ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Комбинация за бързо топене на мазнини по тялото
Освен мозъка билката поддържа и хормоналния баланс
Зачеването на момиче наистина е майсторлък

болки в ляво под ребрата

Болници, клиники, лекари - вашите мнения и съвети

Модератори: админ, консултанти, Приятели

nqkoi 86

Re: болки в ляво под ребрата

Мнение от nqkoi 86 » 31 юли 2014 17:34

здр и от мен,преди месец полу4их болки в ляво под ребрата която се "ка4ва" нагоре,само да обясня 4е болката не е остра а някак "тапа",дискофортна,но преди 2 дни леко се изплаших таи като полу4их нещо кат пробождане два пъти едно след друго,няма зна4ение дали седя или лежа,или стоя "тапата болка е там,понякога е придружено с лек задух( които според мен е от паниката,ли4но мнение),ходих на лекар,направиха ми изследвания вси4ко със сърцето е добре,казаха ми 4е е на нервна по4ва.......излезна 4е имам остра хрони4ен гастрит придружен с ГЕРБ,възможно ли е от това се полу4ава лекия задух или дискофорта в лявата страна,на 27 години съм,полу4авам сарцебиене и малко по сериозно стягане в ляво след натоварване и се задъхвам 4ак. благодаря предварително!!!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 03 авг 2014 19:29

Ехография правена ли е на корем?

zafi

Мнение от zafi » 14 дек 2014 02:30

здрасти. ами на 19 год съм мом4е . Имам някакво подуване отляво под ребрата мисля 4е от 2 месеца
много 4есто ми каркори корема мисля 4е то4но от това подуване дори като по4укам на това място както лекарите правят понякога се 4ува един такъв кух звук ако ме разбирате. има болки но рядко се появяват както и имам болки в гурба , какво може да е ????????? страх ме е да отида на лекар

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 14 дек 2014 08:45

Постоянно ли е това подуване или се появява от време на време?

zafi

Мнение от zafi » 14 дек 2014 10:56

Постоянно , имам и 4увство на дискомфорт и тежест

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 дек 2014 19:50

На първовреме е добре да се направи преглед при гастроентеролог и евентуално ехография на коремни органи.

Бисеров

Мнение от Бисеров » 15 апр 2016 02:49

Иследвания си на прави на далака то се намира пот реброто

loroa

Мнение от loroa » 01 май 2016 21:27

Здравейте не знам дали темата е активна още но ако е моля да ми отговорите ако е .
Преди някъде около месец усетих за първи път една неприятна болка или нещо средно между схващане и болка абе дискомфорт от лявата страна на гърба точно под ребрата това нещо така периодично през няколко дни го усещам , но от няколко дни имам чувството че тази болка / дискомфорт като че ли се появява и отпред от ляво пак под ребрата става нещо като пръстен . Може ли малко повече информация при какъв специалист да отида и това може ли да е интеркостална невралгия или да е резултат от продължителна неправилна стойка .

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 06 май 2016 20:12

На първо време личния лекар е добре да прецени какъв е характера на болката - мускулна или висцерална. Добре е да пипне и да изследва корема, ако пре;ени че болката е от там трябва да се направи ехо на корема при гастроентеролог

amyj

Мнение от amyj » 19 май 2016 02:00

Здравейте,
живея извън България,на 31 години,жена ,1 раждане(преди 4 години).
От няколко месеца имам остри пробождания в ляво точно под последното ребро,като болката винаги е на едно и също място.Появява се без причина,по различно време и на различни интервали от време.Трае около 5-10 мин,понякога до половин час.Пробождаща,но някак тъпа,вътрешна болка,все едно някой ме пробожда с нещо.Такова е усещането.Понякога корема ми се втъврдява също като когато получавах Бракстън Хикс контракции с малкия..Имам усещането,че органите ми са се "сбили"на топка в предната част около пъпа и сякаш са изпаднали в долната част на корема ми.Невероятно чувство за тежест и изсипване.Като легна ,всичко сякаш се намества,нокато стана,до 10 минути се получава същия ефект.
Ходих на ехограф на корем,но изследванията ми са в норма.Тук не дават обяснения,разяснения и т.н ако са наред изследванията и не ти ги показват.Затова не разполагам със стойности.Проблема е,че лекарите тук не намират нищо нередно,а мен си ме боли.За да има болка,значи има причина( поне по моята логика на средно интелигентен човек :))..
Не могат да ми дадат направление за специалист без да имат основание,а както казах,изследванията ми били ок.И съм в задънена улица.
Храня се чисто,здравословно,пия много вода,спортувам,движа се през деня,гледам да се грижа максимално за здравето си и с храната съм изключително внимателна.Ще съм много благодарна,ако някое медицинско лице ме насочи поне какъв специалист да търся на частно,защото не мога да обикалям кабинетите наред.Един преглед на частно е 250£ и не мога просто да си го позволя!
Благодаря Ви предварително !

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 28 май 2016 13:29

Трябва гастроентеролог да ви види, това че ехографията не е дала нищо е добре, но евъзможно да се касае за функционални проблеми от вида на дискинезия на жлъчните пътища

DVT1

Мнение от DVT1 » 03 юни 2016 15:02

Здравейте, моля за съвет! Имам кашави изпражнения и тежест, тъпа болка в ляво под ребрата, която се появява мн рано сутрин от година и половина, това стана в резултат продължително лечение на цистит с ципрофлоксацин, правена ми е ехография на коремни органи многократно,не се откриват отклонения и камъни в бъбреците. След излекуването на цистита личната каза, че съм си раздразнила червата при което пих продължително време пробиотици, спазмолитици, креон, иберогаст... без ефект. След това нексиум от 20 и дуспаталин 200 за 5 дена при което имаше ефект за около месец. При появата на оплаванията отново бях насочена към гастроентеролог, който ми постави диагноза гастродуоденит, диспепсия, назначена ми бе терапия лансопрол 30 1х1 за 10 дена и хранителен режим, без ефект, при което ми бе казано да го пия по-продължително време. Вече го пия 2 седмица и ефект не забелязвам. Серологичен тест за H.pylori - отрицателен. Моля да ме посъветвате какво ми е, каква е причината, какво още може да се направи, да ми препоръчате лекар - гастроентеролог, нефролог, какъвто и да е за Варна. Благодаря предварително!

ani_pld

Мнение от ani_pld » 05 юни 2016 10:02

От известно време и аз имам болка в ляво под ребрата, която не е силна, но ми причинява дискомфорт. Освен това често се оригам и имам газове, а от няколко дни забелязах и слуз в изпражненията. Правих си ПКК- без отклонение, СУЕ-6, САЕ-0,3 и СА 19-9- 3,3.Преди 4 години също имах подобни оплаквания и тогава ми направиха ФКС на която нямаше изменения. Това състояние ме притеснява, какво може да е ?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 05 юни 2016 21:02

Мога да препоръчам гастроентеролог в София.

ani_pld

Мнение от ani_pld » 06 юни 2016 16:09

Може ли да препоръчате гастроентеролог от Пловдив. Може ли да е нещо много сериозно?

Отговори

Върни се в “Търся лекар”