ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Оптимално решение за бели зъби и здрави венци.
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние

Консултация с невролог

Болници, клиники, лекари - вашите мнения и съвети

Модератори: админ, консултанти, Приятели

слънчо

Re: Консултация с невролог

Мнение от слънчо » 28 мар 2013 14:56

Здравейте,д-р Цончев!
Аз имам един въпрос:от 17години съм с обилно потене по цялото тяло и лятото и зимата.Аз съм жена на 40год.Живея в малък град до Ямбол.Правила съм много изследвания през годините,но ми казват че всичко е на нервна основа.Аз имах наистина силни стресове и продължителни и получих безсъние и хронични възпаления на пикочо-половата система,храносмилателната,дихателната.Но това изпотяване най ми пречи.Няма значение дали е лято или зима-все съм потна.А от това съм все болна.Ходила съм и на психиатър и на невролог,но нищо не се получи-все си потя.Последно един лекар от Сливен ми изписа белергамин,но нещата са същите.Праща ми в София,за да ми направят някакво измерване на потоотделянето,но пък ми каза:ама и те изписват като нас същите лекарства.Въпросът ми към вас е:Има ли смисъл от такова измерване?И още нещо:познати ми казват да търся добър лекар специалист в София.Вие може ли да ми упътите към такъв и има ли разрешение въобще моя проблем или както ми каза последно лекаря при който ходих:това си е индивидуалност на самия човек.Благодаря ви предварително за отговора.

krasi391

Мнение от krasi391 » 09 апр 2013 23:11

(ISKAME KONSULTOCIQ S NEVROLOG)

Sinat mi e na 12 g i imame problem sas za4arvqvane i plamvane na ushnite midi v sqka ve4er.Tarsim reshenieto s godini.
slagame postoqno mokri karpi no ne pomaga a za kratko oblek4ava.Pri za4istvane i lek udar se za4ervqvat sashto. MOLQ POMOGNETE NI :?: BLAGODARIM VI :!:

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 апр 2013 16:21

Моля, пишете на кирилица!

emcho

Мнение от emcho » 10 апр 2013 19:31

Здравейте,синът ми претърпя катастрофа на 20.03.2013.В резултат има множествени счупвания на подбедрицата,които оперативно са оправени,но лопатката е счупена на две места- в средната част на лопатката и на лявата раменна става-счупване на фоса гленоидалис на лопатката.По този въпрос лекарите нищо не направиха и оставиха тези счупвания да зарастнат от самосебе си.Но не е това проблема.След направено ЕМГ на лява ръка заключението е -тежка аксонална увреда на страничния сноп на левия брахиален плексус в остър стадий.Не се установяват данни за ранна реинервация.
Искам съвет каква рехабилитация да провеждаме за да се подобрява състоянието на ръката.В момента никой не ни насочва да се правят такива такива процедури и това много ме притеснява.

гардения

Мнение от гардения » 11 апр 2014 00:01

Имам нужда от добър невролог

гардения

Мнение от гардения » 11 апр 2014 00:05

Здравейте д-р Цончев,аз съм от Стара Загора и имам нужда от добър невролог.Сина ми е на 23 години и получи 2 исхемични инсулта.Към кого да се обърна за правилно лечение?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 11 апр 2014 19:53

Мога да препоръчам невролог в София.

plami92

Мнение от plami92 » 04 окт 2014 21:54

Добър вечер д-р Цончев.
Искам да попитам няколко въпроса свързани с майка ми...
Тя е на 40 години от 2 години започна постепенна промяна в говора и от рода на трудно произнасяне на някои думи, разсеяна е (все едно се пренася на друго място) също така има тикове които се изразяват в неконтрилуеми движения на ръцете и главата за които като я попитам защо прави така тя ми отговаря че не се усеща когато го прави.. много съм притеснена правен и е скенер на главата на който нищо не и откриха..
Благодаря много за отговора предварително..

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 06 окт 2014 20:23

Трябва невролог да я види и да прецени, ако има нужда да направи изследвания и най-малкото да отхвърли някои заболявания.

doreta

Мнение от doreta » 25 апр 2015 21:37

Д-р Цончев ,по телевизията гледахме за един апарат, с който помогнахте на една парализирана жена.Този апарат може ли да помогне на човек болен от ЛАС?Става въпрос за майка ми,която е на 68 години.Краката й са напълно парализирани и почти е обхванало ръцете.Вече има промяна и в говора и дишането.Благодаря предварително!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 27 апр 2015 07:55

В момента работя с пациенти с ЛАС, резултатите като цяло са обнадеждаващи, но ще ми трябва още доста време за да публикувам ясни заключения.

doreta

Мнение от doreta » 30 апр 2015 21:46

Как може да се свържем с вас,за да си запазим час за преглед?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 03 май 2015 21:37

ИСУЛ, Клиника по неврология, но след 10.05.

Panchev85

Мнение от Panchev85 » 08 май 2015 12:17

здравейте доктор Цончев искам да попитам какви са възможностите за диагностика на ЛАС след като имам две направени иглени ЕМГ на ръце крайници и език които не показват промяна при порф Ишпекова два пъти ЯМР на глава и шия.ЕМГ за миастения и всички възможни кръвни изследвания. Симтомите ми са прогресираща слабост в мускулите на гърлото от 70 дни първо на твърда а след това и на течна храна лека атрофия на езика и слабост в диафрагмата и дихателната мукулатура и силно отслабени рефлекси на ларингс фарингс и защитен рефлекс моля за вашето мнение и за препоръка за специалист. На 29 години мъж съм. Бил съм при доц Клисурски д-р Балдаранов проф Чавдаров д-р Сарафов и още няколко невролози но за момента нямам поставена диагноза.
Благодаря предварително.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 11 май 2015 21:01

Те каква диагноза са поставили?

Отговори

Върни се в “Търся лекар”