ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Появяват се пъпки и инфекции
Защо това изследване е от толкова голямо значение

Молба за помощ (6 месеца по доктори и нищо)

Болници, клиники, лекари - вашите мнения и съвети

Модератори: админ, консултанти, Приятели

neverwind

Молба за помощ (6 месеца по доктори и нищо)

Мнение от neverwind » 19 май 2017 11:37

Привет,

Съжалявам за дългия пост, но се надявам тук някой да може да ми помогне със съвет или опит, защото вече изпадам в безизходица. Тъй като все още нямам ясна диагноза, ще се опитам да опиша всичко.

Преди около година получих частична пареза на ходилото на десния крак- не можех да си го движа нагоре. Тъй като имах и тъпи болки в кръста, ходих на рентген и от снимката видяха, че имам силно изгладена лордоза. Крака си го оправих сам, с упражнения и малко милгама, но болките в кръста си продължаваха. След известно време започнаха и едни остри болки в долната област на корема, където е дебелото черво. Започна да ми се ходи изключително често до тоалетна по малка нужда. При непосещения на тоалетната ми ставаше лошо, виеше ми се свят, изтръпвах целия, сковаваше ми се цялата шия. В допълнение на това, през този период имах и констипация. Тъй като си мислех, че всичко идва от кръста, ходих и на ортопед. Каза ми, че имам изкривяване на гръбнака, но то не може да е причина за болежките ми. Влязох в ендокринологично отделение за да проверя дали хормонално всичко е наред - всичко изглеждаше ок, с изключение на тестостерона, който се оказа нисък и повишение на somatomedin C хормона. Ендокринолозите ми казаха, че не може от това да са ми оплакванията и ме изписаха. Ходих на няколко уролога, на гастроентеролог, правиха ми гастроскопия и колоноскопия - не откриха нищо нередно, освен възпаление на долната част на хранопровода. Започнах да пия някакви лекарства за констипацията и възпалението. През това време започнах да се чувствам изключително неспокоен и нервен. Появи се и едно непрестанно стягане на мускулите под слънчевия сплит. След това, докато всички ми казваха, че ми няма нищо, а проблемите се задълбочаваха, започнах да получавам и панически атаки. Стигнах до психиатър. Той ми каза, че имам соматоформно разтройство и че болките не са 'истински'. Предписа ми Сертралин и Оланзепин. От тях наистина се почувствах по-добре от гледна точка на болежките - вече нищо не ме болеше, но за сметка на това страничните ефекти бяха непоносими за мен - започнах да не се интересувам от нищо, потях се изключително много, особено по дланите и ходилата, чувствах се 'странно', обвземаше ме пълна апатия. Ходих пак при психиатъра и той ми каза, че нищо притеснително няма и това било от 'болестта'. Спрях на собствена воля Оланзепина и точно след два дни и много четене по темата, сам разбрах, че имам Серотонинов Синдром. Спрях и Сертралина. Няколко дни цялото тяло ми трепереше, чувствах, че кожата ми буквално гори, не можеше да стоя на едно място, не можеше да се концентрирам върху нищо, не можех да спя по цяла нощ, отново получавах паник атаки, обиколих всички спешни кабинети в София няколко нощи подред и единственият начин да се стабилизирам се оказа Алпразолам. Тъй като не вярвах, че всичко е на психическа основа, посетих и невролог. Жената, след чисто физически преглед ми каза, че ми няма нищо и най-добре е да посетя психиатър. Посетих друг психитър. Тя ми предписа Есцитолопрам и Грандаксин, които след няколко дни смени с Дулоксетин и Прегабалин. Към този момент отново получавам панически пристъпи, но по-рядко. Болките в кръста са си все още на лице, но вече ме боли и целият гръбнак. Гърбът ми постоянно пука при движение. Чувствам си цялото тяло напрегнато, но същевременно постоянно съм сънлив и много лесно се уморявам.

Нагледах се на всякакви лекари, знайни и незнайни, видях, че повечето нямат никаква идея за какво става въпрос и не ги и интересува.

Моля, ако някой има някаква идея, съвет препоръка за специалист или каквото и да било, нека сподели - ще съм безкрайно благодарен!

д-р Цончев

Re: Молба за помощ (6 месеца по доктори и нищо)

Мнение от д-р Цончев » 22 май 2017 21:19

На колко години сте?

neverwind

Мнение от neverwind » 29 май 2017 14:54

Преди няколко дни навърших 30.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 31 май 2017 20:06

София, ул. "Дунав" № 22
0888 71 98 19 - д-р Цуракова

Отговори

Върни се в “Търся лекар”