ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

търся гръден хирург

Болници, клиники, лекари - вашите мнения и съвети

Модератори: админ, консултанти, Приятели

autoblaga

търся гръден хирург

Мнение от autoblaga » 17 авг 2008 14:11

страдам от хиперхидроза и искам да се консултирам с гръден хирург за торакална симпатектомия

д-р Цончев

Re: търся гръден хирург

Мнение от д-р Цончев » 18 авг 2008 19:31

Доц. Дани Петров Гръдна хирургия, София.

beni_1965

Мнение от beni_1965 » 20 авг 2008 23:09

d-r Krasi Kamenov-MBAL gr.Montana spasi jivota na sapruga mi,da e jiv i zdrav dalgi godini da pomaga na horata

sindy

Мнение от sindy » 09 дек 2008 16:02

"Тези златни ръчички оперират с ръкавички от парички"-цитат от т.нар.доц.Дани Петров,който изобщо не си цапа ръчичките,а само гледа отстрани да не би некой от асистентите хептен да сгафи нещо.
Иначе от същата тази Гръдна хирургия в София изключителен специалист и човек е Д-р Владимир Джамбазов,дано не греша с титлата,но преди 3-4 год. когато съдбата ме срещна с него,беше все още Д-р.Сега може и Доц. да е,незнам.Препоръчвам Ви горещо.Успех!

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 09 дек 2008 20:48

Този проблем може да се реши не само с отваряне на гръдния кош, но и с т. нар. VATS - видео асистирана торакална хирургия. Инструментитесе въвеждат през 3 малки отвора на гръдната стена.
Доц. Теодор Атанасов, ДМ, FACS
Болница "Софиямед"
http://www.teodoratanassov.com

lavena73

Мнение от lavena73 » 28 яну 2017 13:40

Точно същото за "златните ръчички" съм го чувала и аз. Подкрепям мнението за д-р Влади Джамбазов. Много добър човек, оперира майка ми, за съжаление положението беше безнадеждно :(, но докторът си свърши работата отлично, доколкото беше възможно. Разбира се, това беше преди 11 г.и надявам се да не се е променил! Другият персонал в отделението по гръдна хирургия към белодробната клиника бяха ужасни, сестрите в операционната и реанимация - лошо отношение, граничещо с грубост и подигравка, към човек с такава тежка операция, с рак в 4-ти стадий и на всичкото отгоре колега, майка ми беше старша мед.сестра в друга болница. "Айде, сестрата, старша ли си , каква си, де да те знам, ставай, че тряя се раздвижваш днес! Оо, то пък кръвното ти много ниско, я легай, легай, че ша земеш да паднеш, легай бързо!" Никога няма да забравя тези думи, които мама ми препредаде на другия ден след операцията. Беше в реанимация, с излизащи от нея дренажни маркучи и буркан към тях, да се събира някаква течност там. Плачеше, майка ми беше най-твърдият човек, когото съм познавала, никога, по никакъв повод не бях виждала да плаче, но тази мърша я беше докарала до там. Бях твърде заета да се грижа за нея и не направих нищо да узная името на това същество. Всъщност всичките бяха такива. Единственият свесен човек там беше д-р Джамбазов!

Forum admin

Мнение от Forum admin » 28 яну 2017 14:03

Торакоскопската симпатектомия е най-ефективният засега метод за справяне с хиперхидрозата по ръцете и главата. Има обаче нещо, което повечето хирурзи спестяват на своите пациенти като основен страничен ефект - компесаторното изпотяване.
То е много силно и е не по малко неприятно от положението, в което е бил пациента преди операцията.
Единственото предимство е, че опериран човек ще може спокойно да се здрависва с другите, без да се притеснява от влажните си ръце.
Иначе според това което знам, тази операция си има срок на годност - около 15 години. Според някои специалисти е възможно при не добре извършена операция да има рецидив на прекъснатите преди години ганглии и потенето на ръцете, мишниците и главата да се възстанови.
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

Отговори

Върни се в “Търся лекар”