала към очилата за нищо на света.
Пратих сина ми при баща му в София и им заръчах да идат до оптиката и да вземат рецепта за торични лещи, евентуално да купят един чифт лещи, за да им бъде безплатен прегледът. Ако купуват лещи, докторът да покаже на детето как се слагат лещите.
Върнаха се с чифт неотворени обикновени лещи, без рецепта...
За да разберете колко съм ядосана - живеем в Чехия, тук лещите струват 180 крони 6 броя (с доставка до офиса), на сина ми джобните са 500 крони на седмица. Лещи мога да купя без проблем, но нормален очен лекар за 10 години така и не намерих. Затова със сина ми продължавам да ходя на очен лекар веднъж годишно, като отиде лято до България.
Хрумна ми, че може на детето да му е малък астигматизмът, затова докторът да е предписал обикновени лещи и сега търся информация. Шантал пише, че може да се носят не торични, а обикновени лещи. После един от коментарите е, че може да се са торични, но трябва да са сферични... Та те не са ли всички сферични? Или става дума за печатна грешка и човекът е искал да каже асферичи?
Предполагам, че дори и да намеря асферични лещи тук, пак не мога да ги купя, при положение че последната ми нормална рецепта е от 2015 година.

Отговори

Върни се в “Любопитни факти и общи приказки”