Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
В момента над 1200 българи чакат за нов орган
100 хиляди българи страдат от болестта на Алцхаймер
Това посочват от Световната здравна организация
Те действат като "гимнастика за мозъка"
реклама

вродена къса връзка в сърцето

Болници, клиники, лекари - вашите мнения и съвети

Модератори: админ, консултанти, Приятели

Мнениеот жужи » 22 Ное 2007 20:43

Днес бях при проф.Григоров във София и той ми постави диагноза-вродена къса връзка в сърцето понеже имам аритмия.
Има ли някой с подобно заболяване и как се лекува?
Опасно ли е и има ли подходящо лечение?
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
жужи

Мнениеот д-р Цончев » 22 Ное 2007 21:28

Моля, цитирайте точно поставената диагноза, по възможност от мед. документация.
д-р Цончев

Мнениеот жужи » 23 Ное 2007 10:53

Това е диагнозата която ми постави.След като му обясних как се чувствам и че никое лекарство което пия не ми помага.Прегледа всичката документация от моите изследвания и това му беше заключението.Каза ми че това заболяване се лекува само в Националната Кардиологична болница и самото лечение представлява вкарване през вена на катетър с ниско волтов ток до сърцето и се изгаря огнището.
Затова искам да се съветвам с Вас докторе.Ако сте запознат с това да ми обясните опасна ли е тази интервенция и има ли някакви странични ефекти.Понеже се притеснявам много.

БЛАГОДАРЯ ВИ!
жужи

Мнениеот д-р Цончев » 24 Ное 2007 19:45

По принцип всички интервенции могат да имат странични ефекти. Във Вашия случай ще се направи аблация на огнището, което е резонна операция за тази болница. Не се притеснявайте, всичко ще е ОК.
д-р Цончев

Мнениеот Чичо Доктор » 25 Ное 2007 13:35

Националната кардиологична болница наистина е единственото място където може да се извърши аблация на късата връзка , ако я има и е необходимо. Нужна Ви е консултация с един от лекарите, които го правят това- д-р Бъчваров, д-р Шалганов, д-р Трайков и д-р Протич. За да запишете консултация с тях се обадете в болницата-9211338, 9211528, 9211521 и други. Не се страхувайте! Д-р Пламен Митев-сърдечен хирург
Чичо Доктор

до Чичо Доктор

Мнениеот жужи » 25 Ное 2007 18:34

Баща ми е лежал във Национална Кардиологична болница, лекуващия му лекар беше д-р Трайков но там не можаха да установят причината.Понеже получава през2 дни аритмия и никое лекарство не му помага.Получава силни болки в гърба преди да му излезне сърцето извън ритъм и като му влезне в ритъм го отпуща гърба.Все си мислим че причината е нещо в гърба/ може би притиснат нерв или невралгия/Преди 3 дни ходихме при проф.Григоров и нищо особено не ни каза.Нито прегледа документацията попита две три неща и толкова.Каза ни че, баща ми има вродена къса връзка и нищо повече.
Този ден имаше много пациенти да чакат и той ни претупа на бързо.Може ли с медикаменти да се лекува това негово заболяване или единственият вариант е аблация на късата връзка.
Незнам къде вече да търсим помощ.Ако знаете на д-р Трайков телефона моля ви да ми го кажете за да се свържа с него.Ще ви бъда много благодарна.

Благодаря предварително!
жужи

Назад към Търся лекар