ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Природната дарба на светулката влиза в широка употреба (видео)
Инфекцията засяга най-често деца между 5 и 15 годишна възраст
Пийте чай от джинджифил

липом , фибром , атером ?

Болници, клиники, лекари - вашите мнения и съвети

Модератори: админ, консултанти, Приятели

RENIRIS

липом , фибром , атером ?

Мнение от RENIRIS » 22 май 2017 11:39

Преглед:
Здравейте

Моят проблем е такъв,
От 20 години ( тогава бях ученичка в трети курс ми се появи буца на лакътя около 7 см.не съм забелязала да расте ) тогава ходих на лекар хирург и той бе категоричен да не я махам щом не ми пречи - така и направих ( имам си я още, подвижна е консистенция като гума ), но преди 5 години (след раждането ми ) се появиха още две подобни образувания едното на седалището около 5 см. , другото на сгъвката при крака от вътрешната страна на чатала 3см . Скоро ходих на кожен лекар и той каза че са вероятно липоми , но ме прегледа бегло само с напипване.
Много ме е страх като чета за липосаркоми и подобни в интернет мрежата :cry: . Наруши ми се начина на живот . Получих хипохондрия и само за това мисля.
Мислех да отида да ги махна , но може да ми се появят още , а в същото време ме е страх да не стане нещо лошо, защото за сега не ми пречат .

Моят въпрос към вас е да ми кажете МОЛЯ ВИ дали може да е нещо лошо след като ги имам от около 5 години и не ми пречат ( не знам точно ли поми ,фиброми или атероми са ) , но ги имам от пет години а на лакътя от 20 години .
Много съм притеснена.Незнам какво ми стана , но съм в паника :cry: Родителите ми нямат такива неща .
Какъв лекар трябва да направя консултация/ХИРУРГ , ОРТОПЕД -ТРАВМАТОЛОГ ,КОЖЕН /
МОЛЯ ПОСЪВЕТВЯЙТЕ МЕ :cry: . Дайте мнение много Ви Моля !
Очаквам отговора ви с нетърпение за което предварително Благодаря !

д-р Цончев

Re: липом , фибром , атером ?

Мнение от д-р Цончев » 22 май 2017 21:17

Не се притеснявайте, в тези области обикновено тези образувания са или липоми (най-често) или атероми. И двете са доброкачествени. Трябва да посетите хирург, да ги погледне ида ви определи дата за премахването им. Това обикновено става с местна упойка и е кратка операция. Мога да ви препоръчам специалист в София ако е необходимо.

RENIRIS

Мнение от RENIRIS » 23 май 2017 11:29

Здравейте отново д-р Цончев
Благодаря за отговора
Ходих на нервохирург и той каза,че вероятно са липоми( седалишето и чатала), но щом не ми пречат да не ги премахвам , а за това на лакътя което имам от 20г. каза че може би е бурсит .
Разрових се в интернет и прочетох че бурсит е пулен с течност , но моето нещо като го пипам ми се струва по скоро като чели има жили или гума вътре , а го имам и от 20 години , може ли да е бурсит ?
Дерматолог също ги гледа тези неща и също каза че са доброкачествени , но как така без да се изследват незнам.
Има ли място за притеснение ?
Благодаря за отговора

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 27 май 2017 08:05

Не, щом са от години са доброкачествени

RENIRIS

Мнение от RENIRIS » 05 юни 2017 09:54

Благодаря , и аз така мисля , че щом са от 5 години и не са ми пречили до сега са доброкачествени ,но все пак ако може ми препоръчайте лекар които да ги погледне ще е добре .

aspartam

Мнение от aspartam » 06 юни 2017 09:46

Добър ден,
Ще използвам тази тема,за да не отварям нова.
Моя приятелка(на 20г.) си проби втора дупка на ушите и след няколко месеца започнаха да се подуват. В момента и на двете уши има малки топчета,които я болят на моменти. Ходи при личната си лекарка, която и даде направление за хирург и предположи, че това е атером. Също така и каза,че тези неща растат бързо и трябва в рамките на седмица-две да се направи нещо по въпроса. Може ли някой да ми препоръча добър хирург в района на София за една консултация и евентуално хирургическа намеса.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 20 юни 2017 10:43

Според мен не трябва да се пипат, това са фибромчета.

Отговори

Върни се в “Търся лекар”