Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Те значително намалят риска от заболяване
Най-вероятната причина е успокояващият й ефект
Средствата ще дойдат от ОП "Регионално развитие"
реклама

болки в ляво под ребрата

Болници, клиники, лекари - вашите мнения и съвети

Модератори: админ, консултанти, Приятели

болки в ляво под ребрата

Мнениеот elena78 » 02 Мар 2008 16:34

Здравейте!От около 10 дни съм със силни болки и усещане за тежест и подуване в ляво под ребрата.Може ли някой да ме насочи към какъв специалист да се обърна и какви изследвания да си направя?
elena78

Re: болки в ляво под ребрата

Мнениеот Д-р.Хинкова » 02 Мар 2008 21:19

На колко години сте?За първи път ли получавате такива болки?Болката постоянна ли е или е коликообразна,мести ли се към рамото или кръста?Трябва да се консултирате с гастроентеролог и кардиолог,които да назначат подходящите изследвания.
Д-р.Хинкова

Мнениеот elena78 » 02 Мар 2008 21:58

На 29 г. съм.По-слаби подобни болки имах за кратко преди няколко месеца.Болката е силна и постоянна .Мести се към кръста най-вече, а понякога и към рамото.
elena78

Мнениеот Д-р.Хинкова » 02 Мар 2008 22:04

Преди всичко се консултирайте с гастроентеролог!
Д-р.Хинкова

Мнениеот elena78 » 03 Мар 2008 10:24

Благодаря за съвета.Ще се консултирам,но т.к. в близките 2-3 дни нямам такава възможност имате ли някакви предположения на какво може да се дължат тези болки?
elena78

Мнениеот Д-р.Хинкова » 03 Мар 2008 22:30

Сама разбирате,че по този начин без изследвания и преглед-диагноза не може да се постави!Може би става въпрос за гастритни оплаквания,но това може да се каже след съответните изследвания.Обадете се с резултатите.
Д-р.Хинкова

Мнениеот elena78 » 10 Мар 2008 16:46

Здравейте!Днес бях на преглед при гастроентеролог и продължавам да не знам какво ми има.Прегледа ме на ехограф,ето и резултатите,написани в амбулаторния ми лист:
Ч.дроб-нормални размери и структура
жл.мехур-свит
спленомегалия
в.л-8-9 мм.9 начална портална хипертония
бъбреце нарушена структура
Изписа ми за пиене:Креон-3х1-30 дни, Нексиум-2х1,Гуталакс-х20 капки през вечер
Каза ми още,т.к. бях на платен преглед,да си взема направление от личния лекар,защото се налагат доста други изследвания.Спомена нещо за иригография или нещо подобно.Като отидох при личния лекар той се развика,че не е трябвало да пия тези лекарства и не вярва на тази лекарка и ми каза да отида при друга.Сега не знам какво да правя.Какво може да означават тез и резултати от ултразвук?Притеснявам се,защото гастроентеролога питаше за туморни заболявания в семейството ми, а личния ми лекар започна да обяснява как лекарите при които съм ходила често откривали ракови заболявания, а след това се оказвало че няма такива.Не знам вече при кого да отида.
elena78

Мнениеот Д-р.Хинкова » 11 Мар 2008 17:04

Не се притеснявайте предварително -никъде в това,което цитирате не виждам да се говори за ракови заболявания.Ехографията показва увеличени размери на слезката.Какви други изследвания ви назначиха?Имате ли подобрение,след като пиете лекарствата?
Д-р.Хинкова

Мнениеот elena78 » 11 Мар 2008 17:57

Здравейте!Нямам подобрение,но все пак лекарствата ги пия от вчера.Днес посетих гастроентеролога,препоръчан ми от личния ми лекар,който също ме прегледа на ехограф,резултатите от който се различават доста от тези,за които писах.
Черен дроб-с нормални размери,хомогенна,нормоехогенна структура,V. portae,d.choledoochus-в норма.жл.мехур-б.о.Слезка-с нормални размери.Панкреас - с нормални размери,хомогенна структура.Бъбреци-с нормални ир-ри, запазен дренаж,конкремент в средна каликсна група 6 мм на ДБ.
Лекарката ми препоръча да продължа с Нексиум и Гуталакс,да прекъсна пиенето на Креон,изписа ми Мотилиум 3х1.и диета.Назначи ми изследване за Хеликобактер.Сега погледнах резултата от изследването в Интернет-0,9.От написаните референтни стойности разбирам,че е негативен.Според лекарката проблемът е в грешно хранене,в резултат на което се е получил този запек , а оттам и болките.За съжаление запекът ми не се е повлиял още от нищо.
elena78

Мнениеот Д-р.Хинкова » 11 Мар 2008 18:07

Да,тези изследвания са напълно в границата на нормата!Затова не трябва да се правят заключение само от едно изследване!Непременно се изследвайте за Хеликобактер!Може би проблемите все пак са свързани с това!
Д-р.Хинкова

Мнениеот Bo4ko_MD » 12 Мар 2008 00:36

бъбреце нарушена структура

И какво означава това....има ляв и десен бъбрек. Има стандатно ехографско описание в което най-важно е т.нар.ППИ/Пиелон-паренхим индекс/....Мисля че не сте попаднали на точният лекар.
Bo4ko_MD

Мнениеот advensve » 09 Окт 2011 19:41

Имам подобни оплаквания. Само че от доста по-дълго време. Наскоро забелязах, че има подутина между ребрата от лявата страна. Болките идват неочаквано. Остри, непрестанни, не ми позволяват да си поема дъх. Случва се при физическо натоварване, но напоследък и когато си седя неподвижно. Трябва ли да се притеснявам? До сега не съм имала усложнения.
advensve

Мнениеот д-р Цончев » 12 Окт 2011 11:06

Добре е да се направи ехография на корем.
д-р Цончев

Мнениеот zuzi.bg03 » 10 Яну 2012 13:22

Здравейте! Нова съм в този форум, но търсейки нещо за моя проблем, попаднах на вас.
Ще се радвам, ако някой може да ме ориентира, какво може да ми е.
Преди 40-50 дни почувствах болка ляво на гърба, с опъване и изтръпване. При навеждане на главата напред, усещам дърпане по цялата дължина на краката. Но преди седмица случайно напипах някакво твърдо образувание (като жила или ребро, продължаващо навътре към ребрата) в ляво под последното ребро. Намира се точно на срещуположния край на болката на гърба. Не усещам да ме боли, но от както го забелязах, като че ли усещам да ми пречи и опъва... Усещам вече и схващане и леко изтръпване отзад на лявото рамо.
Мислех си за възпален нерв, но това образувание отпред ме притеснява.
zuzi.bg03

Мнениеот д-р Цончев » 11 Яну 2012 21:13

Ако болката не е силна вероятно е мускул
д-р Цончев

Следваща

Назад към Търся лекар