ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
На какво се дължи?Какви могат да бъдат оплакванията?
Не всички последствия се усещат на момента!
Мъчителна за болния и околните

Консултация с невролог

Болници, клиники, лекари - вашите мнения и съвети

Модератори: админ, консултанти, Приятели

Panchev85

Re: Консултация с невролог

Мнение от Panchev85 » 12 май 2015 23:48

Негов са ми поставили никаква диагноза само един от лекарите има съмнения за булбарна форма на лас лекуват ме с нивелин и антидепресанти но нещата се влошават всеки ден моля ви за помощ докторе

sonja1601

Мнение от sonja1601 » 01 юли 2015 14:07

др.Цочев аз съм от гр.Ямбол имам болки в левия крак и тръпнене от седалището до пръстите.
Ходих на трима невролози -три диагнози -радиколит,дискова херния между 4 и 5 прешлен.Лекувахаме с /диксофен,дипрофос,профинит,течен аналгин инжикционо/мануална терапия и физиотерапия ,но от нищо няма полза .Болката не отминава.Дайте ми съвет какво да предприема

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 05 юли 2015 21:10

ЯМР правено ли е?

Kristi86

Проблем с ушната мида по време на сън

Мнение от Kristi86 » 04 окт 2015 13:23

Здравейте! От 4 години имам проблем,който в последния месец се е задълбочил значително. Всяка вечер като легна на възглавницата се събуждам със зверска болка в ушната мида, след няколко минути болката отшумява,обръщам се на другата страна и след около час като заспя пак се събуждам със същата болка в ухото. През тези четири години спях между две възглавници, за да може да не пада тежестта върху ушната мида. Сега ме боли и при допир като болката се появява след време не веднага. Моля за съвет! Този проблем ме буди постоянно и не мога да спя! Дали това е невралгия , която се провокира от натиск? Благодаря ви!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 05 окт 2015 11:50

Възможно е, но е добре да се прецени от невролог.

bobobo

Мнение от bobobo » 05 окт 2015 20:10

Добър вечер,
имам изтръпване на лицето и лявата ръка. затова и лл ме препрати при невролог
Имам и други оплаквания. Пример за това когато невролога ме накара да видя дали мога да си допра носа и с едната и с другата ръка, ако мога така да се изразя, аз не моах с лявата ръка. / поличи се гомямо отклонение / а когато ме накара да вървя на пети, аз едва успях да вървя, като се клатуках, и едва не паднах. Та, не ми назначи изследвания. Не би ли трябвало да мога и с двете си ръце да допра носът си, без отклонения ?
А ходенето на пети ?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 05 окт 2015 21:13

Неврологът какво ви каза?

Ilub

Мнение от Ilub » 12 мар 2016 21:47

Здравейте , на мъжа ми скоро му направиха ЕМГ изследване и му поставиха диагноза Синдром на Карпален тунел съвсем в начална фаза. Изписаха му лекарства за 3 месеца - Нивалин , Агапурин и Габагама . Направи 1 месец от приема без никакво подобрение засега. Освен това има много странични ефекти от лекарствата - постоянно му се спи ,прилошава му, умора , главоболие , стомашни болки , в началото дори повръщаше и др. В листовката пише за тези неща , и наистина това са силни лекарства . В момента той е в Германия и най -вероятно ще трябва да му пращам лекарствата , но не съм сигурна дали тези са най-подходящи за проблема му и дали не трябва да се консултира за други лекарства . Моля за съвет , и може ли да ми кажете при този Карпален тунел по принцип какви лекарства се изписват ... и тези които изброих фигурират ли!? Благодаря много !

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 14 мар 2016 21:02

Доколкото съм наясно по въпроса следва да се направи консултация с ортопед с оглед евентуална хирургична намеса.

geriw

Мнение от geriw » 06 апр 2016 10:54

Здравейте,
в неделя сутринта свекърва ми падна в банята. Не знаем дали се е подхлъзнала или й е станало лошо от високо кръвно, хипертоник е. При падането си счупва ръката, предполагаме и удар на главата.
Ръката вече е гипсирана, прегледал я е невролог, според който няма нищо обезпокоително, но тя има затруднения в говора, не поставя правилната дума в изречението. Мълчи, мълчи и след това казва "Добре". Вижда несъществуващи мишки в стаята.
Моля за съвет какво да предприемем.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 06 апр 2016 11:44

Да се направи скенер на главата и да се види от друг невролог.

geriw

Мнение от geriw » 06 апр 2016 15:00

Благодаря! Бихте ли ми препоръчали невролог в София.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 11 апр 2016 22:29

София, ИСУЛ, Неврология, проф. Даскалов

teddystambolova

Мнение от teddystambolova » 11 сеп 2016 16:31

Здравейте! Преди няколко месеца ми казаха да отида на отоневролог, но тогава нямах възможност. Сега от 2 дни главата ме боли непрестанно, имам шум в ушите и се чувствам страшно дезориентирана, не мога да заспя нощем. Но понеже ще мога да отида на преглед чак след 7-8 дни, искам да попитам дали според вас ще е много фатално, ако изчакам и дали мога да направя нещо, за да се почувствам по-добре?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 13 сеп 2016 21:34

Няма страшно, вземете си обезболяващи

Отговори

Върни се в “Търся лекар”