ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
На какво се дължи?Какви могат да бъдат оплакванията?
Не всички последствия се усещат на момента!
Мъчителна за болния и околните

Луксация на капачка

Болници, клиники, лекари - вашите мнения и съвети

Модератори: админ, консултанти, Приятели

MariqM

Луксация на капачка

Мнение от MariqM » 22 ное 2016 14:01

Здравейте, много Ви моля за съвет относно моя здравословен проблем.
На 05.11.2016 след подхлъзване, паднах и капачката на левия крак ми се завъртя, беше извикана линейка, лекаря от спешния център намести коляното ми, сложи шина и ме изпрати да се прибирам. Последваха ужасни болки, които преминаха за 3-4 дни.
На 15.11.2016 посетих лекар ортопед. Самото коляно беше много подуто и пълно с кръв, лекаря извърши пункция, каза да си слагам една седмица лед на коляното, направи ми една рентгенова снимка и трябваше да отида отново на преглед днес на 22.11.2016.
Днес посетих отново лекаря, като през това време искам да отбележа, че коляното ми видимо се подобри, намаляха болките и отока спадна. Лекаря отново ми направи днес изтегляне на кръвта и каза да продължавам с лечението, лед, един крем за мазане и покой, без стъпване на крака.
Аз изпълнявам всичко точно, въпроса ми е такъв, когато отидох на 05.11 лекаря от спешния център ми каза да стоя 25 дни с шината, при последващото ми посещение на 15.11 другия ортопед ми каза от тази дата още 30 дни, т.е. дните за стоене с шина станаха около 40.
Това дълго стоене с шината има ли възможност при подобрение да бъде съкратено и другото, което при тегленето на самата кръв лекаря на няколко пъти подчерта, че имам мастни капки в кръвта, като не обясни какво точно означава. Можете ли да ми кажете трябва ли да се притеснявам?
Другото, което е аз искам да си направя ЯМР, за да съм сигурна че няма нищо друго като проблем, но ортопеда ми каза, че на този етап коляното било пълно с кръв и нямало да се види добре? Вярно ли е това, или просто не желае да ми даде направление, аз при всички положение ще си направя, дори и да е платен прием? Въпроса е че не искам да мине един месец и да разбера, че имам по сериозни проблеми..
Ще се радвам да получа отговор, благодаря Ви предварително.

д-р Цончев

Re: Луксация на капачка

Мнение от д-р Цончев » 23 ное 2016 14:39

Ще носите шината колкото ви е казано. Инак има опасност за коляното.
ЯМР наистина няма смисъл да се прави на такъв терен, нека се изчисти кръвта от коляното и тогава.

Отговори

Върни се в “Търся лекар”