ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
В повечето случаи чупливите нокти са напълно решим проблем.
България е от малкото страни, където билката вирее свободно
Откри френски научен екип
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...

болки в ляво под ребрата

Болници, клиники, лекари - вашите мнения и съвети

Модератори: админ, консултанти, Приятели

zuzi.bg03

Re: болки в ляво под ребрата

Мнение от zuzi.bg03 » 12 яну 2012 12:18

Благодаря ВИ за отговора. Не, не е силна болката. По - скоро е чувство като на опъване. Преди няколко дни ми се наложи да нося тежък багаж и на следващия ден усещах лека болка и дърпане, а и гърбът ме болеше много... Да уточня, че съм 44 - 45 кг. на ръст 160 см. Често ми се налага да нося тежко, т.е над 6 - 7кг.
Има ли начин да се отпуснат мускулите без лекарства? Предполагам,че трябва да се ограничи носенето на тежко.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 13 яну 2012 23:48

Фициотерапия и масаж. Мога за София да препоръчам място.

zuzi.bg03

Мнение от zuzi.bg03 » 15 яну 2012 16:27

Благодаря Ви, но за съжаление не съм от София.

zlat55

Мнение от zlat55 » 11 фев 2012 11:48

Zdraveite ! Imam bolki v lqvo pod rebrata ot nqkolko dni . Tarpimi, no postoqnni, kato se navejdam, pritiskam moje bi i boli. Kato legna na legloto, useshtam bolkite oshte poveche i trudno se obrashtam na lqva i dqsna strana. Tazi sutrin bolkite bqha mnogo silni, pulsirashti, ne moga tochno da gi opisha, no kato dvijeniq vutre , sviva se, otpuska se, murdashe vutre, ne znam kak da se izrazq, dviji se, pulsira. Izpih 2 chashi voda i bolkite namalqha, no sa sashtite, tarpimi. Moje li da mi otgovorite, tova dali e ot stomaha ili debelo chervo i kakvo drugo ima tam, zle sam s anatomiqta. Ne sam imala problemi do sega, moje bi imam gastrit, poneje imam chesto kiselini. Blagodarq za otgovora.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 11 фев 2012 14:48

Моля, пишете на кирилица!!

RainyNahual

Мнение от RainyNahual » 08 мар 2012 23:37

Въпрос Към Елена 78 - къде си направи изследването за Хеликообактер, коя лаборатория, и теста кръвен ли беше?

steysi_t

Мнение от steysi_t » 21 авг 2012 22:37

Здравейте и от мен...Незнам към кой или по-точно към какъв лекар да се обърна за това ще разчитам на вас... Накрадко.,,, от около 2 седмици усещам мускулни и ставни болки,които в началото бяха умерени сега вече са леко засилени и не постоянни ...заедно с тях върви и болката която усещам под лявото си подребрие и тя не е постоянна но е като на кризи...Като за начало направих пълна кръвна картина в която се оказа че всичко друго е в норма но само тромбоцитите са ми 147 ..леко под нормата....Пия много други лекарства от дълго време но досега не съм имала подобни оплаквания,...Отслабнах рязко с 24кг.за 4 месеца но с лекарство по лекарско предписание (СИОФОР) дали и това има значение ?????

МОЛЯ ЗА СЪВЕТ И НАСОКА .....

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 авг 2012 17:34

В случая е подходящо да се направи преглед при ревматолог, без това да означава че имате някакво заболяване.

Sunny66640

Мнение от Sunny66640 » 15 сеп 2012 18:12

Здравейте!
От около около 4 месеца чувствам дискомфорт в лявото подребрие, по-точно тъпи болки не постоянни, които изчезват когато съм в покой. Също имам чувстото че ребрата са леко по-изпъкнали. Ходих при личната лекарка, тя опипа далака и каза че няма нищо тревожно, но ме изпрати на ехограф. Лекарката, която ме гледа на ехографа, установи чежлъчка, ч.дроб, панкреас и т. са БО. След това се самолекувах с неуробекс, мисля че повлия положително. Но все още чувствам дискомфорт и лека болка и се тревожа. На какъв доктор да ида, защото моята лична докторка май не знае какво да прави, а аз не искам да се самолекувам.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 сеп 2012 10:59

Възможно е да е невралгична тази болка, особено след като ехографски нищо не е открито.

pepooooo

Мнение от pepooooo » 16 апр 2014 14:15

Здравейте, ми
казвам се Петър и имам подобни симптоми (да не кажа същите) ... Болката започна преди около месец, започна като лек дисконфорт с болки в стомаха и усещане за тежест. ... ходих на лекар и си направих ехограф, кръв, урина , кардиограма, НО всичко е в норми и ми предписаха "Нексиум". Стомашните проблеми отшумяха но остана този дисконфорт точно под ребрата в ляво. Отначало болката се появяваше и по-ниско и отзад на гърба . По принцип работя на компютър и по цял ден съм в присвито състояние, също започнах по-активно да посещавам фитнес, помислих си че е от това и спрях фитнес но болката си остана. Усещането е все едно имам подуване в тази област, прз повечето време се усеща като някаква тежест но има моменти когато се появява лека прорязваща болка в определена точка. Да ви кажа честно съм доста притеснен и смятам да продължа да обикалям по лекари, но ще се радвам ако ми дадете съвет или ако някой вече има отговор на проблема.
Лек ден.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 апр 2014 13:05

Ехография на корем правена ли е?

pepooooo

Мнение от pepooooo » 18 апр 2014 15:04

Правих ехограф, казаха ми че бъбреците са чисти , а жлъчката е свита и е добре , също пикочния мехур е добре. Кръвта и урината също са добре .

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 апр 2014 17:53

В такъв случай едобре да се направи консултация с гастроентеролог.

pepooooo

Мнение от pepooooo » 21 апр 2014 19:00

Благодаря, така и ще направя ! Дано всичко е ОК , пак ще пиша с подробности .

Отговори

Върни се в “Търся лекар”